Do 2050 roku w oceanach będzie więcej tworzyw sztucznych niż ryb

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Masa odpadów z tworzyw sztucznych caly czas trafia do oceanów zanieczyszczając je na setki lat. Do połowy tego wieku ilość biomasy ryb żyjących w oceanie, będzie mniejsza niż ilość pływającego wszędzie plastiku.

 

Eksperci uważają, że jeśli będzie to postępowało nadal w tym samym tempie, do 2050 roku zaśmiecimy oceany do tego stopnia, że dominować w nich będą opakowania plastikowe. Na dodatek tworzywa te, w wodzie, doznają dekompozycji i zmieniają się w mikrogranulki, które dostają się wszędzie z organizmami żywymi włącznie. Nie można zapominać, że ​​ponad 3 mld ludzi na Ziemi żywi się głównie białkiem z ryb.

Ponadto, oceany mają też problemy na skutek składu chemicznego wód. Wzrastająca ilość dwutlenku węgla przyczynia się do wzrostu kwasowości oceanów. To zabija część życia morskiego, na przykład powodując bielenie raf koralowych.

Może się okazać, że XXI wiek stanie się okresem dramatycznej zmiany w habitatach morskich, być może nawet wymierania. Ludzkość z pewnością dokłada do tego jakąś cegiełkę swoim przemysłem i wszechobecnymi śmieciami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

W plastikowym świecie

W plastikowym świecie plastikowych ludzi plastikowe ryby są tylko koniecznym dodatkiem do plastikowego raju jaki od lat transchumaniści (pejsate nazi) budują z takim mozołem (jako NWO)....

I tylko dzieci mogą czasem z nieporządaną ciekawością się dopytywać "czemu te rybki nie mają ogonków".....

I cóz wtedy pozostanie ich pasterzom (bo tata i mama to pojęcia wrogie tej wymażonej noachokracji) odpowiadać dziecku jako "właściwą" odpowiedź......

Czy nie magiczne... "IDŹ SIE ZUPGRADEUJ ROBOCIKU bo masz nieaktualne oprogramowanie" ?

 

Portret użytkownika colleeman

Nasza cywilizacja nie jest na

Nasza cywilizacja nie jest na Ziemi ani pierwszą, ani ostatnią. Ignorancją jest myśleć, że jesteśmy Panami Świata. Ziemia przetrwa, a nasza cywilizacja zginie. Zostaną po niej jak do tąd po poprzednich tylko budowle z kamienia. Następne cywilizacje będą badać piramidy, miasta Inków itd, itp. Po naszej cywilizacji pozostanie naprawdę niewiele. Czas i natura je po prostu wchłonie. Nasze budowle, technologia i wyroby są nie trwałe i znikną po 20-30tysiącach lat. I koło się zatoczy. Stanie się tak to fakt - kiedy to się stanie? Może jutro a może za tysiące lat - ale się stanie

Portret użytkownika Odważniak

Niestety, zostanie po nas

Niestety, zostanie po nas śmietnisko.

 

Zdelegalizować opakowania plastikowe i worki. Albo wprowadzić system kaucji na plastik, to raz dwa się posprząta - bezpańskiej puszki aluminiowej nie uświadczysz. Skupy surowców powinny skupować plastik, szmaty i papier, poza szkłem i metalem.

Portret użytkownika Woland

Dokładnie, polecam film

Dokładnie, polecam film dokumentalny pt. "Świat bez ludzi", jakby ktoś nie wierzył. Za 1000 lat nie będzie prawie żadnego śladu po naszej cywilizacji. Co dopiero 10, czy 20 tysięcy. Zgadnijcie, co odkopią archeolodzy za 30000 lat? Piramidy, Sfinksa, Stonehenge i ważące po 1000 ton megality na Bliskim Wschodzie. Kto wie, może przetrwają fragmenty Chińskiego Muru, Chichen Itza, gęby na Wyspie Wielkanocnej? Może ktoś odkopie resztki jakiegoś średniowiecznego zamku? Szkopuł w tym, że dojdą zapewne do wniosku, że to "ich" starożytni, żyjący 25000 lat po nas, musieli je stworzyć. Niektórzy będą zadawali trudne pytania, ale ci zostaną wyśmiani jako "oszołomy". Pewnie nawet znajdą się tacy, którzy zbadają podwyższone promieniowanie na terenie niegdysiejszej Polski i dojdą do wniosku, że poprzednią cywilizację mogła zniszczyć broń jądrowa, którą sami właśnie posiedli. Komu jednak przyjdzie do głowy, że 30000 lat wcześniej jeździły samochody po asfaltowych ulicach, wśród budynków ze szkła i stali? Że istniały elektrownie, uniwersytety, stadiony, hale sportowe? Że tysiące ludzi chodziło na mecze piłki nożnej i koncerty heavy metalowe? Że istniała globalna sieć informatyczna, a ludzie codziennie wrzucali i odtwarzali filmy oraz grali w gry komputerowe? Nie będzie po tym ŻADNEGO śladu!

Skomentuj