Donald Trump ogłosił w jaki sposób zmusi Meksyk do pokrycia kosztów budowy muru

Kategorie: 

Źródło: Domena Publiczna

Od samego początku wydawało się to mało prawdopodobne, aby Donald Trump zdołał w jakiś sposób przekonać Meksyk do zapłacenia za budowę muru. Według szacunków, budowa ogrodzenia o długości ponad 3100 kilometrów może pochłonąć nawet 12 miliardów dolarów. Biały Dom dał do zrozumienia, że skoro Meksyk nie chce zapłacić, to zostanie do tego zmuszony - poprzez nowy podatek.

 

Gdy prezydent Enrique Peña Nieto ogłosił, że nie da pieniędzy na mur, Donald Trump zasugerował aby lepiej odwołał swoją wizytę do USA, która została zaplanowana na przyszły tydzień i tak też się stało. Cytując wypowiedź Trumpa sprzed kilku dni, gdy podpisał dekret o budowie ogrodzenia:

"Mówię Wam, że będzie zapłata. Będzie to w formie, być może w skomplikowanej formie, i musicie zrozumieć, że to co robię jest dla dobra Stanów Zjednoczonych. To będzie również dobre dla Meksyku."

Rzecznik Białego Domu ogłosił w czwartek zamiar wprowadzenia nowego 20-procentowego podatku na towary importowane z Meksyku. Zgodnie z wyliczeniami, w ciągu roku pozwoliłoby to wygenerować około 10 miliardów dolarów. Pieniądze te zostałyby potraktowane jako spłata za budowę muru.

 

Władze Meksyku zwracają uwagę, że w ten sposób za ogrodzenie zapłacą Amerykanie, którzy będą musieli zapłacić więcej za importowane produkty. Meksyk jest trzecim największym partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych. Eksport towarów z tego państwa do USA sięga około 300 miliardów dolarów rocznie. 20-procentowy podatek może bardzo negatywnie wpłynąć na handel. Donald Trump chce zresztą renegocjować Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu (NAFTA), którego członkami są Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eleonor

Co prawda mainstreamowe media

Co prawda mainstreamowe media ciągle opluwają nowego prezydenta Ameryki, ale dla mnie facet jest geniuszem i póki co świetnie zapowiadającym się prezydentem. Wszyscy labidzili co to będzie, jak on wyjdzie do dziennikarzy, albo przywita jakąś głowę Państwa. Tymczasem przycjechała Teresa May, Trump ją grzecznie porzywitał na progu, następ[nie się uśmiechał i nie widziałem tam żadnego nbieokrzesanego chama, na jakiego próbowała go wykreować część "kumatych" dziennikarzy. Podoba mi się jego zapał, oraz bezkompromisowość w nazywaniu rzeczy po imieniu - czarne jest czarne, a białe jest białe. Nie chcemy w Ameryce nielegalnych przybyszów z Meksyku, dlatego na granicy postawimy wysoki mur, takie mamy prawo!!! Szczerze powiedziawszy, kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym murze z lekka niedowierzałem, a tymczasem prace idą pełną parą, co więcej firmy bukmacherskie przyjmują na to zakłady a kursy że się uda lecą na łeb na szyję. Myślę że Ameryka potrzebowała takiego właśnie prezydenta.

Portret użytkownika inzynier magister

Zobaczcie oficjalnie Chiny

Zobaczcie oficjalnie Chiny atakują USA tak by obalić Trumpa i zablokować USA w ich drodze do odrodzenia ! Chiny to grozne komuchy które mordują własnych obywateli by sprzedawać ich organy bogaczom którzy wierzą w cywilizację śmierci !!!

EMERGENCY ALERT: COMMUNIST CHINESE NOW TAKING OVER US MEDIA

http://www.infowars.com/emergency-alert-communist-chinese-now-taking-over-us-media/

"Wedle byłego ministra zdrowia Chin Jiefu Huang od 2008 Chiny mają 10 tys. transplantacji rocznie. Wśród nich 65% dawców stanowią więźniowie. Wedle ustaleń Światowej Organizacji Zdrowia organy od chińskich więźniów są pobierane bez ich zgody. Redaktor Terry Vanderheyden opisuje całą procedurę uzyskiwania organów od więźniów. Powołuje się na lekarza z chińskiej armii. Dawca pojawia się w jednostce wojskowej na „rutynową kontrolę”. Dostaje lokalne znieczulenie. Wedle Vanderheyden: „Lekarz usuwa organ – czasem nawet serce – dopóki więzień jest wciąż świadomy. Ci którzy przeżyją ten proces są kremowani żywcem”. Jeśli przeszczep nie uda się organy i ciało dawcy muszą być zniszczone w ciągu 72 godzin. Nawet jeśli dawca żyje. Usuwana jest cała dokumentacja. Armia ma zgodę na aresztowanie żandarmów, policjantów i lekarzy ujawniających te informacje na zewnątrz. O kwestii podejścia do człowieka chiński lekarz wojskowy powiedział: „Kiedy robisz to pierwszy, bądź drugi raz niektórzy są niepewni i nerwowi. Jednak po tysiącach operacji wszystko się zmienia. Oni [lekarze] stają się obojętni na pobieranie organów od żyjących ludzi, czy kremowaniu żyjących osób”.

Szef CIA: Jezus jest jedynym rozwiązaniem. Islam zagrożeniem. Kowalski & Chojecki NA ŻYWO 27.01.2017

https://www.youtube.com/watch?v=R76Izl3TVSs

Trzeba szybko zablokiować chińskie komunistyczne diabelstwo ! Musimy się modlićza Polskę by nas nie zniszczyło chińskie NWO ! Teraz należy się modlić do Jezusa Chrystusa Miłosiernego za Polskę i za USA bo chcą nas zniszczyć !

Dodatkowo szwaby które ciągle oskarżają nas o zbrodnie obozów hitlerowskich chcą zniszczyć USA przez współpracę z chińskimi komuchami ! "Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Chin Li Keqiang wypowiedzieli się ostatnio na rzecz zacieśnienia więzi handlowych, sygnalizując tworzenie się globalnego sojuszu, który ma się przeciwstawić protekcjonizmowi Ameryki. Li i Merkel rozmawiali telefonicznie w środę o zacieśnieniu relacji dwustronnych. Li przyjął zaproszenie kanclerz do odwiedzenia Niemiec w celu kompleksowego omówienia spraw gospodarczych i handlowych. - Oboje opowiedzieli się za wolnym handlem i stabilnym porządkiem światowego handlu - zapewnił rzecznik rządu Stteffen Seibert. Dodał także, że „negocjacje w zakresie europejsko-chińskiego porozumienia inwestycyjnego powinny szybko zostać sfinalizowane”.http://www.pch24.pl/sojusz-przeciwko-czy-z-chinami--usa-i-niemcy-o-wspolpracy-z-pekinem,49064,i.html#ixzz4Wz80jgqO

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika FOL

Mam nadzieje, że USA się nie

Mam nadzieje, że USA się nie odrodzi a upadnie. Co do komuchw Chinskich to akurat w Chinach jest system gospodarki czytso kapitalistyczny w przeciwienstwie do socjalistycznego zachodu z USA na czele. Podaj mi jeden kraj kapitalistyczny na tzw "zachodzie", taki krak który nie steruje centralnie gospodarka za pomocą koncesji podatkow zaporowych i innego sowieckiego syfu??? W Chinach jest wolnośc gospodarcza w USA jest socjalizm etatystyczny

Portret użytkownika Ariel

Nie namawiam do picia

Nie namawiam do picia alkoholu bo od kilku tygodni jestem abstynenem, jednakże jeśli posłuchasz rady kolegi powyżej to:

Pamietaj żeby pierwsze wypić na raz i jak Ci dobrze siądzie na żołądku to przynajmniej połowe drugiego Smile

w żabce kupisz takie za 2,5zł i ma 9.2%, jest słodsze niż dębowe, o wiele tańsze, mocniejsze, a pozatym nie pieni się tak jak dębowe więc spoko w siebie wlejesz. Zrobisz takie 3 i nie będziesz wiedział czy to Ty zrobiłeś te piwa czy one Ciebie Biggrin

Trunek zwie się Stern - Extra Strong i jest zalecany dla osób które wiedzą że alkohol jest tylko po to żeby się nim ostro najebać. Smile

Strony

Skomentuj