Donald Trump chce powołania wojskowych sił kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Wszystko wskazuje na to, że kolejna globalna wojna będzie toczyła się nie tylko na lądzie, ale także w przestrzeni kosmicznej. Na tym przykładzie ponownie widzimy, że w czasie wojny nikogo tak naprawdę nie obchodzą traktaty – liczy się tylko zwycięstwo. Dlatego choć prawo międzynarodowe tego zabrania, militaryzacja przestrzeni kosmicznej staje się faktem.

 

Stany Zjednoczone obawiają się, że Chiny i Rosja mogą wkrótce wejść w posiadanie technologii kosmicznej przeznaczonej do zakłócenia pracy lub eliminacji satelit na orbicie. Wiadomo, że wymienione państwa pracują nad nową bronią antysatelitarną od dłuższego czasu, lecz w najbliższych latach prawdopodobnie będzie gotowa do użytku. Dominacja militarna na orbicie okołoziemskiej zapewni absolutną przewagę nad przeciwnikiem, tak jak dominacja w powietrzu ma istotne znaczenie przy działaniach zbrojnych prowadzonych na lądzie.

 

Donald Trump ogłosił we wtorek, że jego nowa strategia narodowa dotycząca przestrzeni kosmicznej uznaje kosmos jako pole do prowadzenia działań wojennych na takiej samej zasadzie co na lądzie, w powietrzu i na morzu. Prezydent USA jest zwolennikiem powstania sił kosmicznych. W Stanach Zjednoczonych już od dłuższego czasu mówi się o zbudowaniu nowej formacji zbrojnej, która mogłaby podlegać siłom powietrznym. Mimo tych wszystkich propozycji należy zaznaczyć, że Narodowa Strategia Obrony USA na rok 2018 - oficjalnie - zakazuje realizacji tego pomysłu.

Przypuszcza się, że Stany Zjednoczone mogą powołać siły kosmiczne w przeciągu 3-5 lat, lecz Chiny i Rosja mogą szybciej osiągnąć swój cel. Przestrzeń kosmiczna stała się przedmiotem nowego wyścigu zbrojeń i nie powinno to nikogo zaskakiwać – na orbicie znajdują się np. satelity wczesnego ostrzegania przed atakami rakiet dalekiego zasięgu. Eliminacja tych i innych satelit sprawi, że USA staną się „ślepe” i niezdolne do obrony przed zmasowanymi bombardowaniami z kosmosu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gość111

Rosja od dawna ma wojska

Rosja od dawna ma wojska kosmiczne co można zobaczyć przy okazji parady w Moskwie. Ameryka przespała conajmniej 10 lat inwestując w kolejne lotniskowce. fakt jest taki, że jak stracą satelity to będą ślepi i bezradni , rosja i chiny to wiedzą. każdy  średnio rozgarnięty to wie. z ciekawostek: ostatnio był artykuł o nielegalnym umieszczeniu satelity na orbicie. więc kosmos już też ktoś zawłaszczył?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Akamai

 "..powołuje się na słowa i

 "..powołuje się na słowa i postawę kanclerza Austrii, który miał przyznać, że jego kraj uczestniczył w Holocauście."

Teraz już wiecie dlaczego ten chłoptaś został kanclerzem Austrii.

Od początku mówiłem, że musiał go ktoś namaścić.  

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Szalony Iwan

Zabawne. Sramp po prostu

Zabawne. Sramp po prostu myśli, że jak wyłoży kasę to będzie miał wszystko co chce, np. takie statki jakie mieli Klingoni. Może i będzie miał, jak dokupi jescze 500 silników rakietowych z Rosji, albo nałapie gdzieś nowych von Braunów, ale gdzie? Może na Ukrainie, po to była ta awantura? paru fachowców od "Satanów" tam zostało, ale chyba poszli do Kima... nieważne. W każdym razie, jego murzyny z NASA nic już nowego nie wymyślą, no chyba że czarne chusteczki do nosa, a Sramp nazbiera jeszcze trochę dolarów i zbuduje lotniskowiec na którym będą mogły wylądować dżambo-bambo-dżety i będzie w tej swojej idiotycznej czerwonej czapce z daszkiem (w ogóle wyobrażacie sobie Putina w czerwonej czapce z daszkiem jak przechadza sie po Kremlu? To tylko takiemu kretynowi jak prezydent USA może pasować) bedzie na tym lotniskowcu pinkolił, jaki to USrael jest wielki, a lotniskowiec trudny do trafienia ha ha, bo tylko tyle może amerycka, powielać za dodrukowane dolary to co stworzyli inni, bo ich rodzimi kretyni nie są absolutnie do niczego zdolni. Od kiedy hitlerowscy naukowcy im pomarli, zdani są na łaskę Rosji i jakichś prywaciarzy którzy kupują komponenty do rakiet byle gdzie na świecie i składają. Ale Sramp już i nawet tego niedługo nie kupi, bo taczka jego dolarów będzie się paliła dłużej niż drewno które będzie można za nią kupić. Za silniki będą musieli te amerykańskie debile płacić Rosji złotem Smile

Ban do odwołania. Propagowanie treści antypolskich.

Portret użytkownika Szalony Iwan

Uciekli z Ukrainy, ten wsiadł

Uciekli z Ukrainy, ten wsiadł na Kima... przypadek? Iran też sie bawi rakietami, Iran też ich denerwuje. Mówię - wielki USrael szuka nowych von braunów, bo w silosach został im już sam post-hitlerowski złom, który niewiadomo czy wyleci, a jak wyleci to nie wiadomo gdzie poleci Wink

Ban do odwołania. Propagowanie treści antypolskich.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj