Donald Trump nazwał Fed problemem dla gospodarki. Rothschild kazał mu po prostu zamknąć się k....

Kategorie: 

Źródło: Internet

Aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump antagonizuje się z kolejnymi amerykańskimi instytucjami. Ostatnio na Twitterze skrytykował Fed, czyli bank centralny zarządzający emisją dolara. W odpowiedzi usłyszał, od ekonomisty Davida Rothschilda, aby się zamknął.

 

Zdaniem Trumpa Fed nie czuje rynku i nie rozumie strategii koniecznych wojen handlowych, potrzeby silnego dolara. Porównał Fed do silnego golfiarza, który nie może wygrać, bo nie ma czucia w rękach.

David Rothschild to ekonomista z Nowego Jorku, którego powiązania ze słynną rodziną bankierów, są nieznane. Może jednak z powodu znanego nazwiska jego tweet został dostrzeżony. W odpowiedzi do Trumpa napisał, żeby ten zamknął się k..a w wersji angielskiej "Just shut the fuck up" i ostrzegł, że prezydenci nie powinni mieszać się do spraw Fed, bo zawsze gdy tak czynili dochodziło do licznych kryzysów i rynki przestawały być stabilne.

 

Następnie pan Rothschild zapytał czy pan Trump jest aż tak kur....ko głupi, że nie może nawet zamknąć się ku...a i nic nie robić? Ton tego tweeta wyraźnie wskazuje na to, że mamy do czynienia z obsesyjnym zwolennikiem Demokratów. Ale nawet jeśli to nie jest członek wszechwładnej rodziny Rothschild, która jest właścicielem bankowości, to nie można wykluczyć, że i tak wyraża on w jakiś sposób opinię zbieżną z władcami Fed, którzy niezadowoleni z poczynań Trumpa mogą podjąć kroki w celu jego usunięcia. 

Tak się składa, że poprzedni prezydenci USA, którzy zaczynali się za bardzo interesować sprawami Fed, mieli przeważnie kłopoty, z zamachami na ich życie włącznie. Jako przykład wskazuje się to co stało się z Johnem F. Kennedym, który przed śmiercią planował podobno uniezależnienie Departamentu Skarbu od Fed.

 

Istnieje teoria spiskowa na temat, a w jej centrum znajduje się pewien dokument. Tak zwane rozporządzenie wykonawcze 11110. Ta teoria zakłada, że przyczyną śmierci Kennedy'ego było właśnie to rozporządzenie, które nakazywało emisję 4 292 893 815 dolarów w postaci United States Notes, czyli banknotów emitowanych przez Departament Skarbu, zamiast Federal Reserve Note!

Kolejnym, który szedł na udry z Fed był Ronald Reagan, któremu nie podobały się narzucane poziomy stóp procentowych tego prywatnego banku centralnego USA. Nie brakuje opinii, że to właśnie przez niesnaski z Fed'em doszło do zamachu na Reagana w 1981 roku. Śledztwo oczywiście nie wykazało spisku tylko zamach został zaklasyfikowany jako czyn szaleńca zakochanego w aktorce Jodie Foster. 

Miejmy nadzieje, że te teorie to po prostu wybujała wyobraźnia ich autorów, a nie pewna niebezpieczna prawidłowość, która mogłaby władców dolara ustawiać w pozycji niewybieranej władzy nadrzędnej w Stanach Zjednoczonych, zdolnej nawet do nielegalnych posunięć.
 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika znawca

Z punktu widzenia Polaka, to

Z punktu widzenia Polaka, to ...

... D. Trump to jest człowiek dwulicowy, bo :

 

1. Nakazuje wycofywać wojska USA z Syrii i Afganistanu, czyli tak jakby na pokaz - dla własnych, wewnętrznych potrzeb, tych związanych z częścią elektoratu Partii Republikańskiej tej nastawionej anty do systemu - gra o powrót do doktryny Monroe'a, ot tak, by się przypodobać publice i czy to są tylko żarty, czy już fakty, to im mniej wojen USA prowadzi na świecie, tym lepiej ... zresztą jak się Amerykańce zajmą sami sobą, a nie kimś, to i tak są bezpieczni for ever - kto by tam USA napadł,  (tak realnie, wojennie, czyli np. wraz z inwazją lądową lub tylko z bombardowaniem lotniczym lub balistycznym, a nie jakieś pierdy terrorystyczne za które i tak wywołali kilka wojen na Bliskim Wschodzie, w wyniku których zgineło co najmniej ponad 10 mln ludzi) prawda ?

2. Mówi wprost o tzw. Banksterach (do tego niechlubnego słowa zalicza się również państwowa [ w myśl ustawy jest ona państwową :) ] amerykańska instytucja finansowa, wskrócie FED, Rezerwa Federalna etc. itd.), że nadają się tylko do głupot, a nie do ekonomii, gdzie faktycznie widać, że jedynie czym się zajmują to psucie realnej wartości środka płatniczego, sprowadzaniem waluty do roli obrachunkowo-płatniczej, zupełnie tak jakby gospodarka narodowa (a USA to pierwsza gospodarka na świecie i pierwsza technologiczna - jest z nią powiązany cały system finansowy na świecie, jest globalizacja i korporacjonizm itd. itd.) była pozycją w programie rachunkowym dla księgowego, który rozlicza czas pracy, urlopy, pensje, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (jesli takowe gdzieś przymusowo ustawowo wystepują) w zakładzie pracy, przedsiębiorstwie itd. ... w sumie to po co USA demokracja, skoro ktoś tam robi co chce i nie ma na niego bata, he he Smile

3. Więc to człowiek dwulicowy jest, taką prowadzi politykę. A to żołnierzyki USA wracają do domćiu, podupcyć sobie kapćię swej lubej, a to popśioczy sobie na FED, że sobie jaja robią itd. ... a tymczasem z Nadwiślańskiej Kolonii Politycznej nie rezygnuje, bo u nas wojsko USA stacjonuje i nie słychać nic na temat tego, by miało ono z Polski wyjechać (po co to wojsko tu stacjonuje, po to, żeby jakiś ruski pocisk w nich walnął i ich wszystkich pozabijał w celu nakręcenia jakiegoś politycznego scenariusza ?Nawiasem mówiąc ... jakieś tam czołgi i parę haubic ... to śmiech na sali Smile w stosunku tylko do wojsk rosyjskich z Kaliningradu wyposażonych np. w Iskandery etc.itd. ... malutkiej enklawy terytorium FR)

Tak więc ... z punktu widzenia każdego przytomnego Polaka - Trump to jest taki sam oszust jak i oni wszyscy z USA są oszustami  ... lepiej żeby w razie wojny ruskie czołgi przejechały sobie przez Polskę - zajęłoby to im ze 2,3 dni góra i niech sobie postrzelają u Niemców lub gdzieś dalej, a nie że nas robi się jakąś żywą tarczę ochronną dla Zachodniej Europy - to przywodzi na myśl najgorsze, wprost nazistowskie skojarzenia, o tym, że ktoś gatunkowo jako człowiek stoi wyżej lub niżej, no ... Smile brygada pancerniaczków z USA - urządzona w jakości jak i w ilości na wzór ŚWIRA KONIA Piłsudskiego, który to urządzał wojsko polskie jak nie w konie, to w niszczyciele nawodne, a nie w armaty przeciwlotnicze i przeciwpancerne ... lata mijają, technika wojskowa jest zgoła inna ... a sabotaże przeznaczone dla debili są ... jak widać te same ... stoja dalej na tym samym poziomie, no niestety ... Sad

Portret użytkownika konservaTor

Odnosnie panów, znających

Odnosnie panów, znających schematy życia – prowadzonego na cudzy koszt,to narzucanie swojej woli innym i utrzymanie jej.
żyd niesłusznie uważa, że jest częścią „narodu wybranego”. Tak więc uważa, że ma „boskie prawo”, aby mieć swoje „prawa” realizowane i zabezpieczone. W rzeczywistości, żąda tego ze swoją jidysz bezczelnością. Jakie są prawa żyda i jak on je postrzega? Po pierwsze i przede wszystkim, że świat wokół niego powinien zgadzać się wyłącznie z jego punktem widzenia.

Portret użytkownika franek

zycze Prez.Trumpowi sukcesu..

zycze Prez.Trumpowi sukcesu...i zeby nikczemne rzady FED zostaly zakonczone...tylko takie dzialanie ..stanowcze dzialanie ze strony obecnego Prezydenta USA zatrzyma poglebiajacy sie kryzys swiatowych finansow i uzdrowi stosunki finansowe Swiata. Dosc podlej polityki dranskich rodzin szantazujacych Swiat i Nas wszystkich w imie jakiegos pejsatego bankiera. Kazdy Czlowiek jest taki sam....i kazdy ma prawo do godnego zycia a nie tylko garstka skur....now bogacacych sie na nieszczesciu ludzi..na handlu bronia,wojnach,handlu ludzmi i ludzkimi organami,prostutycja ,biznesem narkotykowym....

Portret użytkownika dd

A dla mnie to marna

A dla mnie to marna prowokacja. Trump o coś gra - albo dla siebie albo dla części (być może znikomej) obywateli USA. A tu nagle nad jednym marnym komentarzem rozpisują się wielcy ekonomiści i znawcy polityki.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Przez kogo?

Wyjaśnione? Przez kogo?
Drzewo genealogiczne mówi że to "ten"... Jego prapradziadek, to sam Nathan Mayer Rothschild. 
A poza tym... Rozumiem że niejednemu psu na imię Burek, ale bez przesady... Ilu może być przebogatych Brytyjczyków o nazwisku Rothschild, siedzących na Wall Street, którzy są tak pewni siebie, że publicznie potrafią powiedzieć prezydentowi kraju "Po prostu się k.rwa zamknij"???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Faktycznie... To dwie różne

Faktycznie... To dwie różne osoby... Rozumiem już teraz, dlaczego w artykule jest napisane że jego powiązania z rodziną Rothschild są nieznane... Ja dałem się zwieść, ponieważ on ma drugie imię Michael i często w internecie można spotkać inicjał "M"... Ten sam co przy imieniu Mayer... Do tego dochodzi pewne (na pierwszy rzut oka) podobieństwo twarzy i podobny wiek...
Jednak to, że jego powiązania z rodziną są nieznane, nie oznacza że powiązany z nią nie jest...
Jak się ma dziwnym zbiegiem okoliczności to samo nazwisko...
Dziwnym zbiegiem okoliczności działa się w tej samej branży...
Ma się dziwnym zbiegiem okoliczności to samo zamiłowanie do bandytów z Banku Centralnego...
...To są przynajmniej dwa "zbiegi okoliczności" za dużo.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

W zasadzie za kogo taki

W zasadzie za kogo taki Rothschil się uważa? Czy nie można mu obić mordy? Coś mi się zdaje, że można.

Wszystkie kutwy niech lepiej oprzytomnieją, bo są w położeniu dokładnie takim samym jak upadające europejskie monarchie w XIX wieku. Tym rodom, które zachowały się w miarę mądrze nic się nie stało, ale dla niektórych skończyło się to tragicznie - ścięciem głowy tudzież rozstrzelaniem.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

... a mnie się wydaje że

... a mnie się wydaje że właśnie ma takie kocopoły wygłaszać, i do tego krzyczeć "Zobaczcie, zadzieram z FED i jeszcze Żyję!!!" Ostatnio coraz mniej ludzi wierzy w te ich bajeczki a zaczyna wierzyć w to co oni nazywają bajkami/teoriami spiskowymi, więc zaczeli tworzyć "kontrargumenty" zapominając wszak o jednym, że wyjątek tylko potwierdza regułę.

Strony

Skomentuj