Donald Trump chce, aby kraje zachodnie płaciły ogromne sumy za obecność amerykańskich baz wojskowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Donald Trump uznał, że posiadanie baz wojskowych w innych krajach jest bardzo kosztowne. Dlatego Stany Zjednoczone mogą zrealizować pomysł, który pozwoli dosłownie zarabiać na ochronie sojuszników.

 

Administracja USA chce wysuwać żądania wobec licznych państw, aby płaciły pełną sumę za utrzymanie amerykańskich baz i stacjonujących w nich żołnierzy, a także ponosiły dodatkowe koszty z tytułu ochrony. Zachodnie media piszą, że kraje okupowane goszczące mogą płacić łącznie 150% kwoty utrzymania, lub nawet więcej.

 

Jeśli nowa zasada wejdzie w życie, niektóre państwa musiałyby płacić nawet sześć razy więcej niż obecnie. Takie żądanie zostało wysunięte już w 2018 roku wobec Korei Południowej, gdzie stacjonuje około 28 tysięcy amerykańskich żołnierzy i nie zostało dobrze przyjęte.

Donald Trump uważa, że w ten sposób będzie można zachęcić kraje członkowskie NATO, aby wydawały więcej pieniędzy na obronność. Jednak żądanie dodatkowych pieniędzy za ochronę można odebrać jako próbę zarobienia na obecności amerykańskich baz wojskowych. Żaden kraj na Zachodnie nie będzie zadowolony z powodu tych roszczeń.

 

Warto w tym momencie zastanowić się, co mogłoby to oznaczać dla Polski – nasz rząd chce zainstalować stałą bazę wojskową USA w naszym kraju i nawet zapłacić za to kwotę sięgającą dwóch miliardów dolarów. W przyszłości, Polska musiałaby także płacić za jej utrzymanie. Tymczasem pozostałe kraje, takie jak Niemcy, Japonia i Korea Południowa, mogą dojść do wniosku, że posiadanie amerykańskiej bazy wojskowej na swoim terenie jest po prostu nieopłacalne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jaki sens mają amerykańskie

Jaki sens mają amerykańskie bazy w Europie ? ŻADEN ! Już tłumaczę dlaczego.Europa nie jest w żaden sposób zagrożona a już w szczególności przez Rosję.Rosja dzisiaj jest słaba (odbudowuje się a czas odbudowy, to nie mniej niż 15/20 kolejnych lat) Potrzebuje więc współpracy a nie wojny.Jednakże Rosja ma broń żeby w razie wywołanego konfliktu zrównać Europę z ziemią.(Nie wygrać wojny, ale właśnie zrównać Europę z ziemią) W razie kofliktu.Tutaj właśnie pojawia się istotne pytanie Kto miałby wywołać ten konflikt? Rosja? Nie bo po co ? Niemcy ? Oni na tyle dobrze sobie radzą gospodarczo że im też z pewnością nie zależy na jakimś konflikcie. Może Francja Włochy, Austria ? Wątpię, bo to się po prostu nie klei a może USA ? Tu dochodzimy do sedna odpowiedzi.Dokładnie tymi którzy wywołają konflikt zbrojny w Europie to będą USA.USA dzisiaj, to państwo rozchwiane politycznie,zadłużone i może powoli, aczkolwiek nieubłaganie, niewydolne gospodarczo.Pogrobowcy geopoltyki powiązanej z ZSRR czyli Moloch w stanie upadku.O ile Rosja się zreformowała i dzisiaj jest już zupełnie innym państwem o tyle USA wciąż pozostaje w stanie permanentnego skostnienia i mitycznej walki z komunizmem (który to dawno umarł śmiercia naturalną) Faktycznie żeby istnieć to oni już dzisiaj walczą z całym światem.Obecnie żeby ten amerykański moloch mógł nadal egzystować to musi wciąż pochałaniać. Więcej i jeszcze więcej i to dokładnie żywiąc się kosztem innych.Tu dochodzimy do niezbyt budujących konkluzji.Ten moloch w końcu żeby się pożywić, bez wahania rzuci na ruszt konfrontacji z Rosją, Europę ! Jaki więc sens mają amerykańskie bazy w Europie ? ŻADEN ! Chyba że Europa usilnie chce zostać pożywieniem dla molocha.Z drugiej strony Europa ma czas do skutecznego wykorzystania, żeby dać odpowiedź Rosji, kiedy ta już stanie na nogi. Tego jednak nie zrobi ktoś pokroju Merkell Macrona ani Tuska. Czyli kto? Europie rozpaczliwie potrzeba jednostek WYBITNYCH !!!  Po molochu już wtedy, (jeśli nie przejdzie głębokiej transformacji wewnętrznej w nowoczesne,ucywilizowane i prężne państwo) nie będzie śladu.Wybór więc jest.Nie dać się zniszczyć ! Zadania dla Europy są jasne i oczywiste a  droga otwarta.Śmierć dzisiaj albo Życie w dłuższej w mądrze poprowadzonej do celu perspektywie.

Portret użytkownika domino

ja tam się zgadzam.chcesz

ja tam się zgadzam.chcesz mieć wojsko i teoretyczne bezpieczeństwo to plac za to.a jak niechcesz to powinnienies zbudować własną armię i własną armię szkolić zbroic i ja posiadać gdyż pamiętajmy zawsze nauczyciel od po powtarzał czas pokoju to czas przygotowań do wojny.wiec zaapelował bym do przyszłego rządu milosciwie nam panującego by wypierdal z hamerykanska baza u nas.niech swoje prześpię dalej u szkopow mają gdzie to muslimow tylu jest.a u nas proponuje wprowadzić spowrotem zsw.juz mówię czemu bo same za.po 1 wrazie czego hamrykany i tak nas olewa i w huja zrobią a póki co pociąga kasę w swoją stronę i git.po 2 mamy 110tys żołnierzy 10tys ot 14tys służby granicznej 100tys policjantów plus niewiem akurat tego ale szacuje że rowniez około pewnie 100 tys w wieziennictwie więc w razie W załóżmy że nasz kraj broni okolo  350tys ludzi.zart kurwą i paranoja.do tej liczby trzeba by dołożyć jeszcze będącej cały czas zsw około powiedzmy 300 tys no i jeszcze rezerwą mięso armatnie ale jednak przeszkolone mięso armatnie.wiec wtedy byśmy mieli powiedzmy milion broniących kraju.trzeba swoich szkolić i zbroic.po 3 zobaczmy co się dzieje z naszymi obecnie mającymi 19-26lat chłopakami.wiekszosc to nieudolne pijaczki,drobne cpunki,robota po japońsku jakotaka w głowie siano i gregengolada.zwiazki kończą się rozstaniami,rozroby itp.a kiedyś jak porządnie go wojskowo wychowalo to i matka mogła być z syna dumna a nie dziś taki jeszcze powie ci do matki ty stara kurwo.po 4 brak zsw skutkuje tym ze za jakiś czas nawet nie będzie rezerwistow i zostanie już tylko mięso armtnie pełne nacpanych debili nieumiejacych odbezpieczyc kalasza.takze proszę wprowadzić znowu zsw

Portret użytkownika papa

Nikt nie wyrzucał Rosjan

Nikt nie wyrzucał Rosjan.Wycofali się zgodnie z podpisanym przez siebie układem okupacyjnym

swojej części Niemiec na 50 lat.USA podpisała na 100 lat.Wokól tego wycofania wytworzyło się multum mitologii,bolkowego mitomaństwa,manipulacji itp.Wtajemniczeni już dużowcześniej przed  tym ustawili w roli  bohaterów ,sterowani przez odp. służby,żeby to wyjście nie wyglądalo na sowiecką porazkę.

.polecam Miasto Zakazane  na   fredroman.blogspot.com   Jest tam i o tym,ufo, itp

 

Portret użytkownika MDG

Bardzo mądra decyzja

Bardzo mądra decyzja światowego przywódcy Donalda Trumpa i jego WszechAmeryki. Tam gdzie są bazy wojskowe największej wszechpotęgi we wrzechświecie, tam kacapski śmierdzący but nigdy się nie pojawi. Takie są fakty.

Od kiedy Polska wyrzuciła rusków na zbity pysk i weszła do UE i NATO, od wtedy ruskie mogą tylko pomarzyć o tym jak to dawniej bywało dobrze mordować Polaków, okupować i doić ze wszystkiego.

Polacy pamiętają ruską okupację. Pamiętają ruskie mordy na Polakach. Nigdy nie zapomną.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj