Donald Trump prawdopodobnie przejął kontrolę nad Bankiem Centralnym USA. Koniec imperium Rothschildów bliski?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Pandemia koronawirusa może przynieść zupełnie nieoczekiwane niedawno, aczkolwiek rewolucyjne zmiany dotyczące zdolności emisji pieniądza i upadku zbrodniczych elit.

Artykuł agencji Bloomberg napisany przez Jima Bianco wyjaśnia, w jaki sposób rząd amerykański nacjonalizuje obecnie duże obszary rynków finansowych.

Z owego programu nacjonalizacji dość jasno wynika, że doszło do połączenia Rezerwy Federalnej (FED) ze Skarbem Państwa w jedną organizację. Oznacza to, że nowym prezesem amerykańskiego Banku Centralnego, został prezydent Donald Trump

Na czas pandemii zostało uruchomionych kilka programów, takich jak: kupowanie papierów komercyjnych od emitenta, zakup obligacji korporacyjnych od emitenta, finansowanie zabezpieczające dla papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami czy kupowanie obligacji korporacyjnych na rynku wtórnym. Jest też program udzielający pożyczek kwalifikującym się małym i średnim firmom.

Rezerwa Federalna przy obecnych umocowaniach prawnych nie może tego robić. Bank centralny może kupować lub pożyczać wyłącznie papiery wartościowe, które mają gwarancję rządową. Obejmuje to m.in. skarbowe papiery wartościowe, agencyjne papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką oraz dług wyemitowany przez takie instytucje finansowe jak Fannie Mae i Freddie Mac.

Skoro FED nie może przeprowadzić wyżej wspomnianych operacji, to w jaki sposób doszło do uruchomienia powyższych programów pomocowych? Każdy z wymienionych programów zostanie podłączony do instrumentu finansowanego przez Rezerwę Federalną. Następnie Skarb Państwa dokona inwestycji kapitałowej w każdy z tych instrumentów, co oznacza, że ​​to nie FED  kupuje papiery wartościowe i zabezpiecza pożyczki, ale działa tylko jako bank zapewniający finansowanie.


 

Fed zatrudnił firmę BlackRock do zakupu papierów wartościowych w imieniu właściciela, Skarbu Państwa.  Zatem FED daje Skarbowi Państwa dostęp do prasy drukarskiej!

Jest to rewolucyjne, ponieważ ojcowie założyciele Ameryki przyznali przywilej bicia monet tylko i wyłącznie Kongresowi!

Artykuł I, sekcja 8, klauzula 5 wyraźnie przyznaje Kongresowi uprawnienia do „bicia monet, regulacji jej wartości oraz monet zagranicznych”. Twórcy najwyraźniej chcieli, aby narodowy system monetarny spoczywał w rękach Ameryki, a nie prywatnego konsorcjum banków zagranicznych czyli Rezerwy Federalnej.

Wydaje się, że ten ruch przynajmniej częściowo cofnął to, co zrobił prezydent Woodrow Wilson w 1913 r., który przekazał z Kongresu do FEDu uprawnienia zarządzania pieniądzem.

Czy przez te działania podczas największego kryzysu w USA od 11 września Trumpowi udało się odzyskać kontrolę nad amerykańską walutą? Czy to oznacza koniec panowania dynastii Rothschildów i Rockefellerów? Czas pokaże.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

właśnie rozmawiałem z jedną

właśnie rozmawiałem z jedną kobietą której córka ma sklep w niemczech i każdy sklepik mały dostanie 9 tysięcy euro zapomogi w ramach pomocy na zarazę chińskiego wirusa ! a w Polsce ? ledwo zus odroczyli ale nie wszystkim bo ci co nie wykażą się małymi obrotami to musząpłacić haracz !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Witam.

Witam.

Znalazłem filmik z samymi faktami w formie zdjęć i obrazków. Trzeba zatrzymywać, bo tego jest dużo, żeby doczytać ze zrozumieniem. Ale warto obejrzeć dowody zdrady rządzących, celebrytów, sportowców znanych....

https://www.youtube.com/watch?v=Li9qsr40tGI

Do niedawna, jak i teraz, są to "ciekawostki" nie do pomyślenia !! Polecam głodnym dowodów na jednak inny świat za kulisami.

Portret użytkownika euklides

Nowe podatki są po to by

Nowe podatki są po to by uratować koryto, a nie gospodarkę. Ja bym opodatkował milionera Morawieckiego. Jak to zrobić? Można by wprowadzić podatek od złodziei. Trzeba zwrócić każda złotówkę, która nie została wypracowana tylko zagrabiona w podatkach.

Portret użytkownika SurvivorMan

Czy można ot tak przejąć

Czy można ot tak przejąć świątynię złodziejskiego systemu monetarnego, który pozwala Ameryce budować potęgę na trupach i zniewalaniu społeczeństw? Nie wydaje mi się... Trump nie ma takiej mocy, chyba że...
Chyba że obie strony mają w tym jakiś interes a Trump został wchłonięty i zaproszony do kółeczka...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Kam

A może to już czas gdy wielki

A może to już czas gdy wielki babilon upada? Zobaczcie, marynarze pozostają na statkach, dłużej niż w kontraktach, a oni są wspomniani w Apokalipsie. Co robią? Pracują nadal, ale też przyglądają się jak wszystko co dotychczas funkcjonowało, zastopowało. Może to tylko prerydium, może ten czas jeszcze nie nadejdzie, ale patrząc z takiej perspektywy...

Strony

Skomentuj