Dokonano znacznego przełomu w bezprzewodowym przesyłaniu energii

Kategorie: 

Projekt "kosmicznych" paneli słonecznych, nad którymi pracuje USA - źródło: John C. Mankins/U.S. Navy
Japońscy uczeni dokonali przełomu w bezprzewodowym przekazywaniu energii. Umieszczanie elektrowni słonecznych w przestrzeni kosmicznej może stać się w przyszłości możliwe a nowa technologia pozwoli przekazywać energię na Ziemię.

 

Przełomu dokonali naukowcy z japońskiej agencji kosmicznej JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency), którzy za pomocą mikofal przesyłali 1.8 kW energii do odbiornika znajdującego się w odległości 55 metrów. Co prawda nie jest to duży dystans ale agencja jest przekonana, że dalsze prace pozwolą w przyszłości znieść wszelkie granice.

 

Jak wcześniej wspominaliśmy, dzięki tej technologii panele słoneczne umieszczone w przestrzeni kosmicznej mogłyby przesyłać energię prosto na Ziemię. Agencja JAXA ma nadzieję na opracowanie satelity wyposażonego w panele fotowoltaiczne, którego można byłoby umieścić około 36 tysięcy kilometrów nad Ziemią a energia byłaby przesyłana do odbiorników umieszczonych na powierzchni planety właśnie za pomocą mikrofali.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/japonia-dokonala-przelomu-w-bezprzewodowym-przesylaniu-energii

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Back from the past

No i kolejny DOWOD na to, ze

No i kolejny DOWOD na to, ze ZACHOD zawsze GORA !!!  Potem dluuuugo , dluuuugo NIC ! Potem Chiny a na szarym koncu Rosja, a potem dluuuuuuugo, dluuuuuuuuuuuuuuuugo NIC a na szarym koncu ZADUPIE SWIATA, czyli Polska ze swoimi zdobyczami cywilizacyjnymi....czyli : Oscypek, plyn do mycia naczyn Ludwik i podobne jak widly, grabie, ziemniaki, buraki itd itp.

Nie mam racji ???

Portret użytkownika Dorota1

Nie doceniasz Polski i 

Nie doceniasz Polski i  Polaków jak również samego siebie.  Nie widzisz atutów? Dlaczego? Mimo, że wydaje się Tobie, że niewiele już w Polsce jest naszegoto jednak jesteśmy dalej "potężni". Nie wszystko jeszcze zniszczono.
Jedzenie oprócz wody jest najistotniejszym warunkiem przeżycia. Mamy jeszcze dużo drobnych gospodarstw, które zapewnią jedzenie dla dużej ilości osób. Drobne gospodarstwa pozwolają zabezpieczyć w żywność małe obszary co równa się tym, że gdy będą na niektórych z nich "kłopoty" to w innych częściach regionu życie choć biedne może dalej funkcjonować. 
A co do innych atutów to tym są sami Polacy bardzo zdolni i zaradni.
Mamy wiedzę i zdolności z wielu bardzo praktycznych dziedzin przydatnych do funkcjonowania i przeżycia.
Ponieważ u nas cały czas panują trudne warunki potrafimy poradzić sobie w wielu bardzo trudnych sytuacjach.  A to są atuty niezaprzeczalne.
 
 

Portret użytkownika John Moll

Back from the past

Back from the past wrote:

PRAWDA boli, nieprawda ?
Gdybym byl Adminem tej strony, to bys od NATYCHMIAST byl zwolniony z funkcji moderatora !!! WSTYD ! WSTYD ! WSTYD !

Tylko tyle masz do powiedzenia na temat rewolucyjnej technologii, opracowanej przez POLAKÓW? Ale to nic, nie mam zamiaru rozmawiać z antypolonistą.

Strony

Skomentuj