Do Ziemi zbliżają się na raz dwie komety

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według naukowców NASA, realizujących misję Neowise, do Ziemi zbliżają się dwie komety.

 


 
Pierwsza z nich to C/2016 U1 Neowise. Najlepiej będzie ją widać 14 stycznia br. oczywiście przy użyciu teleskopu.

 

Druga kometa to asteroida, która osiągnie orbitę Ziemi w dniu 25 lutego br. i będzie ją dzielić od naszej palnety odległość 51 mln kilometrów. Obiekt odkryto późną jesienią.

 

Zdaniem ekspertów, dwie komety nie zagrażają Ziemi i jej mieszkańcom.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Impuls

Jak to przeczytałem, to

Jak to przeczytałem, to musiałem interweniować!
1). Od kiedy asteroidy są kometami?
 To dwa różne obiekty!!!

2). Warto zaznaczyć, że kometa (Ten pierwszy obiekt jakii wymieniłeś) jest nieprzewidywalna i może przygasnąć, albo również zwiększyć swoje magnitudo.

3). Artykuł 6 zdaniowy? Żadnych informacji o jasności na niebie.

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika zxcvbnm

Jak zawsze Tallin napisał

Jak zawsze Tallin napisał nieprofesjonalny,ogólnikowy artykuł,a po za tym o tych 2 kometach było już wcześniej i napisane w normalnym rozwiniętym stylu.Przykre jest to że Tallin jeszcze nie nauczył się profesjonalnego pisania artykułów,tu jeszcze pół biedy,na innymmedium jest totalny odlot w jego wykonaniu.

Portret użytkownika And

Cicho, nie jest źle. Jeden z

Cicho, nie jest źle. Jeden z sukcesu kosmitów jest to, że aby się porozumieć pozwalają sobię na używanie intelektu i stosują małą ilość znaków, nie tak jak pisarze, którzy tłumaczą sobie wszystko jakby byli bezrozumni.

Portret użytkownika janina

Czt to żart?????Obiekt  o

Czt to żart?????Obiekt  o średnicy powiedzmy 40 metrów !!!!!!!!! widoczny z odległości 51 milinów km!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  No to takie porownanie: 1zł widziana na księżycu przez obserwatora na Ziemi.........wolne żarty.......albo te obiekty wcale nie są tak daleko tylko bardzo, bardzo blisko!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika Janna

Ja nie jestem astronomem, ale

Ja nie jestem astronomem, ale tak na zdrowy rozum to ciężko dostrzec nawet satelity na niebie, a one są od Ziemi no powiedzmy ok.200km./ oczywiście są i takie co ich orbity liczone są w tysiącach km/. A czy ktoś gołym okiem widział stację kosmiczną???? ona jest  bardzo blisko Ziemi, mniej niż 100km.a ma średnicę większą niż 10m. Zastanawiające .........

Strony

Skomentuj