Do 2040 roku większość z nas będzie mieć implanty mózgowe

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych są zdania, że implanty mózgowe staną się w ciągu najbliższych dziesięcioleci popularnym akcesorium, które będzie łączyć ludzki mózg z komputerem. Kilka tygodni temu Bryan Johnson, dyrektor generalny firmy technologicznej Kernel, obwieścił na konferencji naukowej Web Summit w Lizbonie swoje plany wprowadzenia implantów mózgowych, które będą w stanie uporać się z różnego rodzaju chorobami zwyrodnieniowymi i psychicznymi. Zdaniem naukowca, do 2040 roku tego rodzaju implanty nie będą już technologią dla uprzywilejowanych – będzie mógł z nich skorzystać każdy człowiek.

 

Johnson poruszył podczas swojego wystąpienia temat zagrożeń, które niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji oraz to, w jaki sposób powinniśmy zapobiec niebezpieczeństwom, przed którymi może stanąć nasza cywilizacja. Zdaniem badacza, najlepszym rozwiązaniem jest udoskonalanie ludzkich mózgów, zamiast tworzenia coraz bardziej zaawansowanych komputerów.

 

Pomysł na implanty w mózgu może być przerażający, jednak warto wiedzieć, że tego typu urządzenia są aktualnie w użyciu. Część z nich pomaga ludziom z poważnymi zaburzeniami słuchu, a niektóre stosuje się do leczenia chorób, na przykład takich jak choroba Parkinsona. 

Implanty opracowane przez firmę Kernel mają się jednak znacznie różnić od swoich poprzedników. Obecne urządzenia są stosunkowo proste i wykonują jedno, konkretne zadanie. Natomiast implanty przyszłości mają być znacznie bardziej rozbudowanymi instrumentami, które będą o wiele szersze pole działania, takie jak umożliwienie społeczeństwu szybkiego pozyskiwanie i doskonalenia umiejętności. Punktem wyjścia dla zespołu badawczego Johnsona jest przede wszystkim całkowite rozpracowanie funkcjonowania ludzkiego mózgu, które póki co skrywa przed nami w większości tajemnice.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Grzegorz

Co wy piepszycie, te

Co wy piepszycie, te technologie stosowane sa od dawna. Posłuchacie sesji hipnotycznych ,co z ludzi się wyciąga. I to są o wiele bardziej zaawansowane technologie od tego co probuje się nam wmawiać.

Portret użytkownika inzynier magister

do 2040 wymyślą

do 2040 wymyślą innątechnologię niż takąbrutalną ingerencję, ale trzeba sięorganizować i modlić byśmy w Europie środkowej się jako Słowianie obronili przed satanistmi NWO ! tylko modlitwa do Ducha Świętego i Jezusa Miłosiernego może ich zatrzymać bo to są siły ciemności !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj