Donald Trump obiecał, że ujawni kto stał za atakami hakerskimi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tuż przed zakończeniem 2016 roku Donald Trump stwierdził, że ci, którzy oskarżają Rosję o ataki hakerskie i próbę wpłynięcia na wyniki wyborów prezydenckich, są w błędzie. Miliarder dodał, że w najbliższych dniach dowiemy się "prawdy".

 

Przyszły amerykański prezydent, który przejmie władzę w Stanach Zjednoczonych 20 stycznia powiedział, że "wie o rzeczach, o których inni nie wiedzą". Informacje w sprawie hakerów mają pojawić się we wtorek lub w środę. Trump zasugerował, że cyberatak wcale nie pochodził z Rosji.

"Chcę tylko żeby mieli pewność, bo to jest bardzo poważne oskarżenie. Gdy szukaliście broni masowego zniszczenia, to była katastrofa, i byli w błędzie. Więc chcę aby mieli pewność. [...] A ja dużo wiem o hakowaniu. Bardzo trudno jest to udowodnić. To mógł być każdy. Wiem również rzeczy, o których inni nie wiedzą, dlatego oni nie mogą mieć pewności co do obecnej sytuacji" - Donald Trump.

Miliarder polecił również, aby ludzie unikali komputerów, pisali ważne wiadomości na kartce i dostarczali je kurierem, gdyż "żaden komputer nie jest bezpieczny".

Jak widzimy, zarówno Władimir Putin jak i Donald Trump twierdzą, że Rosja nie miała nic wspólnego z atakami hakerskimi. Czego konkretnie powinniśmy się spodziewać? Czyżby Trump sugerował, że tymi hakerami byli Chińczycy? Wkrótce się przekonamy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A może nareszcie powie KTO

A może nareszcie powie KTO tak na prawdę STAŁ za 9/11 ? A może niech on lepijej nie mówi ? Nie daj Boże znowu znajdzie się jakiś Oswald ofiara czarna owca, co mu to skutecznie uniemożliwi.A potem to normalnie "nowe wybory sie odbędą u ichnich" I nadal ta sama tylko, komiksowa DEMOKRACJA cicho sza, bez prawdy i kosekwencji

Portret użytkownika żulo

Najzabawniejsze jest że nie

Najzabawniejsze jest że nie było żadnego ataku hakerskiego. To przecież oczywista reżyserka. Po co atak skoro maile zwyczajnie zostały skopiowane przez kogoś i dostarczone wikileaks. Za pełną zgodą CIA i tych co pociągają za sznurki Obamy. Przecież to nie jedyna taka historia pokazująca że dotychczasowy Układ celowo wystawił Clinton by wygrał Trump. Najlepszym przykładem jest szef FBI Comey.

Kiedy już ludzie przyzwyczaili się do wikileaks i nie znaleźli tam nic ponad to co było jasne dla wszystkich zainteresowanych, czyli że Clinton to skorumpowany pionek systemu, wyskoczono z nową aferą. By wreszcie przebić się do wciąż wahająych się wyborców. Wtedy ni stąd ni zowąd pojawił się Comey, wyznaczony przecież na stołek przez ekipę Obamy i odwalił swoją szopkę. Z kolejnymi mailami jakoby groźnymi dla bezpieczeństwa państwa. Po czym po kilku dniach wycofał się z tego stwierdzenia. Zostawiając za spobą smrodek ładnie rozpylony wokół Clinton. Każdy zobaczył że jest „dobry” szef FBI, któremu „zła ekipa władzy” zamknęła gębę w sprawie kolejnego niebezpiecznego przekrętu zrobionego przez Hillary.

Takich historii było więcej. Właściwie za jaki temat by się nie wzięła Clinton to zaraz się okazywało że tylko się pogrąża gdyż Trump prezentuje się dużo lepiej. Dzisiaj jasne jest że Układ chyba nie mógł podłożyć gorszego kandydata(tki). A cała jej siła była leżała w mitycznym poparciu Układu, który nie pozwoli jej przegrać.

Warto zwrócić uwagę na to słowo „pozwoli”. Otóż to. Clinton była zdana jedynie na łaskę. Poza tym zero możliwości, argumentów. No i cóż, napompowano wielki balonik tej łaski, tak by wszyscy byli wściekli jeśli ona wygra.

A tu System zrobił myk. Przekłuł balonik, Trump wygrał i ludzie znów są szczęśliwi. Ameryka znów będzie wielka!

Portret użytkownika inzynier magister

już tylko kilkanaście dni

już tylko kilkanaście dni zostało do przejęcia władzy ! Czekam na to rządzenie bo jestem ciekaw czy Trump dotrzyma słowa, mial zrobić kilka rzeczy już w pierwszych dniach więc zobaczymy czy tak będzie czy to była tylko czcza gadanina ?! Na razie w kalifacie UE mafie urzędnicze opłacane przez sorosowców nie placą podatków a w Polsce biedny rząd PiS nie może nałożyć na supermarkiety podatku ktorego nie płacą od 20 lat ! To jest dopiero przekręt na miliardy złotych, a PiS nam tu mydli oczy jakimiś sukcesami ! "Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej wspierał w swoich politycznych działaniach międzynarodowe korporacje. Jak podaje „The Guardian”, miał on przez lata blokować działania UE ograniczające możliwości niepłacenia podatków przez duże koncerny.Z opublikowanych informacji wynika, że Jean-Claude Juncker pełniąc obowiązki premiera Luksemburgu w latach 1995 – 2013 walnie przyczynił się do paraliżowania prac nad wprowadzeniem ogólnego kodeksu zachowań podatkowych. Zawarte w nim zarządzenia uderzały bezpośrednio w korporacje przenoszące swoją działalność do krajów z niższym opodatkowaniem, np. do Luksemburgu.Dodatkowo rząd Luksemburga pod przewodnictwem Junkera skutecznie unieszkodliwił polityczne i prawne zabiegi państw UE zakazujące wprowadzania specjalnych warunków podatkowych dla dużych przedsiębiorstw.Rzecznik resortu finansów Luksemburga odmówił komentarza w tej sprawie. Zapewnił jednak, że Luksemburg zawsze popierał walkę z nieuczciwą konkurencją podatkową.: http://www.pch24.pl/miedzynarodowe-korporacje-pod-parasolem-junckera--szef-ke-chronil-je-przez-podatkami-,48493,i.html#ixzz4Ugk9tG1a

http://popotopie.blogspot.com/2015/10/co-takiego-dzieje-sie-w-polsce-ze-jako.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Woland

"Czyżby Trump sugerował, że

"Czyżby Trump sugerował, że tymi hakerami byli Chińczycy?"

A jak myślicie, komu bardziej niż Chinom mogłoby zależeć na podżeganiu do wojenki amerykańsko-rosyjskiej, wzajemnym okładaniu się sankcjami i coraz silniejszym pogrążaniu gospodarek obu tych mocarstw? Chińczycy siedzą, obserwują i czekają. Są niezwykle pragmatyczni, nikogo zaatakują, póki się nie upewnią, że pozostało im jedynie dobić konającego. Dlatego wcale nie popieram "współpracy" polskiego rządu z nimi. Oni nas wykorzystają jako pomost do gospodarczego zdominowania naszego regionu, a potem całej Europy. Ich cel jest taki sam, jak setek mocarstw przed nimi - dominacja nad światem. Amerykanie próbowali to robić metodą Aleksandra Wielkiego lub Napoleona - podbijać wszystko na oślep. I dlatego, tak jak oni polegną, a ich upadek będzie wielki. Chińczycy działają metodą Cesarswa Rzymskiego. Nigdzie im się nie spieszy. Liczą czas nie w latach, ale w dekadach, a nawet w wiekach. I dzięki temu mają sporą szansę na sukces.

Portret użytkownika 55KING444

Ruch Chin miał charakter

Ruch Chin miał charakter poznawczo-sygnalizacyjny (przynajmniej tylko 2 zauważyłem). Jeden ruch dla 2 gier, a raczej możliwych scenariuszy; 1.wojna (rosja-NATO), 2.pokój, dla gry nadrzędnej o dominację na świecie. Z punktu widzenia Chin, Polska jest oczywistym wyborem, dla analizy np. podbój Rosji... chocażby ze względu na sąsiedztwo z Niemcami, które w dalszej przyszłości byłyby potencjalnym, gospodarczym konkurentem lokalnym. Z punktu widzenia Polski, Chiny to raczej wybór wymuszony i neutralny (przy tym scenariuszu), patrząc z obecnego punktu widzenia, poprostu wpadlibyśmy w kolejne obce ręce.

Strony

Skomentuj