Dokumenty CIA ujawniają, że Izrael produkował w przeszłości broń chemiczną

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Podczas gdy rząd Syrii jest oskarżany przez USA i Izrael o rzekome użycie broni chemicznej w wojnie domowej i krytykowany za samo jej posiadanie, świeżo opublikowany raport w amerykańskim dwumiesięczniku Foreign Policy wskazuje, że Izrael dekady temu potajemnie produkował broń chemiczną.

 

Dotychczas analitycy uważali, że Izrael produkował broń jądrową w latach 60' i 70', co miało być pewnym zabezpieczeniem przed napaścią ze strony krajów arabskich. Teraz okazuje się, że kraj nie ograniczał się tylko do tej broni masowego rażenia. Raport sporządony przez CIA w 1983 roku ujawnia, że Izrael w tajemnicy produkował broń zarówno chemiczną, jak i biologiczną.

 

Według dokumentu, amerykańskie satelity szpiegowskie namierzyły w 1982 roku fabrykę na pustyni Negev, w której najprawdopodobniej produkowano i przechowywano broń chemiczną. W dokumencie zaznaczono, że wywiad nie może potwierdzić, czy Izraelczycy posiadają tego typu broń, jednak niektóre wskazówki pozwalają wierzyć, że kraj posiada dostęp przynajmniej do trwałych i nietrwałych środków nerwowych, gazu musztardowego oraz środków, które są wykorzystywane do tłumienia zamieszek.

 

Stany Zjednoczone wiedziały o tym od dekad ale informacje utrzymywano w tajemnicy. Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt iż raport został znaleziony przypadkowo przez anonimowego naukowca w Bibliotece Prezydenckiej imienia Ronalda Reagana w Kalifornii. Kontrowersji natomiast dodaje to, że raport zawiera dane dotyczące broni chemicznej produkowanej w Izraelu, które zostały wycięte przez cenzorów w wersji wydanej w 2009 roku do Archiwum Państwowego. Obecnie nie wiadomo czy Izrael jest w posiadaniu zapasu tego typu broni. W 1992 roku kraj podpisał konwencję, która zakazuje posiadania broni chemicznej, jednak nigdy jej nie ratyfikował.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Nieoficjalnie" to już dawno

"Nieoficjalnie" to już dawno stwierdzono, iz na pograniczu izraelsko-irackim odnaleziono kilka "bezpańskich" laboratoriów w których produkowano saroin szmuglowany później przez migrujących "pacfistów IDF" do Syrii walczących tam potem jako Wolna Armia Syryjska. Obecnie wiele wojskowych ostrzega przed podobną gazowa prowokacją wykonana ponownie przez żydów tyle że juz na własnych obywatelach byle tylko storpedować kształtujący się zalążek syryjskiego pokoju.
 
------------------------------------------------
Widziałeś "post Zenka" z rynsztokową polszczyzną? Myślisz, że to ja? Dałeś się oszukać udającemu Słowianina imamowi białczyńskiemu i stadu jego rządnych wojny domowej w Polsce mudżahedinów. Pamiętaj o FATWIE rzuconej przez tego rabiego  kabałorodziwierstwa. On dyszy RZĄDZĄ KRWI, twojej KRWI. Za postowanie na tym portalu. Szczegóły w linku.
 
http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-badaja-dziwny-piktogram-ktory-pojawil-sie-w-czechach#comment-53194
 

Skomentuj