Donald Trump podał datę i miejsce spotkania z Kim Dzong Unem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Stany Zjednoczone i Korea Północna ustaliły już datę i miejsce spotkania. Donald Trump mówi o konieczności zachowania pokoju na świecie, a jednocześnie wycofał się z umowy nuklearnej z Iranem i przybliżył nas o jeden krok do wojny na Bliskim Wschodzie.

 

Oświadczenia i decyzje prezydenta USA często stoją w sprzeczności ze sobą. Przykładowo składał obietnice Turcji, że Stany Zjednoczone nie będą już wspierać Kurdów, a tymczasem do północnej Syrii regularnie przerzuca się broń. W okolicach miasta Manbidż powstała niedawno nowa amerykańska baza wojskowa. Podobne zachowanie Trumpa widać na przykładzie Chin – choć ten obiecywał, że nie będzie ingerował w sytuację na Tajwanie, ostatnio podpisał dokumenty, które ułatwią kontakty z tamtejszym rządem. USA planują także sprzedać Tajwanowi uzbrojenie warte 1,4 miliarda dolarów.

 

Biorąc to wszystko pod uwagę należy zadać pytanie – jak Trump zachowa się wobec Korei Północnej? Wczoraj prezydent USA ogłosił datę i miejsce spotkania z Kim Dzong Unem. Przywódcy obu państw odbędą bezpośrednie rozmowy 12 czerwca w Singapurze. Tam powinny zapaść jakieś ważne decyzje. Informacja w tej sprawie pojawiła się niedługo po tym, jak do Stanów Zjednoczonych przylecieli trzej Amerykanie, którzy zostali wypuszczeni z północnokoreańskiego więzienia.

Weźmy pod uwagę, że podpisywanie jakichkolwiek umów ze Stanami Zjednoczonymi może być ryzykowne. Wystarczy przyjrzeć się sytuacji na Bliskim Wschodzie – niedawno Donald Trump zerwał porozumienie nuklearne z Iranem. Nie można wykluczyć sytuacji, w której umowa, którą w niedalekiej przyszłości może podpisać Kim Dzong Un, zostanie po prostu zignorowana przez przyszły amerykański rząd. Zresztą Iran swego czasu przestrzegał Koreę Północną bez nadchodzącymi negocjacjami.

 

Władze w Pjongjangu z pewnością będą stawiały swoje warunki. USA mogą je przyjąć, lub odrzucić. Może się okazać, ze Korea Północna w rzeczywistości nie posiada broni nuklearnej i będzie chciała ośmieszyć Stany Zjednoczone za jej „dowody”, które mogłyby być sfabrykowane, tak jak było w przypadku Iraku i wymyślonej przez Zachód broni masowego rażenia. Korea Północna mogła poddać się pod ciężarem międzynarodowych sankcji, albo wraz z Chinami i Rosją mają jakiś plan. Wszystko jest możliwe – czas pokaże, czy nagła uległość Kim Dzong Una jest spowodowana naciskami i głodem w kraju, czy też jest to element jakiejś strategii, zakładającej np. wyrwanie się spod chińskiej strefy wpływów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Analiza mordy Trumpa. Powieka

Analiza mordy Trumpa. Powieka leżąca na oczach opadający kącik oczu - cechy azjatyckie. Cięcia na mordzie obok nosa - cechy azjatyckie. Na każdym nie pozowanym zdjęciu kąciki mody mu opadają - uszkodzona śledziona czyli manie prześladowcze zajob wywalanie brudu z przeszłości manie spiskowe. Cała płaska gęba płynie w dół - serce i płuca źle pracują tacy są dewianci. Płaska gęba nie pasująca do nosa - oznacza pomieszanego Słowianina z Azjatą, podejrzenie: chazr szabes gojim. Żony bierze sobie piękne słowianki - bo ma w sobie pochodzenie słowiańskie, ale jest pomieszany z mongołami i stąd biorą się jego problemy emocjonalne i nieustanna podejrzliwość oraz agresja.

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Sytuacja jest dramatyczna!!!

Sytuacja jest dramatyczna!!! Coraz mniejsze mam zwątpienia ,iż zło wygrało. Upadają ostatnie ostoje normalności i ładu na świecie. Acta podpisana, żydzi przejmują Polske na własność, ludzie debilnieją, Kima prawdopodobnie zabili, lub wyprali mu mózg, Iran jest deptany przez zydowskie k***wy, a Putin prowadzi wewntrzną wojne z sysjonistami starającymi sie zniszczyć ład w Rosji. Dookoła rozpierducha i jawne podgrzewanie kotła. Źle to sie dla nas wszystkich skończy bo skończyć sie musi...

Portret użytkownika cesio 47

Ja ci podam już dziś powód

Ja ci podam już dziś powód uległości Kima i Prezydenta Korei południowej. To się nazywa odpowiedzialnlść za swój kraj. Oni nie chcą powtórki z wojny koreańskiej. Zrobili pozorowany w dużym stopniu ruch i wytrącili broń z ręki Amerykanów. Trump robi dobrą minę do złej gry bo został wykiwany. Oby tak w Polsce.

Portret użytkownika reklama

1 Czerwca wszyscy głodujemy

1 Czerwca wszyscy głodujemy żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci. Zapraszam do wspólnej głodówki. Zapraszam wszystkich do wspólnego protestu żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci, razem protestujmy, głodujmy oraz nadajmy na żywo na YouTube oraz organizujmy protesty w swoich okolicach. możecie protestować nawet w domu wystarczy nadawać na żywo na YouTube, Facebooku lub innych stronach internetowych tylko żeby usunięto telewizory z placówek gdzie przebywają chore dzieci.
 

Portret użytkownika rocafella

Plan jest bardzo prosty -

Plan jest bardzo prosty - otwarcie granic dla Koreańczyków z Połnocy na Południe czyli zachwianie gospodarką Korei Południowej.

Patent RFN - NRD i wpompowanie kasy w studnię bez dna.

Do tego dochodzi robotyzacja przemysłu i ludzie do pracy są coraz mniej potrzebni, więc co Korea Południowa zrobi z tyloma ludźmi z Północy?

Co Korea Południowa zrobi z żołnierzami Północnokoreańskimi, co zrobi z agentami Chin w armii Północy?

USA zyskuje uwalenie gospodarcze konkurenta a Chiny nowe technologie do skopiowania za pomocą agentów gospodarczych.

Strony

Skomentuj