Do Ziemi dociera CME z 5 października, trwa burza magnetyczna

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Sonda kosmiczna ACE, jako pierwsza doświadczyła naporu chmury plazmy z koronalnego wyrzutu na Słońcu. Zjawisko , które spowodowało emisję mas plazmy miał miejsce 5 października. W momencie rozpoczęcia docierania naładowanych cząstek prędkość wiatru słonecznego wzrosła do ponad 400 km/s i zmieniała się okresowo.

 

Sama siła naporu nie była wielka a indeks Kp doszedł do wielkości 4. Dla przypomnienia kilka dni temu była burza o Kp sięgającym poziomu 7. Teraz chmura plazmy dociera już do Ziemi i trwa burza magnetyczna. Nasza planeta powinna być pod wpływem tego CME jeszcze do 9 października.

W międzyczasie 7 października na Słońcu doszło do kolejnego CME, który będzie geoefektywny.  Powinien docierać 10 października i jego efekt może zostać dodatkowo wzmocniony przez dziurę koronalną, która będzie oddziaływala na Ziemię emitując strumień wiatru słonecznego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marynaro

Hmm coś te wpisy sie nie

Hmm coś te wpisy sie nie pojawiają :) Ta ciekawostka dalej jest na zdjęciach, a żeby było zabawiniej to na zdjęciach w przybliżeniu od 5 października widać jak "to coś" wyłania się ze słońca , wystarczy przeskakiwać po jednym dniu do przodu ( miło się robi jak widać, że jednak tam się coś dzieje) :http://solarmonitor.org/region_pop.php?date=20121005&type=saia_00193&region=11584&indexnum=1 Raczej żaden fake to nie jest bo widać to również na stronie soho:http://soho.nascom.nasa.gov/data/realtime/eit_195/1024/latest.html Dużo jeszcze nie wiemy, ale jeśli to faktycznie jakaś inna cywilizacja to szkoda, że nie chcą się ujawnić , wyjść na piwo Język , opowiedzieć jak jest :) No coż może dożyję takiego dnia kiedy więcej będziemy mogli się dowiedzieć, a z faktów TVN zniknie "Tusk to - Tusk tam to lub Kaczyński to Kaczyński tam to" i zaczną pokazywać to co faktycznie istotne. Jakby się pojawiły wpisy od "Gość" to moje tyle, że tu zawarłem chyba wszystko co trzeba. Pozdrawiam Wszystkich. 

Portret użytkownika Anna N

To co najważniejsze w

To co najważniejsze w obecnych czasach to przepuszczalne ciała. Trzeba oczyszczać się i jeszcze raz oczyszczać, a potem doładować energetycznie. Najważniejsza jest dieta - lekka, bez zwierzęcych białek i glutation. Na doładowanie - odpowiednie ćwiczenia i magnesy. Wtedy nie ma zatorów fizycznych i psychicznych. Powodzenia.

Portret użytkownika dawid4567

wszystko mi dzisiaj lecialo z

wszystko mi dzisiaj lecialo z rąk, mialem problemy z wyszykowaniem sie (wszystko bylo takie powolne jak na zwolnionym filmie) bol glowy i brak checi do zycia, smutek zlosc i nerwy oraz zbieranie sie na płacz i w dodatku...nie dochodzily do mnie esy z sieci plus..czytam wasze komentarze i niektorzy bardzo ladnie opisuja sytuacje zwiazana ze sloncem

Portret użytkownika david56

Parametry dzisiejszej burzy

Parametry dzisiejszej burzy były zupełnie inne aniżeli piszą w tym artkule.Obserwowałem od 7.10 całe to zjawisko, które wystąpiło 12 godzin wcześniej niż pokazywały symulacje.Zaczęło sie od nagłego skoku gęstści protonów i wzrostu prędkości wiatru do ok 370 km/sek.To co spowodowało burzę magnetyczną, to polaryzacja indukcji pola IMF- Bz south która spowodowała silną komprsje ziemskiego pola magnetycznego.Polaryzacja south de facto trwała od godziny 7.10 prawie do 14 stąd juz około godziny 9.00 ogłoszono Kp =4 a później około 11.00 Kp=6 i o 14.00 też Kp=6. 

Portret użytkownika vit

Tak.Dokladnie o to chodzi by

Tak.Dokladnie o to chodzi by odciac nas o zbawiennego w swym dzialaniu wplywu slonca na nasze organizmy i umysły a tym samym na fakt przebudzenia nas z potwornego matrixu w jakim zyjemy i w jakich jestesmy hodowani setek lat jak bydło. !!! No ,ale to sie juz konczy i niech se pryskaja i robia co chca ,bo prawde mowiac to wlasnie oni teraz juz s...ja w gacie ze strachu ..hehe

Portret użytkownika Zaufaj Dobrym RADOM

 moim zdaniem opryski maja

 moim zdaniem opryski maja zwiazek z burzami na sloncu bo zawsze jak jest wybuch / wyrzut na sloncu to tak rozpylaja ze do poludnia nie widac slonca (zwlaszcza nad duzymi miastami), oczywiscie to nawet nie chmury tylko sztuczna mgla , z dzurami przebijajacego blekitnego niebieskiego nieba . chca oddzielic nas od promienislonecznych ktore maja na nas wielki wplyw!!!  moze wlanie dzieki nim wszyscy sie przebudzimy jak pie***** ciezka burza?"niech wypowie sie ktos kto ma o tym pojecie . 

Portret użytkownika mały budda

Witam serdecznie.

Witam serdecznie. Bardzo,bardzo mi, się nie podoba kiedy pryskaja chemią niebo. Obserwujemy niebo -ja zauważyłem wieczorem niekiedy czarne niebo. Cholernie, się starają aby opóźnić budzenie się ludzi do zwrostu świadomości.
Moim zdaniem im bardziej będą pryskać, tym więcej będzie słońce wyrzucać wysokoenergetycznej materii w kierunku ziemi. Proszę pamiętać, że Słońce odgrywa największą rolę w transformacji matki ziemi, układu słonecznego a także wszechświata. Matka ziemia jest najważniejszym ogniwem transformacji istot czujących.
Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj