Do Ziemi zbliża się kometa podobna do tej, która zgładziła wszystkie dinozaury

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według astronomów, kometa C/2017 K2 , która zbliża się do naszej planety., rozmiarami jest porównywalna jest do Chicxulub - asteroidy, która doprowadziła do wyginięcia dinozaurów.

 

Kometa C/2017 K2 została po raz pierwszy odkryta w 2017 roku przez teleskop Pan-STARRS na Hawajach. Następnie przeleciała pomiędzy orbitami Saturna i Urana w odległości 24 miliardów kilometrów od Słońca. W tym samym roku został zarejestrowana przez teleskop Hubble'a. Obiekt miał warkocz pyłu o szerokości 124 tys. kilometrów, czyli prawie wielkości Jowisza.

Według obliczeń kometa osiągnie najbliższy punkt Ziemi - perygeum -14 lipca 2022 roku, a ciało kosmiczne zbliży się najbardziej do Słońca 19 grudnia. Naukowcy opisują tą kometę jako ogromną śnieżkę z dużym jądrem. Pod względem wielkości porównywana jest z K2 - drugą co do wielkości górą na świecie.

 

Astronom Stephen Bellavia udostępnił już zdjęcia C/2017 K2 wykonane w okolicach Nowego Jorku:

Należy zauważyć, że kometę będą mogli zobaczyć właściciele teleskopów. Do września 2022 r. można ją znaleźć na półkuli północnej, po czym będą mogli ją zobaczyć mieszkańcy półkuli południowej. Osoby postronne zauważą rozproszoną i rozmytą plamę światła. Nie jest jeszcze jasne, czy warkocz komety będzie dobrze widoczny.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Co to za "zbliżanie", równie

Co to za "zbliżanie", równie dobrze można powiedzieć o jakiejś planecie odległej od Ziemi powiedzmy o 10 lat świetlnych i ta planeta też się zbliża do Ziemi i będzie to samo.

Dla mnie "zbliżanie" oznacza bliski przelot koło Ziemi tak jak to było parę lat temu, gdzie niemal otarła się o Ziemię planetoida/skała, która miała kilkaset metrów a przeleciała pomiędzy Ziemią a Księżycem i nikt o niej nie wiedział, dopiero jak sobie już odlatywała to jakiś amator ją zauważył.

A ile jest takich skał, które ocierają się o Ziemię i nawet o tym nie wiemy?

Kikaset metrów wystarczy na na całą Europę, nawet "niewielkie", bo około 100 metrowe mogą wyrządzić szkody w połowie np. Polski
a niestety pełno tego śmiecia krąży dookoła Ziemi i to kwestia czasu kiedy sobie coś ponownie trzaśnie - niestety, mam nadzieję, że nie w Polskę - nie pogniewałbym się gdyby zaliczyło sobie strzał w to pejsate afrykańskie "mocarstwo", przynajmniej pasożytów i parchów by ubyło trochę. 

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Andre Lomo

Prędzej wykończą ziemię

Prędzej wykończą ziemię globaliści, politycy, urzędaski, celebryci, i cała armia ich sługusów. Zwykły człowiek chce tylko żyć, jeść, oglądac mecze w TVP, chodzić na zakupy do biedroneczki. Niech nikt nie zrzuca winy za zło świata na zwykłych zjadaczy chliba. Gdyż oni żyją tak bo przez bogaczy znaleźli się w takich a nie innych okolicznościach. A teraz globaliści którzy popsuli świat krzyczą że to zwykli ludzie powinni zrezygnowac ze wszyskiego w imię naprawy świata. Kometa , kometa nie wykończy świata, to zrobią szataniści, lgbtowcy, globaliści, i eko pojeby.

Portret użytkownika syriues

Jak wy wszyscy wierzycie w ta

Jak wy wszyscy wierzycie w ta narracje ,ze ta kulka wyniszczyła Dinusie. Co za wiara wykraczajaca poza zmysłowość, poza jakiekolwiek granice.zero potwierdzen,zero naocznych świadków,zero niczego,tylko jeden wielki debilny masonsko nierządny plan ,by was wszystkich zniewolic i wrzucic do jednego wora.

Widac golym okiem po tym artykule,że ta wiara jest silniejsza niż wiara w Boga.Kto powiela zazwyczaj klamstwo staje się kłamcą i przeciw dziala swojemu bratu,a wiec zyjemy w ciągłym grzechu.w kole samsary,erebusie.

Proszę was bardzo byscie sie qrwa zastanowili co piszecie.A o naukowcach mozecie juz zapomnieć, bo działają dla nierzadnicy. A wiec byscie nie wprowadzali ludzi w błąd,napiszcie zatem ,że naukowcy nierzadnicy znow odkryli,że kłamstwem mozna dalej kaleczyć inteligencję i dobre zamiary innych ludzi.tytul powyżej juz znamy

Portret użytkownika Endymion

Są mapy Afryki ze

Są mapy Afryki ze średniowiecza, gdzie na Saharze są zaznaczone miasta. W Libii na pustyni jest szkło, ale nie, że "nasi tu byli", ale szkło powstałe z piasku przy dużej temperaturze. Googel wyczyszczony, ale pamiętam lata temu, że widziałem zdjęcia żaglowców po środku pustyni, żaglowce z XIXw. W jakiejś części piratów z Karaibów był motyw żaglowca na pustyni.. Hollywood lubuje się w przemycaniu informacji w filmach. Po co to to robi? Moim zdaniem jest jakiś pakt, który nie pozwala odebrać własnej woli ludzkości i zadje konieczność informowania. Jedna strona paktu, to wszechmocny, a druga, to plemię prawnicze, co to zakaz podróżowania w sabat oprócz statkiem potrafi obejść kładąc szklankę z wodą pod fotelem w samolocie i interpretując to, że to podróż morska.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako to UPAdlina

Ten pakt to Szatan i Bog ,

Ten pakt to Szatan i Bog , Szatan ma zdemaskowac takich sk... co nie potrafia sie okreslic za kim sa.

Nie mozna dwom panom sluzyc naraz ... I dlatego tak to dlugo trwaja te podchody...bo te sk... zmieniaja zdanie co piec minut.

a twoje zydostwo to tylko przykrywka do wyzszych celow , maja wszystko przyjac teraz na klate jak Putin z Rosja

wg zasady zwyciezca nie bedzie sadzony - Napoleon Bonaparte.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Jak się przyjżysz to

Jak się przyjżysz to zobaczysz na górze zdjęcia pozostałości kilku domów a poniżej żaglówkę. To pozostałości po słowianach a dokładnie Wandalach (Wanda Lach czyli królowa Wanda z lini Lacha, Lecha) którzy dotarli na tamte wtedy żyzne tereny i je zasiedlali. To jest zdjęcie ze środka sahary. Obok po prawej stronie widać suche już koryto rzeki. Powodzenia. 

Portret użytkownika drako to UPAdlina

ci Slowianie to jacys

ci Slowianie to jacys analfabeci skoro wlasnego pisma ani monet nie mieli , jeszcze na Saharze zyli - niezle ryjesz baniaki chazarek , juz wczesniej zryli Ukraincy Lalak Skwarek Bieszk i inni szczegolnie na rosyjskich kanalach udajac Ruskich.

Nie wiem czy z was sie smiac czy plakac.?

Portret użytkownika spokoluz

Czy taka kulka wyniszczyła

Czy taka kulka wyniszczyła dinusie nie wiem ale jak juz wcześniej wrzuciłem pod dyskusje skąd się wzieła pustnia pomiędzy himalajami na południu i górkami na zachodzie i północy to tylko jedna osoba to wzięła pod dyskusję .Następstwem tego zgodnie z kierunkiem pustyni sa kraje pokryte w dużej mierze przez piaski a potem sahara i nie chę do tego wracać. Nie raz coś dupnęło w ziemię ale ta pustynia ma długość 1000 km i szerokość chyba 400 km .  Reszta wierzy chyba w wiki i nie poświęci nawet 5 minut na przemyślenie tego bo w obu amerykace płd. na tej szerokości co sahara kwitnie życie i to bujne. Busz afrykański jest na podobnej szerokości co lasy amazońskie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj