Do wojska ma zostać powołanych 200 tysięcy rezerwistów. Czy rząd przygotowuje się na wojnę?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dożyliśmy czasów, gdy niczego nie można już przewidzieć. Rząd nie może zatem wykluczyć nie tylko dalszych problemów z powodu COVID-19, ale także globalnej wojny. Potrzebne jest więc nowe „pospolite ruszenie”, tyle, że nakazane odgórnie.

Polska armia w przyszłym roku zamierza powołać znacznie większą liczbę rezerwistów niż w ostatnich latach. To ilu dokładnie ich będzie, zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jednak plany Ministerstwa Obrony zakładają, że  na obowiązkowe ćwiczenia wezwanych zostanie 200 tysięcy mężczyzn będących w rezerwie, w wieku od 30 do 50 lat. Dotyczy to również tych, którzy zostali przeniesieni do rezerwy bez odbywania służby wojskowej.

 

Przeszkolenie rezerw ma zwiększać liczbę osób, które potencjalnie mogłyby zostać wezwane do armii w przypadku sytuacji kryzysowej lub wojny. Co ciekawe w latach 2009-2012 nie wezwano ani jednego rezerwisty. W tym roku miało zostać przeszkolonych 50 tysięcy osób, ale pandemia to uniemożliwiła.

 

Pytanie czy jest to działanie wyłącznie prewencyjne czy też polska armia szykuje się na jakieś poważne wydarzenie militarne albo chce dodatkowych rąk do tłumienia  protestów związanych z nakładaniem kagańca na społeczeństwo?

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika '84

A czy te powołania nie mają

A czy te powołania nie mają coś wspólnego z informacjami z przed ok 3 mc, kiedy to w Kanadzie wydostały się info o rzekomym NWO iz mężczyźni, będą powoływani do wojska, na ćwiczenia ( to pretekst) aby nie mogli bronić swych rodzin. Ponieważ te będą masowo wywożone w nieznane. A meCzyzni ci będą szcepieni ,,utylizowani,, Domostwa wysiedlonych będą zasiedlane na nowo przez przybyłych Izraelczyków, bo tam na bliskim wschodzie będzie wojna.

Portret użytkownika SevenBlaster3

Poborowi zmuszą siła opornych

Poborowi zmuszą siła opornych poliniaków do zapodania testa a potem kujec zdrowia od kill bila oczywiście w imię wyższej konieczności pod pretekstem kowid, a że to baranio-telewizyjne łby oni rozkaz wykonać muszą, dla nas  to będzie nie wesoło. Uciekaj kto może od tego dziadostwa.

Portret użytkownika Kwazar

200 tyś Oni to robią po to,

200 tyś Lol Oni to robią po to, żeby się ponownie przekonać, że ich zamierzenia, to są jednak puste złudzenia.Wiem, że jak zacznie się nawała, to mało kto się ostanie z tych.... a było ich kilku NAIWNYCH chwatów Głupców zbłądzonych........Strat się tak (POWAŻNIE) Tak się strat nie oblicza ! To,co najwyżej drzazga w ogromie pożogi.

Portret użytkownika Medium

A wszystko ponoć zaczyna się

A wszystko ponoć zaczyna się od pasożytów. Organizm rusza do walki z nimi zatrudniając sprzymierzone bakterie i wirusy, które podnoszą temperaturę środowiska tj. ciała, bo w środowisku ponad 40st.C nie przetrwają larwy pasożytów.

Cała medycyna źle leczy już od wielu lat.

Portret użytkownika Czuu

Rosja w tym roku wezwała

Rosja w tym roku wezwała rezerwistów bez określania terminu końca ćwiczeń.

Teraz my przeszkolimy swoją rezerwę. Umowa o rakietach średniego zasięgu jest nieaktualna, mamy covid który Rosja wykorzystuje by podburzyć nastroje w Polsce przed oficjalną walka zgodnie ze sztuką wojny hybrydowej.

Coś się może wydarzyć, więc musimy razem stanąć przeciw wszystkim przeciwnościom nie pozwalając aby propaganda Kremla nas podzieliła.

Naszczescie Rosyjskie wojsko nie jest za specjalnie dobrze wyszkolone lecz względem nas liczne więc mamy podobne szanse. Naszym zadaniem teraz jest pokazać siłę by potencjalnemu przeciwnikowi nie opłacało się nas atakować.

Pozdro

Strony

Skomentuj