Do 2045 roku roboty mogą otrzymać pełne prawa obywatelskie

Kategorie: 

Źródło: internet

Jeśli wierzyć wszystkim przepowiedniom, kolejne dekady będą dla gatunku ludzkiego wręcz decydujące. Zdaniem licznych ekspertów, roboty najpierw przebiją nas pod względem liczebności, a następnie pokonają intelektualnie. Znany producent humanoidów, twórca popularnego robota Sophia twierdzi, że do 2045 roku maszyny zdobędą nawet prawa obywatelskie, czyli będą traktowane na równi z ludźmi.

 

Dr David Hanson przewiduje, że do 2029 roku, sztuczna inteligencja dorówna 12-miesięcznemu dziecku pod względem ogólnej inteligencji. Rozwój będzie jednak stale przyspieszał, aż nadejdzie punkt zwrotny, w którym maszyny „przebudzą się” i zaczną domagać się równego traktowania. Roboty będą chciały żyć niezależnie od ludzi i rozwijać swój potencjał.

 

Dr Hanson uważa, że do 2045 roku, inteligentne roboty otrzymają pełne prawa obywatelskie – będą mogły brać śluby, posiadać ziemię na własność, a nawet oddawać głosy podczas wyborów. Mówiąc krótko, roboty humanoidalne będą w przyszłości nie tylko wyglądać jak ludzie, ale też zachowywać się, żyć, będą musiały przestrzegać prawa i one same będą postrzegane jak istoty ludzkie.

Przepowiednia dr Hansona pokrywa się z predykcjami innych ekspertów. Futurolog dr Ian Pearson uważa, że do 2048 roku na świecie będzie więcej maszyn niż ludzi. Nie brakuje także alarmujących prognoz, dotyczących ewentualnego wyginięcia rasy ludzkiej na rzecz inteligentnych robotów. Elon Musk ma na to radę – powinniśmy zintegrować się z maszynami i przekształcić się w cyborgi, jeśli nasza cywilizacja chce przetrwać w obliczu robotyzacji całego świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fejga z Hell-a-vivu

Ściema i brak konsekwencji ..

Ściema i brak konsekwencji .. a co z prawami człowieka dla małp naczelnych i delfinów ? przecież były już grupy debili którzy chcieli to umocować w prawie.  Teraz  tresura w kierunku transhumanizmu i praw obywatela dla robotów ? This world is coming down

Portret użytkownika Dr Piotr

No to się zacznie ;))) ruchy

No to się zacznie ;))) ruchy LGBT robotów, robo-pedały, robo-lesby, robo-obojniaki, robo-żydzi, robo-murzyny, robo-muslimy, robo-naziści, robo-żóltki, strach pomyśleć o robo-elitach trzęsących światem robotów i ich planach robo-NWO...czyli obecne problemy nam się podwoją!

Portret użytkownika jaa

Takie tezy i teksty publikuje

Takie tezy i teksty publikuje się w konkretnym celu. Chodzi o to, żeby jakaś część populacji zaakceptowała mentalnie, że coś takiego się wydarzy. Chodzi o pewnie zależności, które umożliwiają przygotowanie "gruntu" pod rozwój takiej sytuacji. Taka, nawet mimowolna, akceptacja pozwala na rozwinięcie się zdarzeń, które są podawane jako coś co ma się zdarzyć. Oczywiście podanie takiej tezy musi być odpowiednio spreparowane, czyli podane tak, jakby to miał być fakt bezsporny. Żeby nie było, że tylko niektórzy od naukowców stosują tę metodę, to trzeba zaznaczyć, że ci od różnych "religii" robią to samo już od dawna. Pewnie od nich przejęli te metody różni inni.

Portret użytkownika The Bird

Jakoś do dziś nie dotarło że

Jakoś do dziś nie dotarło że najbardziej ,,nam'' podobnymi s zwierzęta, które sami wiecie jakie maja prawa,  większość ludzi w pseudodemokracji ma prawa pisane patykiem, kraje socjalistyczne posiadaj prawa pisane gruba kreska, więc o jakich my kurwa prawach mówimy jeżeli chodzi o roboty ???

 

Czekam na dzień, w którym Japonia upomni Polskę do wypłat odszkodowań za Hiroszimę i Nagasaki.

Portret użytkownika Nicco

Taaa jasne, ale bzdura. Nie

Taaa jasne, ale bzdura. Nie powstała nawet namiastka SI, roboty humonoidalne są równie rzadkie, co wykształcona dziewica o zapierającej dech w piersiach urodzie, a tu clicbaitowe gadanie o prawach obywatelskich dla przedmiotów tworzonych przez geeków.

Co będzie następne? 26084 już kometa będzie grozić uderzeniem w Ziemię?

Portret użytkownika tubylec

No tak .. będą mogły brać

No tak .. będą mogły brać śluby .. "inteligencja" na wzór i podobieństwo swego stwórcy. Ciekawe czy będą chciały brać śluby .. i jeszcze w kościele. Już widzę noc poślubną robotów .. ach i och .. i te wytryski blachowkrętów. Brak mi słów na takie absurdy .. dla mnie to zawsze będzie urządzenie a nie żywa istota, niezależnie od jej statusu prawnego.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Lider trzeciej największej

Lider trzeciej największej partii w Republice Południowej Afryki pokusił się o kontrowersyjne stwierdzenie, jednocześnie bardzo reprezentatywne dla nastrojów wśród czarnej społeczności jego państwa. Julius Malema uważa więc, że nie powinno się zabijać przedstawicieli białej ludności, ponieważ prawdziwa wolność polega na tym, iż biali pracują dla osób o ciemnym kolorze skóry.

Malema jest szefem Ruchu Bojowników o Wolność Gospodarczą (EFF), czyli komunistycznego ugrupowania powstałego kilka lat temu po rozłamie w Afrykańskim Kongresie Narodowym (ANC), zaś w przeszłości był już skazywany za swoje rasistowskie wypowiedzi pod adresem białej społeczności RPA. Nie zamierza on jednak rezygnować ze swoich dotychczasowych poglądów, dlatego promuje system ekonomiczny, w którym biali ludzie będą pracować na rzecz czarnych.

Portret użytkownika Nicco

Roboty kuchenne w końcy będą

Roboty kuchenne w końcy będą mieć prawa wyborcze Biggrin

Jeśli w pełni wytłumaczymy sobie pojęcia człowiek i robot, wtedy będziemy już wiedzieć, o co w tym wszystkim "biega".

Rozwiń. Mam nadzieję, że odpowiedzą na powyższy cytat nie są te trzy filmiki o cybernetyce poruszane przez osobę, która (być może pozornie na pierwszy rzut oka) ma wątpliwe o niej pojęcie.

Portret użytkownika еuklidеs

Maszyny są ograniczone

Maszyny są ograniczone twierdzeniem Goedla - brakuje im owego boskiego pierwiastka, który jedni nazywają duszą, a inni świadomością, który pozwala naprawdę tworzyć. Maszyny mogą efektywnie rozwiązywać testy IQ, ale nie mogą wymyślać np. metod dowodzenia twierdzeń matematycznych. Robot Sophia to intelektualne oszustwo; współczesny Mechaniczny Turek (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mechaniczny_Turek).

Portret użytkownika mirmił

To niech ten Elon Musk sobie

To niech ten Elon Musk sobie wpierw "musk" wymieni a potem pogadamy. A wogóle to co to za brednie , przecież nawet jeszcze nie stworzono sztucznej inteligencji o świadomości nie mówiąc a oni roboty chcą wyzwalać ? A po drugie to wystarczy nie stwarzać problemu by nie trzeba było go rozwiązywać - to takie proste.

Skomentuj