Do ogrodu mieszkańca Tajlandii wpadł meteoryt

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Do ogrodu mieszkańca tajlandzkiego miasta Buriram spadł meteoryt. Film naocznego świadka został opublikowany na stronie internetowej Newsflare.

 

Somrit Boonpeng, lat 65, przebywał w toalecie, kiedy na podwórku rozległ się huk. Mężczyzna przestraszył się, że ktoś włamuje się do domu, więc cicho podszedł do drzwi, ale nikogo tam nie było. Chwilę potem emeryt zauważył meteoryt na podłodze.

 

Błyszczący czarny kamień miał średnicę pięciu centymetrów i wagę 500 gramów. Koszt rzadkich meteorytów może sięgać 10 tysięcy dolarów za gram, ale Somrit Bunpeng i jego żona nie chcą go sprzedawać.

 

Twierdzą, że już odmówili lokalnemu biznesmenowi, który zaoferował za kamień 100 tysięcy bahtów. Emeryci uważają, że meteoryt przyniesie im szczęście. Według nich po jego upadku są zawsze w dobrym nastroju, a nocą mają przyjemne sny.

 

Niemniej jednak Somrit Bunpeng chciałby poznać prawdziwą wartość swojego znaleziska i ma nadzieję, że zostanie zbadany przez władze lub naukowców. Wcześniej informowano, że 19 sierpnia br. deszcz meteorów uderzył w brazylijskie miasto Santa Filomena. Cenne szczątki meteorytów wzbogaciły mieszkańców i przyciągnęły tysiące turystów, odkrywców oraz poszukiwaczy niesamowitych przedmiotów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj