Do szczepień można użyć żywych latających strzykawek

Kategorie: 

Źródło: tg

Od początku globalnej kampanii na rzecz szczepień przeciwko covidowi w sieci pojawiło się wielu blogerów i YouTuberów, opisując zarówno postęp procesu, jak i próby przeciwstawienia się obywateli. Każdego dnia pojawia się sporo informacji na ten temat, więc wydaje się, że ludzie przegapili to, co najważniejsze.

 

Naukowcy w Japonii zamienili komary w strzykawki ze szczepionkami za pomocą inżynierii genetycznej owadów do ekspresji szczepionki przeciwko leiszmaniozie, chorobie pasożytniczej przenoszonej przez komary. Według badań przeprowadzonych przez Insect Molecular Biology, myszy ugryzione przez te komary wytworzyły przeciwciała przeciwko pasożytowi. Nie jest jasne, czy odpowiedź immunologiczna była wystarczająco silna, aby ochronić je przed infekcją.

 

„Po ukąszeniu wywoływana jest ochronna odpowiedź immunologiczna, tak jak w przypadku konwencjonalnych szczepień, ale bez bólu i kosztów” - powiedział główny badacz Shigeto Yoshida z Jichi Medical University w Japonii Yoshida w komunikacie prasowym. „Oczywiście dłuższa ekspozycja na ukąszenia utrzyma wysoki poziom odporności ochronnej poprzez naturalne wzmocnienie. W ten sposób owad zmienia się ze szkodnika w pożytecznego osobnika”.

 

Naukowcy postrzegają ten projekt jako dowód na zasadę i potencjał eksperymentu, a nie jako realną opcję dla zdrowia publicznego - przynajmniej na razie.

 

Liczba ukąszeń komarów otrzymywanych przez jedną osobę na sezon różni się znacznie w zależności od regionu, więc osoby, które miały kontakt z transgenicznymi komarami, otrzymywałyby zupełnie inne dawki szczepionki. To tak, jakby dawać jedną dawkę niektórym, a innym pięćset dawek. Według biologa molekularnego Roberta Sindena z Imperial College w Londynie żaden organ regulacyjny nie zgodziłby się z tym podejściem.

 

Ponadto wypuszczanie transgenicznych komarów oznaczałoby szczepienie ludzi bez ich świadomej zgody, co jest etycznie zabronione. Dlatego też główny autor badania, Shigeto Yoshida, przyznaje, że komar jest „nie do przyjęcia” jako mechanizm dostarczania szczepionki ludziom. Jednak „latające szczepionki”, lub „latające strzykawki”, jak je niektórzy nazywają, mogą mieć potencjał do zwalczania chorób zwierzęcych – tłumaczy David O'Brochta, genetyk molekularny owadów z University of Maryland w College Park. Zwierzęta nie muszą wyrażać zgody, a zmiana dawkowania nie będzie problemem.

 

Badanie Japończyków jest dość stare, ma dziesięć lat, podczas których technologie manipulacji genami dopiero się rozwinęły. Artykuł traktuje o szczepieniach przeciwko leiszmaniozie, ale sama choroba, przeciwko której szczepią, nie odgrywa żadnej roli. Jakikolwiek  jaki gen zachce się im wstawić komarowi, takiego użyją.

 

Wreszcie, według Roberta Sindena z Imperial College w Londynie, wypuszczanie transgenicznych komarów oznaczałoby szczepienie ludzi bez ich świadomej zgody, co jest etycznie zabronione. Doświadczenie i praktyka wykazały w 2020 roku, że ten problem etyczny można łatwo obejść, kiedy niezaszczepionym odcina się pewne udogodnienia, z których ci korzystają na co dzień, tj. nie wpuszcza się ich do transportu publicznego, nie zatrudnia się, itd.

 

Ogólnie rzecz biorąc, Bill Gates wydaje się mieć w zanadrzu inne narzędzie, o którym ludzie jeszcze nie wiedzą. Być może chodzi o niektóre z tych komarów, o których mowa w Apokalipsie 9:

 

„3 A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
4 I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu,
lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
5 I dano jej nakaz, by ich nie zabijała, lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze. A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka.”

 

Zwykle ten werset jest wiązany przez współczesnych albo z kilkoma małymi dronami, albo z pojazdami opancerzonymi, ale do opisu nadają się również transgeniczne komary, więc trzeba dalej śledzić rozwój wydarzeń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika niestety

Wszystko będzie pod kontrolą

Wszystko będzie pod kontrolą i z akcyzy banderolą. Zmierzą, zważą, zaksięgują, nic nikomu nie darują. Niech się społeczeństwo boi i niech nie wie na czym stoi! Zaczniesz się handryczyć z władzą? Takich wkrótce w mig usadzą. Ot, tożsamość zablokują, tym, co na rząd zbyt pyskują. Finansowej brak płynności łatwo zmusi do miłości, a zawzięty (to się zdarza) szybko zmięknie u lekarza. Wszędzie szlaban i blokady, najmocniejszy nie da rady! Wnet gotówka precz w odstawkę, karta będzie za zabawkę. Tak, bankowa twoja karta może w mig być nic nie warta, bo ją z zemsty zablokują, gdyś jest im niewdzięczną szują i nie klaszczesz z aprobatą, to nie wygrasz z biurokratą. Chcesz do sklepu (do paśnika), a tam patrzeć będą "z byka". Żaden sklep cię nie obsłuży, ani mały ani duży. Zakaz złota posiadania? Jeden dekret do wydania lub poprawka do ustawy i z zakazem nie ma sprawy! Nikt się przecież nie odważy drażnić Państwa gospodarzy, będziesz włóczył się w dzień, w nocy, w końcu zdechniesz bez pomocy.

Portret użytkownika tubylec

Ciekawe że jeśli chodzi o

Ciekawe że jeśli chodzi o biblijne cytaty to wszyscy raczej skupiają się na tych co mówią o bestiach, jeźdźcach apokalipsy, plagach i samych nieszczęściach a nikt jeszcze nie przytoczył słów Jezusa które powiedział do swoich uczniów po pogadance na temat znaków czasów ostatecznych, a mianowicie:

"A gdy ujrzycie że to się wszystko dzieje podnieście głowy wasze, gdyż zbliża się wasze wyzwolenie".

Portret użytkownika Zn

Nie rozumiemy tego czego nie

Nie rozumiemy tego czego nie znamy a nasza, w większości, wiara nie jest tak głęboka i doskonała ,,jak twoja" by nie drżeć przed gniewem Pana w postaci spuszczonych ze smyczy psów/ jeźdźców Apokalipsy. Szczególnie w dobie powszechnego, permanentnego, wielopoziomowego zwiedzenia. Jesteś pewien, że sam nie zwątpisz, nie zadrżysz jak Pan Jezus w Ogrójcu i na Krzyżu?. Naprawdę?. No to gratuluję. Ja nie mam tej pewności wobec siebie. Boże bądź miłościw mnie grzesznemu.

Portret użytkownika jajcek26

Maj 2021 - bezwarunkowy

Maj 2021 - bezwarunkowy dochód podstawowy, tjaaaa ale chyba nie w polsce. Tallinn tyś wyzsał z palca tą tabelkę i napisał ? pokaż źródło które omawia i pokazuje tą tabelkę bo śmiem pisać że to twój FAKE NEWS wysran z dupy debila.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika acoustic

Kilka lat temu takie coś z

Kilka lat temu takie coś z obrazka tyle że sztucznego ,,ukąsiło'' mnie w łydkę , nie był to owad tylko coś co było z nim identyczne. Po 3 minutach cała łydka była czerwona a potem sina. Ratowałem się wapnem , po miesiącu ślad zniknał. Nie wiem po co i czemu takim czymś traktuje się ludzi.

Portret użytkownika Mojeimię44

No i zaczyna się edukacja

No i zaczyna się edukacja społeczna na temat dochodu gwarantowanego. Określona jest nawet jego wysokość. To całe 1200zł na osobę dorosłą i 600 zł na dziecko. Kto by nie chciał no nie? Nie informują jednak o tym, że za chwilę bezrobocie będzie wynosić 15-20% i o znalezienie pracy będzie bardzo ciężko a za 1200 miesięcznie wyżyć to rzeczywiście miska ryżu. Dodatkowo trzeba będzie się zaszczepić i oddać swoją własność prywatną jeśli nie będzie się w stanie spłacać za nią kredytu np. dom. Oh jak pięknie oni piorą ludziom mózgi. Najpierw rozpierdolą wszystko a potem dadzą ci łychę ryżu i będziesz szczęśliwy. 

https://polskatimes.pl/dochod-podstawowy-1200-zl-dla-kazdego-i-600-zl-ekstra-dla-dziecka-nowe-swiadczenie-socjalne-jakie-nalezy-spelnic-warunki/ar/c3-...

Kampania informacyjna rusza według planu. Nic tylko czekać na efekty uboczne szczepionek do marca kiedy to ludzie zaczną umierać po zaszczepieniu. Wtedy to wirus covid21 będzie już w głębokim natarciu. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj