Dno Oceanu Arktycznego generuje dziwny hałas

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Kanadyjskie wojsko bada dziwny hałas emitowany z dna ocenu w pobliżu odległej placówki w Arktyce. Członkowie odizolowanej społeczności z Igloolik słyszeli dziwne dźwięki w okresie letnim, jednak ich przyczyna nie została zidentyfikowana. W wyniku tego kanadyjskie siły zbrojne postanowiły zbadać to zjawisko.

 

Hałas, który został już określany jako "ping","szum" lub "dźwięczenie", jest słyszany od kilku miesięcy, w odległości około 120 kilometrów na północny zachód od Igloolik. Słabo zaludniony region jest znany ze sporej liczebności ssaków morskich, które często są ścigane przez lokalnych Eskimosów. To właśnie myśliwi byli pierwszymi świadkami złowieszczych dźwięków.

Dźwięk słyszały także osoby odwiedzające okolicę na prywatnych jachtach. Pojawiły się spekulacje, że Greenpeace może wdrażać podwodne nadajniki sonarów, w celu odstraszenia życia wodnego i tym samym, udaremnienie eskimoskich polowań. Rzecznik grupy zaprzeczył jednak tym oskarżeniom, oświadczając, że Greenpeace uznaje prawo Eskimosów do prowadzenia polowań.

Departament Obrony Narodowej uważa, że chociaż okręty podwodne przechodzące przez wskazany teren nie zostały wykluczone, jest jednak to bardzo mało prawdopodobne. Póki co sprawa pozostaje niewyjaśniona, ale faktem jest jednak to, że Igloolik znajduje się zaledwie 70 kilometrów od aktywnej bazy wojskowej i rodzi to wiele teorii spiskowych na temat prowadzenia tajnych eksperymentów.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ŚZWITT

12.38...A wiecie chyba,że

12.38...A wiecie chyba,że masa lądolodu wgniotła Grenlandię o...kilka km nawet w skorupę ziemską ?Nagłe stopienie odkryłoby ...wysepki po jej obrzerzach ! A jak pokazał w najn.prod.wysłannik ...POKOJU ONZ: aktor(udawacz zawodowy jak się sam określił!) LEO...CAP/RIO...w ciągu 5 l pokrywa na Grenlandii stopniała ,obniżyła się o naście m ! A proces przyśpiesza i przyspiesza...więc? Więc GRENLANDIA...zaczyna się WYNURZAĆ !Może to właśnie generuje te szumy,piski... Scandynawia wciąż się jeszcze dźwiga bodaj kilka cm/rok!

D.N..O: 12.44...O RZeŚZ !

Portret użytkownika lipka

Przez bazy wojskowe ludzie

Przez bazy wojskowe ludzie mają kłopoty od dawna a szczególnie od momentu wprowadzenia nowych technologii, które oddane pod zarządzanie chorych umysłowo wojskowych stały się zagrożeniem dla całych regionów. Wojskowe tajemnice i ukryte za nimi działania to jeszcze jeden wybieg by niestabilni umysłowo degeneraci trzymali w szachu cały świat, niszczą środowisko, podburzają ludzi przeciw sobie, wywołują konflikty i całe wojny a politycy to ich pacynki, którymi kręcą jak chcą. 

nn

Skomentuj