Donald Trump opublikował zdjęcia budowy muru na granicy z Meksykiem

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawił zdjęcia pokazujące proces budowy muru między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. Warto zauważyć, że ta budowa była jedną z głównych przedwyborczych obietnic Donalda Trumpa.

 

Wcześniej administracja prezydenta Trump poprosiła Kongres o przeznaczenie około 1,6 mld dolarów na budowę pierwszego odcinka muru o długości około 120 km, z czego większość stanie na granicy Teksasu i Meksyku.

Według niezależnych ekspertów budowa ściany Trumpa będzie kosztować od 15 do 25 miliardów dolarów. Sam prezydent podczas kampanii wyborczej oszacował koszt wdrożenia tego planu na 8 miliardów dolarów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

No niewiadomo czy każdy sobie

No niewiadomo czy każdy sobie przekroczy przejście graniczne z uzbrojonymi strażnikami. Nielegale nie wjadą. Przynajmniej latynoscy, bo słyszałem od łebka jak wjechał do USA swego czasu wwieziony od strony Meksyku przez zasiedziałą w Stanach rodzinę , powiedział ponoć na prześjciu po angielsku "Jestem obywatelem amerykanskim" , ale zdecydowanie nie wyglądał na Latynosa. Ta granica meksykańsko- amerykanska była przed II wojną dość popularna w sferach polskich emigrantów ekonomicznych, no ale wtedy nie tylko nie było muru ale nawet patroli. Jeszcze w latach 90 - tych ubiegłego wieku za szczególnego "dobrobytu" w Polsce kiedy zaorano stare, z nowego nie było jeszcze prawie nic, a zachodnioeuropejskie rynki pracy były zablokowane mimo stowarzyszenia z EWG , to nie brakowało śmiałków z Polski po odmówionej wizie w ambasadzie ameykanskiej , którzy forsowali nielegalnie tamtą granicę .

Portret użytkownika EkrudyDref

Kiedyś stawiano mury wokół

Kiedyś stawiano mury wokół miast, budowano fosy. Dzisiaj zamykamy drzwi mieszkań i domów na kilka zamków, instalujemy systemy alarmowe; grodzimy osiedla wspólnotowe ale też autostrady. Państwa budują mury i płoty z drutem kolczastym na granicach.

Cóż, rozwój techniczny i technologiczny postępuje, czego nie można powiedzieć o rozwoju moralnym ludzi.

--------
Howgh!

Portret użytkownika Lommo

W Średniowieczu i póżniej w

W Średniowieczu i póżniej w miastach istaniały specjalne straże które zajmowały się blokowaniem miast przed napływem przybłędów, oraz ich wyrzucaniem jak już jednak udało im się przeniknąć. Uważano zresztą na podstawie obserwacji rzeczywistości że napływ biedoty bez kontaktów rodzinno-gospodarczych powoduje lawinowy rozrost nędzy w miastach. Na nędzy zdesperowonych , naiwnych przybyszy paśli się pierwsi kapitaliści. A potem to już poszło z górki, ilość biedoty bardzo znacznie zaczęła przekraczać ilość zamożnych co jeszcze bardziej zwiększało zyski kapitalistów.

Strony

Skomentuj