Donald Trump oświadczył, że jeśli nie będzie wyjścia to Korea Północna zostanie zniszczona

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

We wtorek na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, prezydent USA wygłosił długie przemówienie, które skupiało się na problemach dzisiejszego świata. Donald Trump stwierdził między innymi, że grupa złych reżimów jest plagą naszej planety, nawiązując przy tym głównie do Syrii, Iranu oraz Korei Północnej i zagroził zniszczeniem tego trzeciego państwa.

 

Wypowiedź Donalda Trumpa trwała niewiele ponad 41 minut. Początkowo skupiał się na sprawach wewnętrznych Stanów Zjednoczonych, po czym nawiązał do sytuacji międzynarodowej. Jak sam powiedział, USA nie mają zamiaru narzucać żadnemu państwu swojego systemu i swojej wizji świata, lecz poszczególne kraje powinny respektować wolę mieszkańców. Trump wskazał również, że liderzy swoich państw powinni dbać w pierwszej kolejności o dobro swoich narodów.

 

W dalszej części przekazu amerykańskiego prezydenta dowiadujemy się, że świat musi przestrzegać prawa, szanować granice i kulturę oraz pokojowo angażować się w różne sprawy międzynarodowe. Chwilę później Donald Trump wspomina o grupie złych państw, które uciskają ludność, nie respektują prawa i stosują terror państwowy sugerując, że należy się z nimi rozprawić. Wskazał na Koreę Północną, która opracowuje rakiety balistyczne i rozwija program jądrowy.

"W interesie żadnego kraju na Ziemi nie jest, aby ta grupa przestępców uzbroiła się w broń jądrową i rakiety. Stany Zjednoczone mają wielką siłę i cierpliwość, ale jeśli zostaną zmuszone obronić siebie i swoich sojuszników, nie będziemy mieli innego wyjścia, niż całkowicie zniszczyć Koreę Północną. Człowiek-rakieta prowadzi misję samobójczą dla siebie i swojego reżimu. Stany Zjednoczone są gotowe, chętne i zdolne, ale miejmy nadzieję, że nie będzie to konieczne."

Niestety jakiekolwiek pokojowe rozwiązanie najprawdopodobniej nie wchodzi w grę. Korea Północna dobrowolnie nie zrezygnuje z programu nuklearnego. W ostatnim oświadczeniu zaznaczono, że im bardziej Zachód stara się przeszkodzić i izolować Koreę Północną, tym szybciej program dobiegnie końca. Najskuteczniejszym rozwiązaniem, zdaniem wielu zachodnich ekspertów, byłoby zlecenie zabójstwa Kim Dzong Una o czym sporo się mówi w ostatnich latach.

 

Donald Trump potępił również Iran, który zaangażowany jest w konflikcie zbrojnym w Jemenie, Iraku i Syrii. Jednocześnie prezydent USA w żaden sposób nie nawiązał do Arabii Saudyjskiej, która bezlitośnie bombarduje Jemen i wspiera islamskie organizacje terrorystyczne - swój swojego nie ugryzie. Trump starający się dawać przykład światu nie widzi również niczego złego w interwencji zbrojnej w Syrii, która pozostaje nielegalna w świetle prawa międzynarodowego. Stany Zjednoczone grożą również zerwaniem umowy nuklearnej z Iranem, choć jest przestrzegana i została podpisana za poprzedniej władzy, która naciskała i również stosowała groźby.

 

Dalsza część przemowy skupia się na islamskim terroryźmie, za który również obwiniany jest Iran, oraz kwestii jego zniszczenia na Bliskim Wschodzie z pominięciem Arabii Saudyjskiej. Trump podziękował Jordanii, Turcji i Libii za przyjęcie syryjskich uchodźców, kompletnie pomijając państwa europejskie i Unię Europejską.

 

Wspominając o Wenezueli prezydent USA powiedział, że nie można biernie przyglądać się upadkowi państwa i należy wspomóc mieszkańców w ich walce o wolność. W tym kontekście padła bardzo ciekawa wypowiedź:

"Problem Wenezueli nie jest taki, że socjalizm został słabo zaimplementowany, lecz taki, że socjalizm został wiernie wprowadzony w życie. Począwszy od Związku Radzieckiego po Kubę i Wenezuelę, gdziekolwiek wdrożono prawdziwy socjalizm lub komunizm, tam pojawiło się cierpienie, dewastacja i porażka."

Na samym końcu Trump pozytywnie wypowiadał się o patriotyźmie nawiązując przy tym między innymi do Polski, która dzięki tej postawie zdobyła rzekomą wolność. W rzeczywistości, nasz kraj przeszedł z zależności jednej strony w drugą. Trzeba jednak przyznać, że Polska przynajmniej znów istnieje na mapach świata. Prezydent Stanów Zjednoczonych bardzo dużo mówił o pokoju i wojnach. Jego długie oświadczenie można podsumować krótkim popularnym w dzisiejszych czasach powiedzeniem: "Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medoff

Trumpek wszystko okey tyle ze

Trumpek wszystko okey tyle ze ty gowno mozesz i gówno masz.do gadania. Żadnej wojny i interwencji w koreii nie bedzie po pierwsze chiny sie nie zgodza na interwencję tak samo ruskie wiadomo ze wzgledow taktycznych korea to strefa buforowa już poludnie ledwo trawia Chińczycy a dwa Usa zalezy na statusie quo bo dzieki temu maja pretekst do obecności w regionie baz oraz strategicznych sił. Wcale sie nie zdziwie jakby usa bylo dogadane pod stolem z. Kimem i robią świat i ludzi w ciula. 

Portret użytkownika SurvivorMan

"Grupa złych reżimów" - no

Widać, że Pana Trumpa ewidentnie odwiedzili Panowie "z góry"...
"Grupa złych reżimów" - no tak... Bo dobry reżim to taki, który pozwoli zadłużyć się u jankesów, odda ropę za pół ceny, oraz zapewni tanią siłę roboczą!
Terroryści z USA działają tak od wielu dekad...
Kto jeszcze nie wie czym jest faktycznie USA, polecam na YT "Spowiedź Agenta"
https://www.youtube.com/watch?v=ABDkaZjVjjo&t=1540s
A jeszcze lepiej, książkę na podstawie której ten dokument został nakręcony:
"HITMAN" - Wyznania Ekonomisty od brudnej roboty.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Chrobry1

Koreancy to pojeby , sami sie

Koreancy to po**by , sami sie prosza, ciagle stzrelaja rakietami groza Japonczykom , Korei PD i Stanom ,ludzie no  smiech na sali ten grubas , wali rakietami , chce poklasku ,niedlugo go znajdzie . Tutaj popieram Trumpa , ostzrelac rakietami i spokoj , co do Iranu to wiadomo ze sola w oku jest dla izraela ,a Trump popiera Izrael dlatego atakuje Iran no nie ladnie . 

Portret użytkownika inzynier magister

Obok Trumpa na sesji ONZ

Obok Trumpa na sesji ONZ wystąpił znany wszystkim polski mason bolek 2.0 !!! juz wiadomo dlaczego stanął w obronie kasty masońskiej komuchów sędziowskich ! "Prezydent RP zabrał we wtorek głos na 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Andrzej Duda z jednej strony stawał w obronie chrześcijan, ale z drugiej bronił mocno kontrowersyjnych inicjatyw jak Agenda 2030. O zrównoważonym rozwoju padło więcej słów niż tragicznej sytuacji naszych braci w wierze.– Podstawowymi celami społeczności międzynarodowej – a zarazem fundamentami systemu Narodów Zjednoczonych – są zrównoważony rozwój, zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa oraz ochrona praw człowieka – mówił na początku swojego wystąpienia Andrzej Duda, chwaląc jednocześnie zwrócenie zainteresowania ONZ na „ludzkie potrzeby” w miejsce uwagi poświęcanej zwykle systemom ekonomicznym i wielkiej polityce." http://www.pch24.pl/zrownowazony-rozwoj--agenda-2030-i-przesladowanie-chrzescijan--prezydent-duda-na-sesji-onz,54743,i.html#ixzz4tCfS7byg

jak widać obozy koncentracyjne agendy 2030 są w Polsce realizowane i mają na ziemiach polskich silną agenturę ! Trzeba się modlić za prezydenta żeby mu Bóg Jezus wrócił rozum i zaczął być Polakiem ! Agenda 2030 to zbrodniczy system który ma być wstępem do przybycia antychrysta, to są podstawy wiedzy o NWO. Czyż nie jednym z pierwszych posunieć prezydenta było wprowadzenie przymusowych szczepień? Przecież to jest depopulacja narodu, ale lepiej módlmy się do Jezusa Chrystusa za pana Dudę by się nawrócił na Boga Jedynego i Ducha Świętego !

Sensacyjna i prawdziwa historia Polski - doktor Krajski

https://www.youtube.com/watch?v=xjiyvrTAJq8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika drej3107

tu mogą byc dwie opcje

tu mogą byc dwie opcje

kim jest przyziemiony w kleszczach,, wystrzeli rakiete to Trump dopiero zatakuje 

chyba ze kima sami koreancy obalą 

jest tam goraco az strach myslec jak sie zacznie a raczej zacznie wrzesien nie dobry miesiac

tu w gre idze o Seul TEN terorysta ostrzela z dział,,  temu Trump ostrozny 

moze kimek ma wytyczne z kremla to do piatku wystrzeli (kimekrakietka)

Portret użytkownika gość123

Nie zauważyłeś ,to troll,a

Nie zauważyłeś ,to troll,a raczej agent,który postanowił wrócić z jakiegoś powodu na ZnZ.Pewnie dostał taki rozkaz.

Na ZnZ wysyp trolli,agentów i głupoli.Oczywiście za wyjątkiem paru osób,którym na sercu leży dobro Polski.

Skomentuj