Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy, aby wybudować mur na granicy z Meksykiem

Kategorie: 

Źródło: Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Donald Trump uparcie dąży do zbudowania muru na granicy z Meksykiem. Była to jedna z jego obietnic wyborczych. Prezydent Stanów Zjednoczonych domagał się od Kongresu pieniędzy na realizację tego przedsięwzięcia, ale nie otrzymał ich, więc postanowił ogłosić stan wyjątkowy.

 

Trump przez dwa miesiące negocjował z Kongresem kwestię sfinansowania budowy muru. Jego zdaniem, mur jest potrzebny, aby chronić Stany Zjednoczone przed napływem nielegalnych imigrantów z Meksyku, wśród których podobno są przestępcy, kryminaliści i handlarze narkotykami.

 

Kongres nie dał tych pieniędzy, więc Donald Trump ogłosił w piątek stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem. Pozwoli mu to zdobyć niezbędne fundusze z innych programów rządowych i wojskowych bez dalszego negocjowania z Kongresem.

Jednak jego decyzja wywołała kolejny konflikt polityczny. Jego przeciwnicy zarzucają mu nadużycie władzy. Donald Trump twierdzi, że spodziewa się pozwów sądowych, ale jest przekonany, że je wygra, a mur tak czy inaczej powstanie.

 

Warto też przypomnieć, że zgodnie z jego obietnicą, wszelkie koszty budowy muru zostaną pokryte przez Meksyk. Władze tego państwa oczywiście odrzuciły ten pomysł, więc Donald Trump zamierza „zmusić” Meksyk do zapłaty poprzez wprowadzenie nowego podatku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Epiornis

Nie wiem, czy to jest dobre

Nie wiem, czy to jest dobre porównanie - plan III wojen światowych do kalendarza Majów...

 

Ciekawe czy bardzo czoło by zmarszczył Albert Pike, gdyby to usłyszał.

Mógłby czasem przekornie zapytać: "Who was bringing you up?" Wink

 

Edit. Tak, tu była przez chwilę inna treść posta. Medium - masz rację. To było moje celowe działanie.

Za dużo by opisywać w podpisie.

5G - wara z tym od Polski.

paranoja - para no i ja Smile

Portret użytkownika MDG

No widać, do USA ciągną

No widać, do USA ciągną miliony ludzi bo wiedzą, że to kraj dobrobytu, wolności, sprawiedliwości.

A do ruskich pies z kulawą nogą  nie chce przyjść bo do czego? Do ruskiego syfu, epidemii AIDS i HIV?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika euklides

Tydzień temu ludzie donosili

Tydzień temu ludzie donosili o dziwnych manewrach wojskowych nad Los Angeles

https://www.youtube.com/watch?v=xF2yfBPQtVQ

Stan wyjątkowy jest w USA potrzebny do zbudowania muru? Serio?! :| Tymczasem w USA odbywają się jakieś dziwne manewry wojskowe i przygotowania do wojny z Iranem... No ale przeciętny zjadasz hamburgerów poprze stan wyjątkowy i wspaniałego prezydenta Trampka, bo przecież Trampek zbuduje im murek... tylko nie wiedzą, że na nagrobku.

Skomentuj