Donald Trump odwiedził Warszawę i wezwał Zachód do "obrony naszej cywilizacji" wskazując Polskę jako przykład tego jak to robić

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jeszcze wczoraj dziennikarze TVP Info, mówili o "historycznym przemówieniu na pl. Krasińskich, które wygłosi Donald Trump". Był to oczywisty propagandowy absurd, ale teraz gdy poznaliśmy jego treść możemy w końcu zapytać, czy rzeczywiście było to przemówienie historyczne? Wiele wskazuje na to, że jednak tak.

Główny przekaz jaki niesie za sobą dzisiejsze przemówienie Donalda Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie, jest taki, że trzeba podjąć wyzwanie rzucone ogólnie pojmowanemu "Zachodowi" przez radykalny Islam, ale też Koreę Północną i Rosję. Trump pytał czy nasza cywilizacja chce się w ogóle jeszcze ratować i chyba trochę w to wątpił. Było to z pewnością przekaz kierowany dla niektórych przywódców europejskich, których spotka jutro na szczycie G20 w Hamburgu.

Do wniosku, że trzeba walczyć i zniszczyć radykalny islam Donald Trump doszedł po wywodzie będącym streszczeniem historii Polski, która była przez niego wskazana bezpośrednio jako przykład do naśladowania. To największy w historii darmowy public relation dla Polski. Kampania promująca tak naszą historię, jak dzisiaj przedstawił ją Donald Trump mogłaby kosztować nawet miliard dolarów.

Twierdząc, że trzeba powstrzymać radykalny islam, Trump poparł nieprzejednaną pozycję Polski w zakresie przymusowej islamizacji Europy. Pytając czy zachodnia cywilizacja chce być uratowana, z pewnością myślał o wyczynach takich europejskich socjalistów jak Angela Merkel czy Jean-Claude Juncker, którzy groźbami próbują wymusić relokacje islamskiej ludności w krajach członkowskich UE.

 

Wygląda na to, że przy pisaniu przemówienia Donalda Trumpa musiał pomagać, albo przynajmniej inspirował piszącego je, profesor Marek Jan Chodakiewicz z University of Virginia. Ten amerykański historyk polskiego pochodzenia specjalizuje się w tematyce Europy Wschodniej, a mnogość szczegółów z historii Polski, przytoczonych dzisiaj był tak wielki, że musiał to tworzyć ktoś kto dobrze zna to zagadnienie.

 

Chodakiewicz napisał nawet książkę "Międzymorze", która opisuje wizję Polski jako regionalnej potęgi w Europie i to dzięki protektoratowi USA. W tej pracy naukowej Chodakiewicz zawarł cały opis przeszłości terytorium między Morzem Bałtyckim i Morzem Czarnym, a także jego przyszłośc z USA.  Trump mówił dzisiaj własnie o tym, że byliśmy wschodnią rubież cywilizacji, która od zawsze zmierzała się z przeciwnościami, najpierw walcząc z islamską inwazją tatarską i osmańską, a potem obszar ten stał się ofiarą ekspansji imperializmu rosyjskiego, niemieckiego i austriackiego.

Wszystko to mówił dzisiaj zgromadzonym tłumom Donald Trump. Otwartym tekstem wsparł ideę Trójmorza, czyli Międzymorza, ale bez Ukrainy. Oficjalnie oświadczono, że stało się tak dlatego, że do inicjatywy zaproszono tylko kraje UE, ale Ukraina stała się chyba "gorącym kotletem" i niebezpiecznie przesuwa się w kierunku państwa upadłego. Gdyby USA chciało udziału Ukrainy, tak by się stało, a skoro nie chcieli tego ani Polacy, ani Amerykanie to tym lepiej, że nazistowskie resentymenty  na Ukrainie zostały odpowiednio "nagrodzone". Trump wezwał przy okazji Rosję do zaprzestania destabilizacji Ukrainy.

Po wsparciu inicjatywy Trójmorza przez USA, w końcu można powiedzieć, że mamy coś realnego, gdzie Polska rzeczywiście ma szansę pełnić wiodącą rolę, odpowiednią do naszych aspiracji i naszej pozycji oraz potencjału gospodarczego i militarnego. Stany Zjednoczone potwierdziły dzisiaj spektakularnie prymat Polski do przewodzenia w Europie Wschodniej, co ma być oczywiście realizowane pod protektoratem amerykańskim. Donald Trump stwierdził też, że Europa potrzebuje silnej Polski i Ameryka zamierza taką koncepcję wspierać.

Bardzo ciekawe są też słowa Donalda Trumpa o innych wielkich problemach zachodniej cywilizacji, takich jak potworna biurokracja.

"Po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele stawiają czoło jeszcze jednemu zagrożeniu, ale takiemu, które możemy ściśle kontrolować. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale Polakom bardzo dobrze znane. To pełzająca rządowa biurokracja, która pozbawia naród żywotności i bogactwa. Zachód stał się wielki nie dzięki papierkowej robocie i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli swobodę podążania za swoimi marzeniami i przeznaczeniem." - powiedział Donald Trump podczas wizyty w Polsce

Trudno nie odbierać tego również jako opinii o słynnej europejskiej biurokracji. Miejmy nadzieję, że słowa te wywołają refleksję również u naszej obecnej polskiej władzy.

 

Oprócz tego Donald Trump powiedział również to na co wszyscy czekali, czyli wypowiedział się w kwestiach obronności i trwałości NATO. Wypomniał on ponownie niektórym krajom NATO, że nie wydają na armię 2% PKB, a takie jest zobowiązanie państw będących członkami paktu północnoatlantyckiego. Zasugerowałże kraje takie jak Niemcy, żerują na USA w kwestii obronności. Również w tym kontekście, Trump uznał, że Polska jest przykładem do naśladowania. Ponadto, zapewne na życzenie strony polskiej, Trump potwierdził, że artykuł piąty traktatu NATO, nadal obowiązuje, co stanowi de facto ustną gwarancję bezpieczeństwa Polski, jako jednego z krajów wywiązujących się z podjętych zobowiązań sojuszniczych.

Krótka wyprawa Donalda Trumpa do Polski, przed szczytem G20 i prawdopodobnie historyczne przemwienie, jakie przy okazji wygłosił, z pewnością będzie historyczne dla Polaków. Czy stanie się takie również dla innych naródów i czy wytyczy kierunki dla działania dla wszystkich przez przewodzących zachodniej cywilizacji Amerykanów? Podziały między konserwatystami i lewactwem są już chyba zbyt duże i wojna ideologiczna trwa, ale dni takie jak ten dają siłe do walki o normalność.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

Zawsze ktoś musi być winny:

Zawsze ktoś musi być winny: czarownice, geje i lesbijki, Żydzi, komuniści a dziś islamiści. Paradoksalnie i nie mam zamiaru tu bronić islamskich terrorystów, oni myślą to samo o nas. I kto jest winny w końcu? Wystarczy wziąć do ręki i przeczytać np. "Klątwę" Wyspiańskiego, o której było tak głośno za sprawą Oliviera Frljić'a i może coś zaiskrzy i rozjaśni się w głowie. Wystarczy chcieć. A to, że Trump coś tam powiedział, bo mu napisali, to może znaczyć wiele i niekoniecznie dobrze dla Polski. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

I znowu widzę i słyszę te ohy

I znowu widzę i słyszę te ohy i ahy "Polskich Patriotów" prowadzonych na smyczy przez chabadzkie, chazarsie ścierwa, jaki to ten trump'ek super tak wspaniale wyraża się o naszej Ojczyźnie, Polska będzie mocarstwem jak za czasów Pierwszej Rzeczpospolitej, o zgrozo czy historia was jeszcze niczego nie nauczyła? Nie wydaje się wam podejrzane że odsunęli ukrów od stołu? Bo dla mnie jest oczywiste że na bieżąco monitorują nastroje Polskich Patriotów by łatwiej było ich wkręcić w obcą wojenkę.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika inzynier magister

„Polski rząd może odtrąbić

„Polski rząd może odtrąbić ogromne zwycięstwo w walce o honor kraju, jak również w swojej kampanii pisania na nowo historii i wymazania plam z przeszłości Polski” – stwierdza korespondent izraelskiego dziennika „Haaretz” Ofer Aderet, który pośrednio obwinia Polaków za Holokaust.Gazeta przypuściła atak na Polskę i Polaków. Dostało się także prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który niejako wyświadczył Polsce ogromną przysługę, zmieniając dotychczasową narrację na temat stosunków polsko-żydowskich i w ogóle historii Polski.– Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, przywódca wolnego świata, przyjął polską narrację bycia ofiarą i jednostronnego roszczenia o niewinności, przyznając polskiemu prawicowemu konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi pieczęć aprobaty, której tak bardzo potrzebuje – podkreśla Aderet i dodaje: – Polska Trumpa jest narodem bojowników o wolność i sprawiedliwość, która padła ofiarą podbojów dyktatorskich, rujnujących jej ziemie, ale która przetrwała dzięki oddaniu wartościom wolności i umiłowania życia. W Polsce Trumpa nie ma śladu Polaków, którzy prześladowali, zdradzali i mordowali tysiące Żydów na terenie całego kraju, przed, w trakcie i po okupacji hitlerowskiej. Nie pozostały ślady głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej wściekłości do Żydów, którą ci cierpieli przez cały okres żydowsko-polskiej egzystencji, nawet zanim hitlerowcy ją zniszczyli.Reporter „Haaretza” ubolewa, że w przemówieniu Trump nie wspomniał o „ofiarach żydowskich” tychże „bohaterskich Polaków.” Amerykański prezydent raczył mówić o masakrze w Katyniu w 1940 roku, gdzie Sowieci zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków, ale „zapomniał wspomnieć o masakrze w Jedwabnem (1941 r.) i pogromie w Kielcach (1946), kiedy Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów pod okupacją nazistowską i sowiecką”.– W Polsce Trumpa Polacy byli i pozostają ostatecznymi ofiarami – nazistów i Rosjan. Ale nie ma wzmianki o polskich Żydach, którzy często musieli ukrywać się nie tylko przed nazistami, ale także przed swoimi polskimi sąsiadami – ubolewa korespondent.Autor analizy w izraelskiej gazecie twierdzi, że fakt, iż amerykański przywódca przemawiał przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego - które pochłonęło życie ponad 200 tys. Polaków i przyczyniło się do zniszczenia stolicy – a nie udał się pod Pomnik Bohaterów Getta – zdruzgotało społeczność żydowską. Przypomniał treść wcześniej wystosowanego oświadczenia Żydów Polskich, ubolewających, że Trump zerwał z 25-letnią tradycją. Porównał to do próby pominięcia instytutu Jad Waszem podczas wizyty w Izraelu.": http://www.pch24.pl/wsciekly-antypolski-atak-izraelskiego-dziennika-po-wizycie-prezydenta-donaldatrumpa,52896,i.html#ixzz4m9V8a8gl

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

I słusznie Trump postąpił..

I słusznie Trump postąpił.. Nie poszedł pod pomnik ofiar getta, bo to getto jest symbolem hańby parszywej rasy żydowskiej, gdzie ich rodowici oprawcy, byli okrutniejsi od Gestapo... tam Żydzi mordowali Żydów ze strachu, że podpadną okupantowi!

 Bowiem jest prawo żydowskie, które mówi: Jeśli Żyd zabije Żyda, a Sądzie żydowskim powie, że jego życie było  zagrożone, to będzie przez sąd żydowski uniewinniony"..

 Dlatego własnie żydowscy oprawcy obozów zagłady  nie byli ścigani przez żydowskie sądy!

 Rasa do kasacji!

Portret użytkownika Akamai

"W Polsce Trumpa nie ma śladu

"W Polsce Trumpa nie ma śladu Polaków, którzy prześladowali, zdradzali i mordowali tysiące Żydów na terenie całego kraju, przed, w trakcie i po okupacji hitlerowskiej. Nie pozostały ślady głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej wściekłości do Żydów, którą ci cierpieli przez cały okres żydowsko-polskiej egzystencji,.."

Od XIII wieku Królestwo Polskie przyjmowało Żydów wypędzonych z Niemiec, Węgier, Francji, Austrii, Hiszpanii, Portugalii. Od czasów panowania Kazimierza Wielkiego Królestwo Polskie było bezpieczną przystanią dla ludów semickich. Przez 800 lat Polska była największym skupiskiem Żydów na świecie. Mimo, iż nie chcieli się integrować, mogli na naszej ziemi żyć, pracować i rozmnażać się. A w czasie wojny wielu Polaków chroniło Żydów narażając życie swoje i swoich bliskich. 

Poziom obłudy niektórych przedstawicieli tej nacji jest godny pożałowania.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Medium

Drążyłabym temat tych zdjęć.

Drążyłabym temat tych zdjęć. Chciałabym wiedzieć, w jakim regionie kraju były wykonane.

Może Ci ludzie chcieli coś konkretnego wyprosić u rządu? Ech, żeby oni wiedzieli, że poddańcza postawa wcale nie zbliża ich do celu, a wręcz odwrotnie.

Powinnaś zadać pytanie, jak temu zapobiec?

Oczywiście, że świadomość winna być rozwijana, bo to wygląda jako żywo jak monarchia! A to i brytyjska królowa nie jest witana przez lud na kolanach!

A może konkordat sprzyja takim zachowaniom? Wydaje mi się, że w PRL-u notable nie pozwoliliby sobie na takie sceny. Wtedy propagowana była równość.

 

Portret użytkownika vagabondo

pitolisz jak potłuczony, zero

pitolisz jak potłuczony, zero logicznego spojrzenia na sprawę!!!! żyd wykupił prawo własności do wody w PL,
a trampek sprzedał węgiel z Virginii i rakiety patriot naiwniakom, nasze kopalnie zamknęli, wodę wyprzedali a genotyp owcy i barana pitoli koszały opały!!!! niewolnicze prawo morskie jak i prawo kanoniczne ma się dobrze,
  ludzie którzy zakładają jarmułki i pala świece chanukowe sa niegodni zaufania!!!

Strony

Skomentuj