Donald Trump oskarża Chiny o sprzedawanie Korei Północnej ropy naftowej mimo sankcji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czy chiński statek dostarczył ropę naftową dla Korei Północnej, wbrew Radzie Bezpieczeństwa ONZ? Takiego zdania są Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa, jednak Chiny idą w zaparte i stale wypierają się rzekomego przewinienia.

Dziś południowokoreańskie władze poinformowały, że od 24 listopada 2017 roku prowadzono śledztwo dotyczące statku bandery chińskiej, który, jak się okazuje, 19 października 2017 roku przetransportował 600 ton ropy naftowej do statku północnokoreańskiego.

Wyniki śledztwa Południowej Korei w szczególności rozsierdziły prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który od dłuższego czasu wywiera nacisk na Chiny, aby kraj ten zaostrzył sankcje gospodarcze wobec Korei Północnej, przede wszystkim na rzecz ograniczenia ich programów nuklearnych oraz rakietowych. W czwartek Trump zatweetował:

„Przyłapani NA GORĄCYM UCZYNKU. Jestem bardzo rozczarowany, że Chiny zezwalają na transport ropy do Korei Północnej. Nigdy nie będzie przyjaznego rozwiązania problemu Korei Północnej, jeśli tak będzie się działo”.

Tak się składa, że Chiny mogłyby być ekonomicznym kołem ratunkowym dla reżimu Kim Dzong Una, który stale przeprowadza testy międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Jednak rzecznik ministerstwa praw zagranicznych Chin, Hua Chunying, kategorycznie odpycha jakiekolwiek zarzuty, twierdząc, że zarówno USA, jak i Korea Południowa mijają się z faktami, a ich oskarżenia są nieprawdziwe i krzywdzące. 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika semperparatus

Chińscy tchórze i kompradorzy

Chińscy tchórze i kompradorzy...zresztą rosyjscy też...Czego się boją?Są na tyle potężni że powinni(także na forum RB ONZ)jawnie poprzeć KRL-D...i nie tylko dostarczać jej surowców potrzebnych do życia...ale także broń konieczną do odparcia USRaelskiej agresji...A wygląda na to...że te dwa mocarstwa tylko udają swoją opozycję wobec globalistów...a tak naprawdę-grają z nimi do "jednej bramki"...

Portret użytkownika kolo21

A niech pocałują misia w dupę

A niech pocałują misia w dupę. Stworzyli rząd Korei, tak jak inne rządy, Kuby, Iraku, Libi itp. Po to żeby mieć kogo obalić, no i broń nie może rdzewieć w magazynach. A na wojnie można wspaniale zarobić. Więc trzeba stworzyć potencjalne zagrożenie i wywołać konflikt zbrojny.

kolo21

Skomentuj