Donald Trump chce aby Korea Południowa zapłaciła miliard dolarów za system THAAD

Kategorie: 

Źródło: Lockheed Martin

Najpierw prezydent Donald Trump chciał żeby Meksyk zapłacił za budowę muru na wspólnej granicy a teraz wyraził nadzieję, że Korea Południowa zechce zapłacić za dostawę rakietowego systemu antybalistycznego THAAD. Przywódca USA wystawił swojemu sojusznikowi rachunek w wysokości 1 miliarda dolarów.

 

Oświadczenie amerykańskiego prezydenta jest poniekąd zaskakujące. Z jednej strony USA od zawsze utrzymują, że będą strzec swoich sojuszników w każdej części świata. Jednak Trump cały czas twierdził, że ochrona ma swoją cenę. Według niego, zapłata za system THAAD byłaby "stosowna".

 

Korea Południowa oczywiście nie zgodziła się na to. Minister Obrony Han Min-koo ogłosił w piątek, że kraj zapewnia miejsce oraz infrastrukturę dla tarczy antyrakietowej zaś USA pokrywają wszelkie koszty związane z dostawą, uruchomieniem i konserwacją systemu. Niektórzy eksperci stwierdzili, że pomysł Trumpa jest kompletnie nie na miejscu.

Kwestia tarczy antyrakietowej THAAD poważnie pogorszyła relacje między Chinami a Koreą Południową i USA. Teraz mamy wewnętrzny spór między amerykańskim a południowokoreańskim rządem. Trump powiedział, że chce renegocjować lub nawet całkowicie odejść od umowy handlowej, znanej pod nazwą KORUS, która została podpisana za rządów Baracka Obamy - tak jak z umową dotyczącą dostarczenia systemu THAAD.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Pie*rzony mafioso !

Pie*rzony mafioso !

Każą sobie płacić za ochronę, którą sami narzucają siłą. W taki sposób USrAel tworzy sobie rynki zbytu dla swojego przemysłu zbrojeniowego.

Wszczynają wojny, tworzą i wspierają organizacje terorystyczne jak Al-Kaida i ISIS, a propagandą  tworzą wyimaginowanego wroga i każą sobie słono placić za ochronę przed nim.

Chronią rzekomo całe państwa. Chronią obywateli tych państw. I ciągle chcą więcej kasy.

Która nacja tak potrafi ?

Czekamy na przybyszów z kosmosu Panie Trump. Może wtedy uda się dźwignąć gospodarkę.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

A to ciekawe. Może się okazać

A to ciekawe. Może się okazać, że UFO to są żydy z kosmosu. Przylecą, ujawnią się i od pierwszego dnia zaczną żebrać o złoto platynę tytan srebro. W zamian zaoferują to co zwykle: ch.. buje dzikie węże, narkotyki, wódę i kosmiczne lewitujące koraliki.

Portret użytkownika Akamai

Dopóki ludzie będą mentalnie

Dopóki ludzie będą mentalnie sprzeciwiać się wojnie, to jej nie będzie. 

Ale cały ten bałagan jest właśnie po to, żeby zmącone i zmęczone umysły ludzkie zaczęły tej wojny pragnąć. I wtedy spełni się ich wola.

Takie są prawa kosmosu.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj