Donald Trump oczekuje, że Chiny zapłacą 10 bilionów dolarów reparacji za pandemię COVID-19

Kategorie: 

Fot. Gage Skidmore

W ostatnim czasie znów zaczęto głośno mówić o możliwym laboratoryjnym pochodzeniu koronawirusa SARS-CoV-2. Były prezydent USA Donald Trump właśnie podsumował trwające spekulacje, mówiąc, że od samego początku miał rację, iż koronawirus pochodzi z Chin. Według niego chiński rząd powinien teraz wypłacić 10 bilionów dolarów odszkodowania za straty i śmierć ludzi na całym świecie.

 

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i naukowcy na całym świecie podawali w wątpliwość teorie dotyczące wycieku koronawirusa z chińskiego Instytutu Wirusologii w Wuhan. W ostatnim czasie nie tylko uznano, że oskarżanie Chin o celowe uwolnienie koronawirusa jest niedorzeczne, ale też zaczęto wrzucać te podejrzenia to jednego worka z innymi teoriami spiskowymi. Doszło nawet do tego, że Facebook, który mianował się ministerstwem prawdy, usuwał wpisy negujące naturalne pochodzenie koronawirusa i blokował konta ich autorów.

 

Teraz najwyraźniej nastąpił zwrot - na Facebooku znów można bez żadnych konsekwencji pisać o chińskim koronawirusie, a naukowcy znów zaczęli zastanawiać się, czy SARS-CoV-2 faktycznie może pochodzić z Instytutu Wirusologii w Wuhan. Zmiana nastąpiła całkiem niedawno - jeszcze zanim doszło do wycieku tysięcy maili doradcy medycznego Białego Domu dr Anthony'ego Fauci'ego, któremu niektórzy zarzucają bagatelizowanie sygnałów o laboratoryjnym pochodzeniu koronawirusa.

Inni eksperci twierdzą, że należy ponownie zbadać jego pochodzenie, a sam Fauci broni się, tłumacząc, że wirus mógł powstać naturalnie, ale mógł też powstać w Wuhan. Innymi słowy - pandemia trwa od ponad roku, a naukowcy nie wiedzą, co jest jej źródłem.

 

Tymczasem Donald Trump od samego początku mówi, że pandemię celowo wywołały Chiny i teraz podtrzymał swoje zdanie. Jakby tego było mało, były prezydent USA uważa, że Chiny powinny teraz zapłacić 10 bilionów dolarów odszkodowania za straty gospodarcze i śmierć ludzi na całym świecie.

 

Podczas gdy świat zachodni szuka winnego pandemii (lub boi się wskazać rzeczywistego sprawcę), Chiny w szybkim tempie pokonały pandemię i odrabiają straty. W I kwartale 2021 r. chińskie PKB wzrosło aż o 18,3% rok do roku. W IV kwartale 2020 r. wzrost wyniósł 6,5% rok do roku. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Można mieć nadzieję, że

Można mieć nadzieję, że Chińczykom uda się kiedyś wykryć która armia przywlokła ze sobą COVID-a na wojskowe igrzyska w Wuhan na miesiąc przed wykryciem pierwszego przypadku. I że wystarczy im odwagi zakomunikować światu kto bawi się bronią biologiczną żeby zahamować rozwój gospodarczy Chin i pozostać pierwszą gospodarką świata

 

Portret użytkownika Quark

My też oczekujemy , że niemcy

My też oczekujemy , że niemcy zapłacą nam 800 mld. zł odszkodowania za II wojnę światową i na tym się kończy bo ani Chiny ani niemcy nic nikomu nie zapłacą. Żeby taka windykcja się powiodła trzeba mieć w ręku silną "kartę" przetargową a tu jest co najwyżej papierek po cukierku. Taki Liechtenstein dało by się zastrzaszyć ale Chiny - mocarstwo światowe ??

Portret użytkownika Demiurg

Donald Trump. Kto to taki?

Donald Trump. Kto to taki?

Zanim został preziem, to latami pluł na swojego poprzednika, że nie urodził się w USA. Dowiódł nawet, że akt urodzenia miał sfałszowany, co kosztowało życie kilku pracowników ichniejszego stanu cywilnego.

A jak został preziem, to szybciutko zapomniał o stawianiu bambo przed sądem. Taki z niego pacynek oszuścik.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Donald Trump powinien

Donald Trump powinien podziękować Chinom ponieważ dzięki nim to właśnie amerykańsko/żydowskie koncerny głównie produkujące szczepionki zarobią biliony $ na tej pandemii.

Już mówiłem to wielokrotnie mianowicie kto słucha tego całego ścieku który idzie z USraela sam sobie szkodzić ponieważ to najwięksi kłamcy tego świata.

Już widzę, że od kilku dni uaktywnia się masa agentów i pożytecznych idiotów USraelskich od Donald Trumpa i Qanon-ów którzy podniecają się tymi mailami Fauci'ego które są po to aby pożyteczni idioci i agentury gadali, że wirus jest z labolatorium, a tak naprawdę w ogóle go nie ma i nikt na to nie zachorował i nikt nie umarł ale są za to szczepionki od żydowskich sponsorów Donald Trumpa.

A Donald Trump to pedofil, banda przestępców:

 

Portret użytkownika Binx

** TROLL WARNING **

** TROLL WARNING **

Ja zwykle oficer  sowiecki czuwa , jak sie pojawia Trump albo USA to towarzysze spod Moskwy od razu wypuszczają internetowe pitbule jak ten wyżej , Sasza jaka pogoda dzisiaj w Moskwie?  

Portret użytkownika baca

tu jest adres gdzie można

tu jest adres gdzie można bezpośrednio napisać do Donalda Trumpa - a gdyby był na kiblu to na pewno przeczyta to Melania - i podzielić się z największym wodzem ameryki przemyśleniami, zadać pytania, poczytać złote myśli 45-prezesa USA, być w stałym kontakcie, umówić się na audiencję etc, itp.
https://www.45office.com/info/share-your-thoughts
John Moll, masz dobrego nicka - napisz do niego i wypytaj co robił na wyspie Epsteina, jak się pokłócił i z kim kiedy nabywał na Florydzie rezydencję mar-a-lago, kto go zapoznał z Melanią, kto wybudował laboratorium w wuhan i sfinansował "chińskie" badania... no i jakim cudem wyliczył "odszkodowania" na okrągłe 10 bilionów?
Dlaczego zabił irańskiego generała? Dlaczego Polska nie dostała odszkodowań od Niemców z jego bawarii? Dlaczego Indian eksterminowała jego ukochana armia? Pytaj go o wszystko bo on przecież tylko po to aby być z ludźmi w kontakcie stworzył tę platformę....

 

Portret użytkownika Patryk Wilk

ja to widzę tak, wirusa nigdy

ja to widzę tak, wirusa nigdy nie było i nie ma - nie wierze w żadne państwa i ich moce, nie wierze w konflikt chiny/usa itd. na tym wszystkim mamy tracić my - zwykli ludzie. głowę państwa pier dolą jakieś sankcje i inne tego typu farmazony. narracja łącząca covid z chinami i usa, lub z tym ze powstał w laboratorium lub tym że coś tam fauci jest tylko po to żeby odwrócić uwagę i wkręcić nas w gierkę. tak na prawde covid jest pretekstem do masowej inwigilacji i kontroli. za dwadzieścia lat będziemy jedli jedzonko z laboratoriów, mieszkali na 15m2 i aplikacja będzie nam mówiła gdzie i kiedy możemy się przemieszać. pozdro

Strony

Skomentuj