Do 2100 roku 93% ludzi na Ziemi może zginąć na skutek topnienia wiecznej zmarzliny

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Zespół międzynarodowych ekspertów w dziedzinie klimatu przedstawił niedawno niezwykle alarmistyczne wyniki swoich badań w renomowanym czasopiśmie naukowym Proceedings of the National Academy of Sciences. Wynika z nich, że większość podziemnej zmarzliny naszej planety może nie istnieć już do końca tego wieku. Naukowcy podkreślają, że tak drastyczna zmiana będzie miała bezprecedensowe konsekwencje dla ludzkości, ekosystemów oraz całego środowiska na Ziemi.

 

W celu uzyskania tych wyników badacze przeanalizowali współczesne modele klimatyczne, korzystając z danych dotyczących klimatu planety z okresu sprzed 3 milionów lat. Wykonane analizy sugerują, że objętość przypowierzchniowej wiecznej zmarzliny może ulec redukcji nawet o 93% w stosunku do poziomów z epoki przedindustrialnej. Co więcej, prognozy te zakładają realizację najbardziej pesymistycznego scenariusza ocieplenia przedstawionego przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu.

 

Na czele tej międzynarodowej inicjatywy stał Donglin Guo, związany z Chińską Akademią Nauk oraz Uniwersytetem Informatyki i Technologii w Nanjing. Badanie przyciągnęło uwagę wielu czołowych specjalistów w dziedzinie klimatu z różnych zakątków świata, takich jak USA, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Japonia, Kanada, Holandia, Francja czy Szwecja.

 

Jednak to nie same wyniki badań budzą największe obawy. Profesor emeritus Władimir Romanowski, współautor pracy i ekspert z Instytutu Geofizycznego Uniwersytetu Alaski w Fairbanks, wskazuje na bezprecedensowe skutki takiego zaniku wiecznej zmarzliny. Dotyczą one nie tylko ludzkiej infrastruktury i źródeł utrzymania, ale także globalnego obiegu węgla i hydrologii - zarówno powierzchniowej, jak i podziemnej.

W dążeniu do głębszego zrozumienia tych wyników, badacze odnieśli się do okresu ciepłego środkowego pliocenu sprzed około 3 milionów lat. Ten konkretny okres geologiczny jest kluczowy, ponieważ stanowi ostatnią fazę długotrwałego globalnego ocieplenia w zapisie historycznym Ziemi. Interesująco, symulacje klimatyczne z tego okresu wskazują na scenariusze bardzo zbliżone do prognoz na koniec XXI wieku. Eksperci twierdzą, że stanie się tak jeśli ludzkość będzie kontynuować wykorzystywanie paliw kopalnych.

 

Tylko, że zgrabnie pomija się oczywisty fakt, że miliony lat temu żadnego przemysłu na Ziemi jeszcze nie było a zjawiska wtedy występujące do złudzenia przypominają te, które obecnie obserwujemy. Jednak taka konkluzja to "herezja" i klimatyczni aktywiści walczą z takimi poglądami promując jedynie słuszne o antropogenicznych przyczynach tego zjawiska. Trudno tego nie rozumieć, bo przyznanie, że to naturalne procesy a nie działalność czlowieka stoją za zamianami klimatu, popsułoby plany "ratowania klimatu" przez opodatkowanie ludzi.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no a więc wiadomo o co chodzi

no a więc wiadomo o co chodzi... jak najszybciej przejść na zieloną energię...pozamykać kopalnie ludzi zwolnić, cały węgiel dać niemcom za "czopkę gruszek" oni go bedą wydobywać i spalać, a my bedziemy płacić kary... bo dym idzie w naszą stronę... jak nic świat zostanie uratowany... co oczywiście w odpowiednim czasie potwierdzą "eksperci"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika syriues

O ile wiem,to wieczna

O ile wiem,to wieczna zmarzlina to mieszanka błota, lodu i multimedia wody która prawdopodobnie wtargnęła spoza Antarktydy wzięła jej lód zmieszała ze wszystkim co żyło na powierzchni i zmiotła az na północ globu niczym wielki spychacz. 

A zatem gdyby to była tylko tafla lodu to fala uderzeniowa poprostu wróciłaby z powrotem na swoje miejsce i ustabilizowala sie wraz z fala tsunami.takze wydaje mi sie,ze za Antarktyda jest inny świat, za pasem muru z lodu.

Portret użytkownika ba19

A co tak na prawdę sie stanie

A co tak na prawdę sie stanie Biblia donosi :

Łukasza 17: 26  A jak działo się za dni Noego,+ tak też będzie za dni Syna Człowieczego:+

27  jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich.+ 28  Podobnie jak działo się za dni Lota:+ jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali. 29  Ale w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich.+ 30  Tak samo będzie w owym dniu, w którym Syn Człowieczy ma być objawiony.+

Mateusza 25: 41  „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie,+ przeklęci, w ogień wieczny,+ przygotowany dla Diabła i jego aniołów.+

46  I ci odejdą w wieczne odcięcie,+ prawi zaś do życia wiecznego”.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Portret użytkownika b@ron

"Mateusza 25: 41  „Wtedy

"Mateusza 25: 41  „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie,+ przeklęci, w ogień wieczny,+ przygotowany dla Diabła i jego aniołów.+"

no i tu biblia może się mylić... jako że co było to było, ale dziś raczej Mateusz mógłby chcieć się dogadać z lewicą...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ba19

Ale Mateusz to nie Chrystus a

Ale Mateusz to nie Chrystus a lewica co nie uczniowie Jezusa ! 

Mateusza 7: 22  Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie,+ czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’+ 23  Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem!+ Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.+

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika Feliks

Dziwne. Komentarze nie w

Dziwne. Komentarze nie w temacie  a admin to puszcza, a ja pisze komentarze w temacie i admin moich komentarzy nie puszcza...To znaczy puszcza ale tak "po kropelce" ( obecnie przetrzymuje moje dwa komentarze)...Nic to..No to ja juz pisałem. Jak nadchodzi te ocieplenie ( bardzo korzystne ogólnie) to wiadomo: że zanim będzie lepiej , to musi przez pewien czas być gorzej. Tam gdzie jest obecnie wieczna zmarzlina, to jak to się zacznie rozpuszczać to wiadomo- teren po pewnym czasie się USTABILIZUJE  i...i będzie tak jak na terenach gdzie nie ma zmarzliny. Proste!.. Ile to będzie trwało, te rozmarzanie i stabilizacja terenu- tego oczywiście nie wiem. A ludzie przez ten czas? No nie wiem? Może ich trzeba będzie wywieźć z tego terenu na okres stabilizacji terenu. A może ludzie coś wymyslą na ten "okres przejściowy". Chatkom drewnianym nie powinno się nic stać. Gorzej budynkom posadowionym na wiecznej zmarzlinie ( z tego co pamiętam ze szkoły, że tam tak się buduje ).

Portret użytkownika Endymion

Nikt anonimów nie lubi,

Nikt anonimów nie lubi, zarejestruj się na portalu i czerp z korzyści pisania głupot jak wielu innych tutaj. Ja będąc adminem nie dopuszczał bym do głosu anonimów, bo zazwyczaj na każdym portalu robią syf w dyskusji, a Ciebie trudno ocenić mi nawet, nie znam Twojego dorobku na tym portalu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Nie wiem, czy wiecie, ale o

Nie wiem, czy wiecie, ale o tym, czy uczelnia jest uznana za renomowaną w ogromnej mierze decyduje ilość publikacji naukowych w języku angielskim. W mojej uczelni 99% prac magisterskich była napisana po polsku. Byli zdolni mniej lub bardziej, jak wszędzie, ale dorobek uczelni jest brany pod uwagę w ilości publikacji anglojęzycznych, z tego powodu "najwybitniejsze uczelnie" na świecie mieszczą się w Anglii i USA. Do tego "renomowane" pisma nukowe, które publikują ten dorobek. Anglosasi to debile, tam dorobek naukowy robią ludzie z Indii i Chin, wcześniej ściągnęli naukowców nazistowskich. 

Typowy biały anglosas ma moim zdaniem intelekt zbliżony do szympansa; jeść, kopulować, spać i wypróżniać, a i najebać się.. 

Opieram się o moją ugruntowaną wiedzę i nie potrafię odnaleźć, co anglosasi dali ludzkości w dziedzinie nauki. Takie KOŁO wynaleźli Słowiane na terenach obecnej Rosji, przed egipskimi rydwanami. Pismo Głagolica, to też słowiańskie Bałkany. Ropa i Łukasiewicz. Faktycznie wydali z siebie kilku muzyków i pisarzy, czy sś/byli wybitni? Ciężko dyskutować, dzięki językowi angielskiemu zostali spopularyzowani, co przejęło na sprzedaż książek i płyt; ot tyle. Moim zdaniem anglosasi wybili sie w ilości prowadzenia wojen, oraz nagrywaniu w studio lądowania na Księżycu, a także w zniszczeniu Tesli i wolnej energii oraz zapędzeniu Indian, a potem Japończyków do obozów koncentracyjnych; na długo przed Hitlerem. 

Mogę mieć niekompletną wiedzę, szczerze dziękuję, jeśli ktoś w tym temacie dokształci mnie, co przełomowego dla nauki zrobili anglosasi? Poprzeczka jest wysoka, bo to koło i pismo-alfabet, a nie że wymyślili Britney Spears, czy wystrugali z banana Obambo; nie o takie osiągnięcia chodzi mi. Może profesUr Elemelek podejmie rękawicę, chciałbym pośmiać się przy weekendzie (anglosasizmy mam od 89roku wbite w głowę i nie wyprę się tego, bo to język prostacki, a nawet nie wiem jak po Polsku określić "weekend"; wszyscy na Świecie znają to określenie, jest krótkie i chwytliwe, oraz łatwe) W zasadzie mają moim zdaniem tylko wpływ na język popularny, ale z utesknieniem czekam na Wasze opinie.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Strony

Skomentuj