Do granicy z USA dotarli pierwsi migranci. Trump chce powstrzymać „inwazję” z pomocą wojska

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Fala emigrantów z krajów Ameryki Środkowej zbliża się do Stanów Zjednoczonych. Pierwsza grupa, licząca około 400 osób, dojechała autokarami do meksykańskiego miasta Tijuana, lecz w kolejnych dniach spodziewany jest przyjazd kilku tysięcy ludzi.

 

Migranci z Ameryki Środkowej pokonali trasę o długości ponad 4300 km w ciągu jednego miesiąca i zaczynają gromadzić się przy południowej granicy Stanów Zjednoczonych. „Karawana” początkowo szła pieszo, lecz po wkroczeniu do Meksyku, migrantów zaczęto przewozić autokarami. Na nic zdały się groźby Donalda Trumpa o ograniczeniu lub wstrzymaniu pomocy finansowej dla państw, które nie zatrzymają tego ruchu migracyjnego.

Stany Zjednoczone od dłuższego czasu przygotowywały się na „inwazję” - wzmocniono granicę i rozstawiono wojsko. Trump wydał również dekret, który przez 90 dni uniemożliwia składanie wniosków o azyl imigrantom, przekraczającym południową granicę USA. To oznacza, że amerykańska policja i wojsko nie mają zamiaru przepuszczać ludzi przez granicę.

 

W środę, Sekretarz Obrony James Mattis powiedział żołnierzom stacjonującym na granicy, że mają do wykonania „niekonwencjonalną misję” i polecił im, aby skupili się na zadaniach i ignorowali doniesienia mediów. Misja ta będzie prawdopodobnie dotyczyła zatrzymania wspomnianej przez Trumpa „inwazji”, a jeśli migranci staną się agresywni, z pewnością dojdzie do użycia siły i kto wie, czy nie zostanie użyta broń palna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arek

Trump przynajmniej ma jaja

Trump przynajmniej ma jaja aby użyć armii do tego do czego ona służy.

Czekam tylko dnia kiedy Trump kopnie w dupę Izrael i zakręci kurek dolarów. Ostatnio opisywaliście atak rakietowy na Izrael. Jak widać Izrael ma dość skuteczną obronę pod nazwą Iron Dome. Wszystko kupili im Amerykanie za grube miliardy. Gdyby nie amerykańskie co roczne kieszonkowe to Izeael gospodarczo był by na poziomie swoich sąsiadów albo niżej. Najwyższy czas aby ogon przestał kręcić psem.

Wracając do tematu...

Jaki to był żal patrzeć na hiszpańskich czy innych pograniczników jak dzikie hordy dzikich nachodźców przeskakiwały płot. A oni biedni nie mogli nawet pałki wyciągnąć i zdzielić przez łeb jednego z drugim. Wiadomo rozkazy z dowództwa aby nie interweniować. 

A to czytaliście? : Imigranci są w szoku, bo muszą sami zapłacić za wodę i czynsz. Teraz ogłosili protest.

http://www.propublico24.pl/index.php/2018/11/14/imigranci-sa-w-szoku-bo-musza-sami-zaplacic-za-wode-i-czynsz-teraz-oglosili-protest/

Wielce cholera zdziwieni, że koryto się urwało i trzeba opłacać rachunki. A Biały europejczyku tyraj na tych kleszczy >> Dżizja.

Zresztą taki jest chyba plan. Sprowadzić, karmić, dawać socjal za nic jak się zadomowia i rozpanoszą to odciąć fundusze doprowadzając ich tym do furii aby wyszli i siłowo domagali się socjalu. Bo przecież męska populacja europejska została już przez lewactwo wykastrowana tak ,że nawet nie fikną z obawy przed etykietką rasisty, islamofoba, faszysty itd. 

Portret użytkownika kuba8131

Tak często nasi rządzący

Tak często nasi rządzący powołują się na Stany Zjednoczone. Mogliby w tej sytuacji zrobić to samo, można byłoby wziąć przykład z Trumpa jak zwalczać należy nielegalną migrację. Nie należy przyjmować tzw. uchodźców. Oby Morawiecki dotrzymał słowa i nie podpisywał ONZ-towskiego paktu migracyjnego (a przypominam że USA nie chcą go podpisać)

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Portret użytkownika Samanta

ciekawe kto płaci za

ciekawe kto płaci za transport, żarcie, toalety itp....były poseł PIS w rozmowie w Realu24 stwierdził, że za tymi wędrówkami stoją globalne koncerny potrzebujące taniej siły roboczej (mówił co prawda o Polsce i masowym sprowadzaniu Azjatów, ale mechanizmy moga być podobne).Amerykanie pewnie są za drodzy....

Skomentuj