Donald Trump może przyjechać do Polski, aby ogłosić powstanie bazy „Fort Trump” i zniesienie wiz do USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone, nie wiedzieć czemu, bardzo ostrożnie podchodzą do planów polskiego rządu o zbudowaniu stałej bazy wojskowej „Fort Trump”. Nasz rząd chce nawet zapłacić za dodatkową obecność amerykańskich żołnierzy. Teraz dowiadujemy się, że prezydent Andrzej Duda może zostać wkrótce zaproszony do Białego Domu na dalsze rozmowy w tej sprawie, które mają rozstrzygnąć kwestię bazy wojskowej w Polsce.

 

Jak pisze „Rzeczpospolita”, Andrzej Duda, który planuje wizytę w USA na połowę czerwca, może również spotkać się z Donaldem Trumpem. Podjęty zostanie temat stałej amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce, za którą nasz rząd chce zapłacić 2 miliardy dolarów.

Co więcej, już 1 września, gdy w Polsce odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, Donald Trump może ogłosić wzmocnienie sił amerykańskich w naszym kraju. Źródła rządowe mówią również o możliwości zniesienia wiz do USA. Warto w tym momencie dodać, że na obchody w Warszawie przyjadą przywódcy państw NATO, Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego, podczas gdy Rosja nie otrzymała zaproszenia na to wydarzenie.

Kwestia bazy wojskowej, zwanej „Fort Trump”, wciąż nie jest pewna. Jeszcze w marcu bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że Stany Zjednoczone podobno niechętnie podchodzą do tematu stałej obecności sił amerykańskich i zamiast tego oferują zwiększoną obecność wojsk, opartą na zasadzie rotacyjności.

 

Warto zauważyć, że ewentualna decyzja o stałej bazie wojskowej i zniesieniu wiz ma najwyraźniej zapaść tuż przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, które odbędą się pod koniec 2019 roku, oraz przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, zaplanowanymi na rok 2020. Decyzje te z pewnością nastawione są między innymi na zwiększenie poparcia dla Trumpa i polskiego rządu podczas wyborów.

Z drugiej strony, pojawia się kwestia kontrowersyjnej amerykańskiej ustawy JUST 447, która zmusza Polskę do zwrotu mienia ofiar Holocaustu organizacjom żydowskim. Warto więc jeszcze raz dobrze zastanowić się, ile tak naprawdę będzie nas kosztować baza wojskowa „Fort Trump” i zniesienie wiz do USA - czy będą to „tylko” 2 miliardy dolarów, czy może setki miliardów dolarów, gdy weźmiemy pod uwagę żydowskie roszczenia majątkowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

amerykańska baza, na którą

amerykańska baza, na którą tak rzekomo Trump nie chce sie zdecydować, jest marzeniem syjonistów. Ta baza zapewni spokojne wysysanie energii życiowej z Polaków po eksodusie hałastry izraelskiej do naszego kraju. To nastapi w ciągu najbliższych 5 lat a rozpocznie się to po ustanowieniu podatku katastralnego w 2021/22 r.

Portret użytkownika Mojeimię44

Już czytałem, że żeby spłacić

Już czytałem, że żeby spłacić roszczenia żydowskie trzeba będzie zabrać majątek skarbu państwa. Zatem co mają oddać żydom?:

- lasy państwowe

- kamienice i mieszkania komunalne

- udziały w spółkach z skarbem państwa

- ziemię państwową

Myślicie, że to jest śmieszne i żartuję? Niestety nie. Nasze rzekome zadłużenie to 300 miliardów dolarów i jest to więcej niż całkowity 3 letni Polski budżet. Spłata mienia żydowskiego jest równoznaczna z całkowitą stratą suwerenności i z wywłaszczaniem ludzi. 

Jeśli myślicie, że opowiadam bajki to minusujcie jednak już niedługo się przekonacie, że to co napisałem to prawda. 

Tu macie wywiad potwierdzający to co napisałem.

https://youtu.be/TDwV8qAXNtA

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Żaden polski rząd nie ma

Żaden polski rząd nie ma obowiązku płacić za fantasmagorie pejsatych. W tej sprawie każdy rząd może spokojnie pokazać pejsatym jak i amerykanom środkowy palec ale wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Niestety dzisiaj nie dysponujemy żadną siłą polityczną, która mogłaby to zatrzymać. Wszystko wskazuje na to, że pozostało nam tylko napisać epitafium dla tego państwa.

P.S nam grozi coś znacznie gorszego. Jeśli wszystko będzie szło ustalonym torem to niebawem oficjalnie staniemy się głównymi oprawcami "narodu wybranego" i storną która wywołała II wojnę światową.

Portret użytkownika Joker

Ale po co on nam tutaj?

Ale po co on nam tutaj? Gościu tylko rzuca na lewo i prawo swoje groźby. Tym zagrozi tak tamtym inaczej. Niech sobie siedzi tam u siebie i te wizy to też iuz stary temat. Tyle się o tym mówilo i nic. Nagle teraz ma się je znieść? Dziękuję ale nie dziękuję. Nasz prezydent tam poleci na kolejne spotkanie Smile już jedno piękne zdjęcie mają razem. Może lepiej niech zostanie w kraju. Rząd chce zapłacić 2 miliardy dolarów od tak sobie. Sami zbudujemy Fort Trump Smile nauczyciele strajkują już tyle czasu i nic heh szkoda gadać.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Donald Trump może przyjechać

"Donald Trump może przyjechać do Polski, aby ogłosić powstanie bazy „Fort Trump” i zniesienie wiz do USA"

 

jak tylko Kukiz'15 PRZEPCHNIE poprzez Sejm UZNANIE ŻYDOWSKICH ROSZCZEŃ ZA ZASADNE 

 

to i FORT DUMB powstanie w polin++,

i wizy na Madagaskar zniosą..... 

a sam prezio tupecik zawita na 1 września na swoje latyfundie

by poklepać wyborczo KWAKA PiS.DA.CZEGO by ten mógł z ową wizytą i SPEŁNIENIEM RZĄDAŃ z ustawy 447 ogłosić start swojej KAMPANI WYBORCZEJ do polinesetu

 

a polaczkom się wciśnie że ZNOWU NIC SIĘ NIE STAŁO,
że to tylko BŁĄD przy PROCESOWANIU BANDYCKICH rządań, jak z "czasopismami"..... kiedyś to było....

Strony

Skomentuj