Do Polski nadciąga gwałtowne ochłodzenie. Wystąpią burze z gradem, huraganowy wiatr, a nawet opady śniegu

Kategorie: 

Źródło: twitter

W ciągu najbliższych godzin praktycznie cała Polska doświadczy gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Po wielu upalnych dniach nadciąga zderzenie mas ciepłego powietrza z chłodnymi, co będzie skutkowało konwekcją prowadzącą do powstawania silnych burz podczas których nad Bałtykiem może dojść nawet do opadów śniegu.

Zdaniem synoptyków, śnieg może spaść nad morzem. To właśnie tam, na północnym zachodzie, do Polski wkroczył chłodny front atmosferyczny, który spowoduje w najbliższych dniach wiele ekstremalnych zjawisk pogodowych. Cała Polska będzie dzisiaj pod jego wpływem a jutro z 30 stopni temperatury, zrobi się 15.

 

Ze względu na spodziewane warunku trzeba pamiętać o zabezpieczeniu wszystkiego co może zostać porwane przez wichurę. Nie należy tez przebywać, ani parkować w okolicy dużych drzew, które upadając podczas burzy mogą wywołać śmiertelne zagrożenie.

Meteorolodzy przewidują, że wystąpi huraganowy wiatr wiejący z prędkością do 100 km/h, oraz spore opady deszczu wywołujące lokalne podtopienia. Spodziewany jest też grad, który może wywołać znaczące straty w rolnictwie. 

 

Burzowy front wkroczył już do Polski. Znajduje się nad woj. zachodniopomorskim i przesuwa się na wschód.  Jeszcze inna strefa burz dociera do naszego kraju z Niemiec i może wkrótce wkroczyć do woj. dolnośląskiego. 

IMGW wystosował ostrzeżenia drugiego stopnia dla większości terytorium kraju. Ochłodzenie potrwa przynajmniej do poniedziałku.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Panie Heniu

Ciekawe jakie będą tego

Ciekawe jakie będą tego wszystkiego skutki, jeśli naturalne to co w najgorszym przypadku spotkać może Polske huragany trzęsienia ziemi ale jeśli człowiek chce kontrolować pogode to Polska będzie musiała co zapłacić za chmury ?

Portret użytkownika mirjam

Z całym szacunkiem dla

Z całym szacunkiem dla takiego ostrzerzenia niemniej jednak dużo za pózno to ostrzerzenie się ukazało jak już u nas przeszło czoło  no i znowu jak zawsze PO. Wcześniej pisałem czy iest w Europie jakieś typowe centrum pogodowe któe umie prognozować pogodę chociażby na 24 godziny bo wszystkie do tej pory dają ciała,

Portret użytkownika kolo21

Polacy zadzierają głowy tylko

Polacy zadzierają głowy tylko po to a by wypic browara. Ktoś opryskami kradnie nam chmury deszczowe. Co może nie możliwe? Chiny już się nawet z tym nie kryją, więc co to za problem. Kto wykupił większość źródeł wody w Polsce, ten za to odpowiada. Kto ma wodę ten rządzi. I szlag mnie trafia, na ten sztuczny medialny wrzask, o armagedonie, ulewach, huraganie czy ch.j wie czym. A tu troszkę zawiało ochłodziło i zero deszczu. Wciskają że burza szaleję nad moim miastem, jak kuźwa słoneczko praży. Po za rolnictwem wszystko zniszczyli, a więc i na to przyszedł czas. Ludzie zamroczeni chlaniem i zarabianiem kasy, mają wszystko gdzieś. Potrafią się tylko między sobą tłuc i zażynać. A parch się cieszy i szekle liczy. Czekam jeszcze na nagłą obniżke ceny za piwo, gdy ona nastąpi to zwiewam gdzie pieprz rośnie. Bo to będzie znak, że przejmują Polskę na własność, ale najpierw musi goji troszkę ubyć najlepiej tak 60%, więc wojna domowa jest nieodzowna i konieczna .

kolo21

Portret użytkownika Dr Piotr

Najbardziej zgadzam się z

Najbardziej zgadzam się z ostatnim zdaniem...teraz jeszcze to ma sens, za parę lat już będzie za późno. Uciekać nie wolno, bo pejs powie "...hehehe, głupie Polaczki uciekły za granicę i oddały nam kraj bez walki...". Takiej satysfakcji im nie damy!

Portret użytkownika Medium

Mieszkam w środkowej Polsce

Mieszkam w środkowej Polsce (wertykalnie) i nagłe załamanie pogody nastąpiło po południu. Skończyło się burzą... piaskową, gdzieś w oddali słychać było ostry pojedyńczy grzmot.

Susza jak była tak i jest, tylko zimno się zrobiło.

Portret użytkownika beata_

Witam, w Kórniku 25km od

Witam, w Kórniku 25km od Poznania na południowy-zachód kilkanaście dni temu przeszła burza gradobicie i ulewa. Ludzie w mieście Kórnik dostali 90 l/m2 na wioskach było od 35-50l/m2 w Biernatkach woda zniszczyła do tej pory w dobrym stanie drogę asfaltową .

Ale co ciekawe i zastanawiające to to, że NAWAŁNICA szła pasem, dość powiedzieć, dobrze skrojonym takim niby prostokątem. Powiadajaą,  że niedaleko  bo w Krzesinach pod Poznaniem w bazie wojskowej gdzie stacjonują F-16 polsko-amerykańskiej mają coś co pozwala testować i wpływać na  pogodę bo chmury nad Poznaniem i okolicami często są takie dziwne reguralne wzory albo odcięte jak nożem i niebo pół ze słońcem a drugie pół chmury mleczne. To tyle z obserwacji mojej. Pozdrawiam   

Portret użytkownika Jestem, który Jest

BESTIA już pluje własną krwią

BESTIA już pluje własną krwią, już ledwo zipie, bo niebawem zdechnie !!! To koniec BESTII już się dawno zaczął. Było pewne, że pachołki syjonistów będą się mścili na naszym kraju. Zobacznie najdziwniejsze, że najwięcej tych "nagłychł zmian pogodowy swoje epicentrum ma zawsze w Polsce !!! Niszą nasz kraj, nasze rolnictwo i zabijają beznronnych ludzi a Dudas i jego przydupasy jesze im tyłek za to liżą. Brak słów ... Cieszmy się, że koniec nadszedł. Pamiętajcie co Merkelowa kazała kupować: Cebula, ryż, papier toaletowy, kapusta kiszona, oczywiście woda, drożdże i mąka.

Cebula - wchłania wirusy, ryż i papier to filtr np. powietrza, wody, kapusta czyści układ pokarmowy, zwłaszcza jelita i wiadomo woda i chleb trzeba będzie sobie piec, bo niczego nie kupisz. Kto ma oczy niech widzi, kto ma uszy niech słucha, kto ma rozum niech rozumie .... a za kilkanaście dni koniec mistrzostw w piłce, wojny nie będzie, ale szykować się trzeba na coś gorszego ? dlamnie lepszego bo skończy się czas BESTII.

Portret użytkownika Niby nikt

Wojna między wschodem a

Wojna między wschodem a Hamerykańskim zachodem trwa w Afganistanie wojska Rosyjskie dostały łomot od sponsorowanych przez CIA bojowników z ISIS . Plany elit dążących do zniewolenia ludzkości pokrzyżował im Putin w Syrii przy okazji pokazał że nie odda skóry bez walki. Więc Hamerykanie zmienili taktykę i wojnę przenieśli na wyższy poziom może teraz mamy do czynienia z wojną geoinżynieryjną między wschodem a zachodem a efekty mamy u nas bo jesteśmy między młotem a kowadłem. 

Portret użytkownika alojzy

Trochę nie wiem o czym

Trochę nie wiem o czym piszesz ... chyba że bestią nazywasz kilka miliardów ludzi - wtedy się zgadza: ledwo zipią i plują krwią, a ich koniec jest bliski. Bo samo nwo i związani z nim poparańcy mają się rewelacyjnie dobrze i spośród miliardów ludzików nie ma nawet miliona który stawiłby chociaż symboliczny, ale świadomy i zorganizowany opór.

Strony

Skomentuj