Do Indii dociera poważny kryzys wodny

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy donoszą, że Indie stanęły w obliczu najpoważniejszego w swojej historii kryzysu wodnego. Zdaniem badaczy, niedobór wody może w ciągu jednego roku odebrać życie około 200 tysiącom obywateli tego kraju.

 

 

Raport naukowy donosi, że obecnie aż połowa ludności Indii, czyli około 600 mln ludzi zmaga się z niedoborem wody. Tymczasem populacja stale rośnie i już do 2030 roku zapotrzebowanie na zasoby wodne ma ulec podwojeniu.

 

Dziennik Business Standard wysnuwa wnioski, że tak ostry niedobór wody w Indiach może mieć wpływ także na PKB kraju, które w wyniku tej jednej przyczyny spadnie o 6 %. 21 największych miast Indii wyczerpie swoje podziemne źródła wody do 2020 roku, co wpłynie na życie aż 100 mln ludzi.

Dodatkowo nie brakuje raportów od niezależnych agencji, których autorzy twierdzą, że już teraz około 70 % aktualnych zasobów wody w Indiach jest skrajnie zanieczyszczone. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzą bardzo trudne czasy dla kraju, który i tak na co dzień mierzy się z problemem ubóstwa, korupcji i niedożywienia.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Skomentuj