Do 2050 roku, ludzie uzyskają cyfrową nieśmiertelność

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nieprawdopodobne i poniekąd przerażające wizje przyszłości staną się faktem już w kolejnych dekadach. Jeśli mamy wierzyć futurologom, przyszli ludzie osiągną nieśmiertelność i będą żyć w ciele maszyny. Dr Ian Pearson przewiduje, że człowiek będzie mógł przenieść swój umysł do komputera i pewnego dnia pójdzie na pogrzeb, na którym pochowane zostanie jego poprzednie biologiczne ciało.

 

Cyborgizacja ma pewne dobre strony. Weźmy pod uwagę, że każdą naszą kończynę będziemy mogli wymienić na lepszą. Dzisiejsze zaawansowane protezy oferują zmysł dotyku – możemy poczuć np. temperaturę, nacisk lub materiał, z którego wykonany jest obiekt. Moglibyśmy otrzymać nowe nogi, co praktycznie rozwiązałoby problem inwalidztwa. Ponadto, do naszego mózgu moglibyśmy wszczepić implanty, które poprawiłyby naszą pamięć, inteligencję lub ułatwiłyby naukę nowych umiejętności.

 

Jednak futurolog dr Ian Pearson wskazuje na swoim blogu na możliwości, które częściowo fascynują, a częściowo przerażają. Według niego, przyszłe postępy technologiczne pozwolą nam uzyskać nieśmiertelność dzięki skopiowaniu naszego umysłu i przeniesieniu go do chmury. Odtąd człowiek będzie mógł żyć wiecznie w postaci cyfrowej i „zamieszkać” w ciele dowolnego cyborga. Dr Ian Pearson uważa, że w takiej postaci będziemy traktowani nie jak zwykły program komputerowy, lecz jako żywa, choć cyfrowa, osobowość.

Futurolog uważa, że pierwsi ludzie będą mogli tego dokonać najpóźniej w okolicach 2050 roku, lecz cyborgizacja, przynajmniej na początku, będzie dostępna oczywiście tylko dla najbogatszych. Cyfrowa nieśmiertelność będzie nieco szerzej dostępna w kolejnych latach, gdy spadną ceny cyborgów, jednak już dziś można założyć, że praktycznie nieograniczone możliwości wynikające z przeniesienia swojego umysłu do ciała maszyny będą raczej dostępne tylko dla niewielkiego grona ludzi ze świata finansów.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

XIX wieczni futurulogowie

XIX wieczni futurulogowie przewidywali, że w skutek wzrostu populacji i wzmożonego transportu konnego Paryż zatonie w końskim łajnie. Tutaj widzę to podobnie.... Sądzę, że za 50 lat zmienią się całkowicie paradygmaty.

Portret użytkownika semperparatus

"Do 2050 roku ludzie osiagną

"Do 2050 roku ludzie osiagną nieśmiertelność"...całkowite brednie...Nikt z nas nie musi "osiągać nieśmiertelności"przy pomocy jakichś zawiłych operacji technicznych...ponieważ-jako wieczne i nieśmiertelne dusze-jesteśmy nieśmiertelni z definicji...a nasz pobyt na tym upadłym..rządzonym przez jahwe-demiurga-szatana świecie(Łk.4,1-13,1J,5,19)jest tylko krótkim epizodem w tej wiecznej egzystencji...

Portret użytkownika bohrrrr

Są rzeczy, które wykraczają

Są rzeczy, które wykraczają poza pojmowanie takich "uczonych" robaczków jak ty i tobie podobni. Ty i ta twoja wiedza jest zaledwie żałosnym pyłkiem w skali wszechświata. To boli, ale taka jest prawda i jedyne co możesz zrobić to założyć rączki i przytupać malutką ludzką nóżką Wink

Portret użytkownika Exart

Ale: co z tego??

Ale: co z tego??

 

Co z Toba i Twoim pojmowaniem w tej sytuacji? Dokładnie to samo. A właściwie jeszcze gorzej, nie jesteś dość "uczony" by chociaż ogarnąć ten pyłek.

 

Sam moż¬esz potupać. Istnienie tego niepojmowalnego ogromu powinno być frustrujące raczej dla Ciebie, nie dotykasz nawet jego "pyłku".

Portret użytkownika bohrrrr

Jestem świadomy, że mnie to

Jestem świadomy, że mnie to przerasta. Cywilizacje pojawiały się i znikały a wraz z nimi wiedza/technologia. Nie... nie jesteście wyjątkowi, ale na pewno zabawni. Zaś frustrację widzę raczej w jego i twoim komentarzu Wink

Portret użytkownika KRNABRNY

Zabawne sa takie artykuły w

Zabawne sa takie artykuły w kontekście tego że ci sami naukowcy nie sa w stanie zdefiniować pojęcia świadomość:-)))))))))  Sądzą ze jak zrobia kopie HDD i podlacza do innego komputera to powinno zaskoczyc, nawet w swiecie maszyn to nie zadziala no bo jak skopiujecie system Windows i sprobujecie podlaczyc to do Apple lub na Androida to jakby bedziecie sie nadawali jedynie do sformatowania:-)

Portret użytkownika Dr Piotr

JEŚLI, JEŚLI im się to uda,

JEŚLI, JEŚLI im się to uda, to będzie katastrofa nie tylko dla ludzkości i człowieczeństwa jako takiego, ale dla wszechświata, bo przestanie nas ograniczać śmierć, tylko zasoby...więc pewnie ruszymy na podbój kosmosu i niczym plaga szarańczy będziemy pochłaniać kolejne światy ze względu na ich zasoby, a to przyjmie przyrost geometryczny...będzeimy niczym BORGOWIE z filmu Star Trek, tylko o pewnie o wiele gorsi i bezduszni.

Strony

Skomentuj