Do Europy dociera burza piaskowa z Afryki Północnej

Kategorie: 

Źródło: dust-aes.es

Ogromna chmura pyłu z Sahary przeprawia się właśnie przez Morze Śródziemne gnana prądami strumieniowymi w atmosferze. W rezultacie do końca weekendu saharyjski osad może się znaleźć na dużej części kontynynentu. 

Ostatni raz taka ilość pyłu z największej pustyni świata dotarła nad Europę niemal dokładnie rok temu. Wtedy wiało też na tyle intensywnie, że, lokalnie, nawet w Polsce występowały burze piaskowe. Być może i tym razem do nich dojdzie, chociaż następne dni nie zapowiadają się w naszym kraju aż tak wietrznie jak rok temu. 

Duża ilość pyłu jest spodziewana w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. Podobnej intensywności opad z Sahary może wystąpić też w północnych i środkowych Niemczech, oraz w  południowej Polsce.

 

Według symulacji najwyższe stężenia pustynnego pyłu będą obserwowane we Włoszech, na Bałkanach i w regionie alpejskim. Wszędzie gdzie dotrze ta chmura można się spodziewać osadzania się na wszystkim charakterystycznego czerwonego nalotu. 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jana

Dziwna logika z tym pojęciem

Dziwna logika z tym pojęciem o maskach . Jak wdycham przez nią powietrze to wirek i tak przez nie przejdzie . Ale jak wydycham powietrze to wirek nie przejdzie przez nią . Winika z tego że są dwa wirki - jeden jest mniejszy a drugi większy .

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Bardzo wygodna ta "burza

Bardzo wygodna ta "burza piaskowa" w Jewropie.
Piaskiem z pustyni można nieźle wytłumaczyć pozostałosci po nowych opryskach, które spowodują nawrót "pandemii".
Czy to nie wy pisaliście o dziwnym smrodzie "siarki" w paru miejscach na globie? No...

Portret użytkownika minus

Racja,tylko nie mów o

Racja,tylko nie mów o trudnościach z oddychaniem ale "Z POWODU STANU ZDROWIA"!

Rozumiecie ten myk?STANU ZDROWIA!Nie jest napisane "z powodu ZŁEGO stanu zdrowia!

To jest "dupochron" dla "władzi" przed masowymi pozwami,jeśli ktokolwiek po noszeniu tego gówna stwierdzi pogorszenie stanu zdrowia.

Wtedy powiedzą:

"Hola,przecież napisaliśmy,jak nosiłeś szmatę,to na własne ryzyko..."

Dziennik Ustaw,pozycja 697,z dnia 19 kwietnia 2020.

Rozdział 8,paragraf 18,ustęp 2,punkt 3.

Niech se sami noszą!!!Nawet policaje Smile

Portret użytkownika ot-co

Akcja zdejmij maskę ! 

Akcja zdejmij maskę !  Dokładna instrukcja poniżej .

Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę - zdejmijcie wreszcie te potworne "maseczki" .

(to zdrobnienie pasuje tutaj akurat jak pięść do nosa).

"Maseczki" to żadne zabezpieczenie przed jakimkolwiek wirusem a wręcz są bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Jak mówią lekarze: trujecie się dwutlenkiem węgla, własnymi bakteriami i co gorsza bardzo niebezpiecznymi pleśniami. Jak złapiecie pleśniawkę płuc to macie problem na lata.

Czy wiesz, że ze względu na swoje zdrowie powinieneś zmieniać maseczkę co 15 minut?

Jak to zrobić ? Po prostu wyrzucić ten śmieć do kosza i nie nosić. Jak będzie interweniowała policja to wystarczy oświadczyć:  "nie noszę bo lekarz mi zabronił bo mam trudności z oddychaniem"

 I to wszystko. Rozporządzenie nie wymaga od was żadnego zaświadczenia lekarskiego. A jak traficie przez przypadek na niedouczonego policjanta który nie zna przepisów Rozporządzenia (ale spoko oni dobrze o tym wiedzą,  tylko grają na strachu i niewiedzy ludzi ) i będzie chciał Was karać mandatem to go nie przyjmujcie. W sądzie macie wygrane na 100% bo takie jest prawo - patrz Rozporządzenie

 $18.1  podpunkt  3) "osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia,

...... okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;"

               Ludzie wolni, Lechici zdejmijcie te wiernopoddańcze kagańce !

Portret użytkownika Lommo

Zalmost się emocjonować jak

Zalmost się emocjonować jak typowy Lechita to przeanalizuj temat maseczek na logikę. Sama służba zdrowia z ministrem na czele nie wychwala pod niebiosa wlasności ochronnych maseczek. Oczywiste jest że wirusa zawieszonego w powietrzu maseczka może przepuścić gdyż wirusy są ekstremalnie małe. Natomiast jak ktoś jest zakażony i kaszle to maseczka zatrzymuje jego wykasły. A wiele osób ma też taki sposób mówienia że ślina lata w powietrzu, wtedy maseczka się bardzo przydają obu stronom konwersacji.

Portret użytkownika minus

Aha,jeszcze jedno.Jak

Aha,jeszcze jedno.Jak traficie na gliniarza upierdliwca,który chce Wam wystawić mandat NIE PRZYJMOWAĆ!!!Mogą jeszcze Was straszyć Sanepidem,ale ten uwalił 98 procent wniosków policajów.

Jeśli gliniarz będzie chciał sprawę przekazać do sądu OK!Nie bać się sądu!Wygrana w kieszeni!Powołać się na "dupochron" władzi.Zresztą w tym burdelu,kiedy będzie jakaś normalna rozprawa Smile

Ja tego gówna nie noszę i nie będę.Jak dotąd nie trafiłem na "upierdliwca".W autobusie i sklepie zakładam "dla świętego spokoju" komin" ale klama wystaje Smile

Jak są burzące mówię:

"Zjechało mi,czy to moja wina,że mam garbaty nos?" I spokój...

Ludzie,nie dajcie się terroryzować i NIE LĘKAJCIE SIĘ!

Stres wyzwala kortyzol.Osłabia odporność.

Skomentuj