Donald Trump skrytykował kryptowaluty, twierdząc, że nie są one prawdziwymi pieniędzmi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, w serii wpisów na Twitterze dał jasno do zrozumienia, że nie jest fanem Bitcoina. Trump otwarcie skrytykował kryptowaluty i uznał je za narzędzia szerzenia nielegalnego handlu.

W ostatni czwartek prezydent USA skorzystał ze swojego ulubionego narzędzia, aby przekazać innym swoją opinię na temat kryptowalut:

Nie jestem fanem Bitcoina i innych kryptowalut, które nie są prawdziwymi pieniędzmi. Ich wartość jest wysoce zmienna i podatna nawet na najmniejszy podmuch wiatru. Brak odpowiednich regulacji rynku kryptowalut może ułatwiać rozprzestrzenianie się nielegalnych praktyk, w tym handlu narkotyków.

Trump w następnym wpisie poszedł jeszcze o krok dalej, potępiając Librę, czyli kryptowalutę, którą Facebook planuje wprowadzić do obiegu w przyszłym roku:

Jeśli Facebook lub inne firmy chcą zostać bankiem, to muszą przestrzegać wszystkich regulacji bankowych.

Eksperci zwracają uwagę, że po raz pierwszy prezydent USA publicznie wypowiedział się na temat kryptowalut. Krytyka Facebooka jest kontynuacją agresywnej polityki Trumpa wobec platformy społecznościowej z Doliny Krzemowej. Bitcoin i inne kryptowaluty zdaniem prezydenta są preferowanymi środkami płatności przez tych, którzy chcą prowadzić nielegalne i szemrane interesy poza scentralizowanym systemem bankowym, co może świadczyć o tym, że chcą coś ukryć przed państwem.

Co ciekawe, The Verge zauważył, że niektórzy zwolennicy Trumpa są wielkimi fanami Bitcoina, co sprawia, że są oczywiście niezwykle rozczarowani stanowiskiem zajętym przez przydenta. Jedną z takich osób jest pisarz, Mike Cernovich, który uważa, że wpis Trumpa na temat kryptowalut był "poważnym błędem z jego strony i pokazuje brak wiedzy". Niektórzy byli jednak wdzięczni, że prezydent w ogóle zwrócił uwagę na kryptowalutę. Brian Armstrong, prezes i współzałożyciel cyfrowej giełdy Coinbase, nie ukrywał swojej radości na Twitterze:

Udało się! Od kilku lat marzyłem o tym, że prezydent USA zareaguje na rosnącą rolę Bitcoina.

Mężczyzna najwyraźniej nie przejął się negatywnymi uwagami, wyznając zasadę, że nieważne, co mówią, ważne, że w ogóle mówią. Na chwilę obecną nie jest jasne, jakie będą konsekwencje polityczne krytyki Trumpa wobec kryptowalut.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Wirtualne pieniądze w postaci

Wirtualne pieniądze w postaci kart płatniczych, czy tam kryptowalut to nowa generacja smyczy nałożonej na niewolników harujących na system, ponieważ teraz jednostki, które się będą buntować i wyłamywać obecnemu ,,porządkowi", zostaną jednym kliknięciem myszy pozbawione środków do życia, dlatego wirtualna kasa służy jako straszak dla niepokornych i butliwych.

A lawirując już w żydowskim świecie finansów, jedynie pieniądz papierowy daje pewne poczucie ,,wolności", ponieważ istnieje fizycznie i nie podlega cyfrowym interwencjom.

A prawdziwe bogactwo nie polega na posiadaniu, ponieważ bogactwo, które znamy w obecnej formie to program zaszczepiony w głowach niewolników, aby harowali na możnych i midasów, by połechtać swoje ego, że stali się ,,kimś", tracąc to co mają najcenniejsze czyli czas i zdrowie.

Portret użytkownika pacynka

Pan Rothschild ustami trampka

Pan Rothschild ustami trampka powiedział, że kryptowaluty mają zostać objęte regulacjami bankowymi - rothschildowymi czyli trafić pod jego but (Rothschilda): "Jeśli Facebook lub inne firmy chcą zostać bankiem, to muszą przestrzegać wszystkich regulacji bankowych". Nad czym wy tu się zastanawiacie? Przecież powiedziane tu jest wszystko wprost jak krowie na miedzy. Jeśli wziąć pod uwagę jeszcze planowaną likwidację gotówki to macie dodatkowo odpowiedź na pytanie po co te kryptowaluty powstały (podpowiem, że w celu przetestowania tego rozwiązania). Testy jak widać dobiegają końca...

Portret użytkownika Bajtek

 Natomiast żydowskie dolary

 Natomiast żydowskie dolary są przeprawdziwe bo okupione krwią milionów niewinnych ludzi w myśl idei talmudycznych czyli interesów patologicznego izraela. Trumpek: wyjdź z kieszeni rotschildów i powiedz coś samodzielnie.

Portret użytkownika tomasz26

Trzeba zacząć od tego że FED

Trzeba zacząć od tego że FED i centralne banki to nic więcej jak prywatną firmą  chucpy semickiej oferującą gawiedzi iluzoryczne szczęście posiadania.  sztucznie wykreowanego marzenia taka cywilizacyjna forma niewolnictwa posiadania i pracy za coś tam ..a najlepsze jest to że zbierasz zbierasz i głupi umierasz   budują glupkowi pomnik w chostelu dla trupa odprawiają rytularne modły i koniec cyrku  znów wyrolowali idiotę  i musi inkarnować. ..

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Zenek ;)

Bitmarket upadł bo JaroZdrad

Bitmarket upadł bo JaroZdrad ZbawGrodzki nakazał swoim zakapiorom z PiS.DA+

 

FINANSOWANIA (udzielania kredytów) FIRMOM HANDLUJĄCYM WIRTUALNĄ WALUTĄ (coinami)....

 

szykując tak niszę gospodarczą pod szemrane firemki z terenów okupowanej przez nie Palestyny...

 

Specjalnie ZMIENIONO PRAWO by całą branże udupić.....

w tym ludzi....  by jakiś szmulek mógł za jakiś czas USZCZEŚLIWIĆ polaczków jak to zrobniono obecnie z BEZWARTOŚCIOWĄ MEDYCZNIE tzw "medyczną" marihuaną...

 

 

Portret użytkownika Ractaros96

Bogactwo tworzy praca czy to

Bogactwo tworzy praca czy to wykonana przez Ciebie czy Twoje pieniądze, które zainwestujesz, a w jakiej formie te pieniądze - to już bez znaczenia.

A jeśli chodzi o tą giełdę. Każdy średno ogarnięty użytkownik kryptowalut wie, że giełdy nie traktuje się jako portfela, natomiast ludzie, którzy na takich giełdach na co dzień handlują zarabiając na tym po prostu ponoszą ryzyko. Teraz część użytkowników pewnie przejdzie do BitBay, które nasz rząd tak chętnie wyrzucił z kraju tym samym pozbawiając się podatków z tytułu tej firmy i szkodząc całej branży.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeszcze tylko zależy jaka

Jeszcze tylko zależy jaka praca... Bo dla przykładu klasyczny urzędas, dziennikarz czy polityk, nie tworzą kompletnie żadnego bogactwa, natomiast korzystają z bogactw które chcąc niechcąc są wytwarzane w limitowanej ilości przez tych, którzy je faktycznie produkują. Dlatego im więcej bezproduktywnych grup społecznych w kraju, tym większa bieda.
I dlatego właśnie taka Polska, nie ma prawa w obecnym stanie być bogata Wink
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj