Donald Trump podpisał dyrektywę w sprawie utworzenia Sił Kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: Internet

We wtorek, Donald Trump złożył podpis pod dokumentem, który rozpocznie proces formowania nowego rodzaju sił zbrojnych. Tzw. Siły Kosmiczne będą zajmowały się wykrywaniem i niwelowaniem zagrożeń w przestrzeni kosmicznej.

 

Powołanie szóstego rodzaju sił zbrojnych ma związek z rywalizacją między mocarstwami, która wkroczyła na orbitę okołoziemską. Nie chodzi tu tylko o prowadzone programy naukowo-badawcze, lecz o czysto militarne. USA chcą chronić się przed atakami Chin i Rosji, wymierzonymi w satelity.

Siły Kosmiczne staną się strukturą zależą od Sił Powietrznych. Początkowo Donald Trump chciał, aby nowa formacja zbrojna była całkowicie niezależna od pozostałych. Wciąż tak naprawdę nie wiadomo, jak będą funkcjonowały Siły Kosmiczne, kiedy i czy w ogóle powstaną. Prezydent USA musi zdobyć poparcie ze strony Kongresu.

Przeciwnicy polityczni Donalda Trumpa mogą ewentualnie storpedować jego pomysł, który zakłada stworzenie nowej formacji już w 2020 roku, czyli mniej więcej w czasie wyborów prezydenckich. Zablokowanie tego projektu źle wpłynie na bezpieczeństwo USA, co z pewnością zadowoliłoby Chiny i Rosję.

 

W podpisanej przez Trumpa dyrektywie zaznaczono, że choć systemy kosmiczne Stanów Zjednoczonych mają przewagę technologiczną nad innymi, potencjalni przeciwnicy (Chiny i Rosja) bardzo aktywnie rozwijają swoje możliwości i budują środki do prowadzenia ataków na amerykańskie satelity. Dlatego USA zamierzają pójść w tym samym kierunku, a to oznacza, że militaryzacja kosmosu jest już nieunikniona.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Życzę powodzenia Trumpowi w

Życzę powodzenia Trumpowi w tworzeniu sił kosmicznych.Nie wiem czy starczy sił i środków na takowe.Niemieckie "GŁOWY" już wymarły a hamburgrożerca nie podoła wyzwaniu bo zwyczajnie, jest na to za głupi.

Portret użytkownika LukeS

Siły kosmiczne nie są do

Siły kosmiczne nie są do obrony satelitów, tylko do wojny prowadzonej w kosmosie za pomocą zaawansowanej technologii i pojazdów o napędach antygrawitacyjnych, która jest już prowadzona od dłuższego czasu w układzie słonecznym , tylko otumanionej wyszczepianej populacji ziemskiej musi się wcisnąc prostacki kit, bo przecież łykną wszystko, każdą bajkę,  taką jak ta np.,  podczas gdy siły imperium  rozwijają technologię gwiazdy śmierci, a raczej gwiazdy śmieci, jaką staje się orbita okołoziemska, i przypuszczalnie pobocznym zadaniem sił kosmicznych będzie oczyszczanie orbit geostacjonarnych z odpadów komunalnych. Populacja na ziemi musi zostać powoli przyzwyczajana do tej brutalnej prawdy o czarnych projektach i zaawansowanych technologiach pojazdów hipernapędowych, uzywanych jedynie przez facetów w czarnych graniturach i innych pociotków z tamtej strony mocy, tzn. od Vadera. Rebelia rycerzy dżedi, będzie musiała dopiero powstać, no chyba , ze Trump, to odmrożony Han Solo, postawiony do ogłupienia Papiestwa i innych sił ciemności okupujących całe masy wsłuchane w ich hipnotyczne opowieści wątpliwejtreści.

Niech moc będzie z Wami.

 

 

Portret użytkownika Bardzom ciekaw

W sumie naśladują po Kremlu -

W sumie naśladują po Kremlu - Putin już dawno utworzył połączone siły kosmiczno-powietrzne. A i Chiny na twardo zamierzają wejść z laserami dużej mocy w kosmos  - przynajmniej na orbity okołoziemskie. Wszyscy maskują to misjami na Marsa czy Jowisza itd - a chodzi o wyścig zbrojeń - prawdziwe gwiezdne wojny. Oczywiście Gwiazd Śmierci nie będzie - ale kompaktowe reaktory o masie kilkudziesięciu ton i emitery wiązek skierowanych i emitery kinetyczne pocisków wolframowych - tak. Polem rozgrywki będzie też Księżyc - już ostrza sobie na niego zęby Chińczycy, a Amerykanie zaraz ogłosili, że "musza wrócić na Księżyc. . Powód prosty - Hel3, obfite złoża np. tytanu i innych surowców  strategicznych, wydobycie się ze studni grwaitacyjnej Księżyca kosztuje 1600 razy mniej paliwa, niż z Ziemi, a głębokie bazy dają możliwość wytrzymania nawet ataku nuklearnego. Za Reagana to były kosztowne mrzonki - teraz jest odpowiednia dorzałość technologiczna do tego typu przedsięwzięć. Kto zakopie się głębiej i z większymi zapasami na Księżycu -i kto przygotuje trudne do wykrycia bazy w głębokim kosmosie - ten wygra. Bo pojedynek i wzajemne wybicie satelitów na orbitach okołoziemskich to będą pierwsze kwadranse - zostana tylko dobrze bronione głębokie bastiony księzycowe i stacje głęboko ukryte w kosmosie na orbitach wokółplanetarnych i wokółsłonecznych.

Portret użytkownika Epiornis

"...USA chcą chronić się

"...USA chcą chronić się przed atakami Chin i Rosji, wymierzonymi w satelity..."

 

Jedni będą strzelać w nieistniejące satelity drugich, drudzy będą się bronić i/lub strzelać w nieistniejące satelity tych pierwszych... A pociski jak spadną to oczywiście w przypadkowe miejsca.

To jakie mamy satelity? I czemu ich nie widać na tle Księżyca? Jakie to były? Geostacjonarne?

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Illuminat13

swiat musi sie zglobalizowac

swiat musi sie zglobalizowac ale nie w takim skladzie polityczno religijnym jak do tej pory Mamy chciwych i glupich politykow i bankierow co za nimi stoja a takze przywodcow religijnych nie lepszej tresci Bagno religijno polityczne w ktorym tkwi wiekszosc ludzi jakies 99% spoleczenstwa traci swoje zycie i dusze na jakies malo wartosciowe mrzonki

Glownym celem kazdego czlowieka na ziemi nie jest zdobywanie bogactwa i slawy [przemijajace] ale rozwoj duchowy swiadomosci Ale wiekszosc baranow ludzkich czeka na swojego mesjasza ktory zrobi za nich wszystko i tak zdychaja na tym lez padole pokoleniami w nieswiadomosci cykl za cyklem po kazdym odnowieniu ziemi PS zastanawia mnie fakt ile by z wam wasz mesjasz wytrzymal w raju 100 300 lat gora https://www.youtube.com/watch?v=b1-Us4EkT_U

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj