DNA ośmiornicy zawiera poważne ostrzeżenie dotyczące Antarktydy

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Badanie nad ośmiornicami Turke'a na Antarktydzie Zachodniej przynosi zaskakujące spostrzeżenia na temat historii i przyszłości planety. Analiza DNA tych stworzeń ujawniła, że kiedyś należały do jednej, ogromnej rodziny, co wskazuje na wspólną przeszłość z głębokimi implikacjami dla środowiska.

 

Okazuje się, że około 125 000 lat temu ogromna pokrywa lodowa Antarktydy Zachodniej zapadła się do morza, łącząc dwie zatoki zamieszkiwane przez ośmiornice. Ten krytyczny moment w historii umożliwił wymianę genów między populacjami, sugerując istnienie starożytnych szlaków morskich pod lodem.

 

Naukowcy z niepokojem zauważają, że podobne załamanie w przyszłości może być nieuniknione, zwłaszcza w kontekście globalnego ocieplenia. Mimo że nie jest pewne, czy cała Antarktyda Zachodnia ulegnie zapadnięciu w wyniku zmian klimatycznych, obserwuje się już znaczne topnienie lodowców w regionie.

 

Tymczasem Lodowiec Doomsday, jeden z kluczowych lodowców tego obszaru, jest na krawędzi załamania. Jego ewentualne zapadnięcie spowodowałoby podniesienie poziomu mórz o 65 centymetrów, a całkowite topnienie pokrywy lodowej Antarktydy Zachodniej mogłoby spowodować wzrost globalnej linii brzegowej o 3,3 do 5 metrów.

 

Prognozy naukowców sugerują, że aktualne trendy temperaturowe mogą doprowadzić do podobnych zdarzeń jak w przeszłości, kiedy to lądolód uległ zapadnięciu. To ostrzeżenie o konsekwencjach nadchodzących zmian klimatycznych, które mogą mieć katastrofalny wpływ na naszą planetę.

 

Obecnie ponad połowa szelfów lodowych podtrzymujących pokrywę lodową Antarktyki jest zagrożona zapadnięciem, co stwarza realne niebezpieczeństwo nieodwracalnych strat. Los Antarktydy Zachodniej zawisa na włosku, a potencjalne skutki dla życia na Ziemi są ogromne.

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Okazuje się, że około 125 000

Okazuje się, że około 125 000 lat temu ogromna pokrywa lodowa Antarktydy Zachodniej zapadła się do morza.

Prognozy naukowców sugerują, że aktualne trendy temperaturowe mogą doprowadzić do podobnych zdarzeń jak w przeszłości, kiedy to lądolód uległ zapadnięciu. To ostrzeżenie o konsekwencjach nadchodzących zmian klimatycznych, które mogą mieć katastrofalny wpływ na naszą planetę.

Ja sie pytam, kto wypierdział globalne ocipienie 125 tys. lat temu? Ludzie nie, krowy nie, ogródki działkowe nie. Pingwiny? Zostawmy więc w spokoju ludzi, krowy i ogródki działkowe.

I o jakiej katastrofie mówimy? Stopienie ścian lodowych to niezwykle korzystne zjawisko dla naszego zniewolonego terrarium.

Jakie ostrzeżenie? To jest nadzieja, że w końcu terrarium wróci do stanu normalnego niezamarzniętego.

Portret użytkownika syriues

Naukowcy wierza w swoje

Naukowcy wierza w swoje brednie ,sa oni rodzajem kapłanów tego cesarstwa, które zginie i ja juz zacząłbym od teraz odliczac od zapalki do zapałki az cała paczka wybuchnie.Nie sposob odgadnąć co nam moze teraz zagrozić, ale sklanialbym sie ze najwiekszym zagrożeniem sa ci tzw elitarni idioci,potocznie zwani politykami,kapłanami, królami, zwyrodnialcami i tak można liczyć, ale z drugiej strony można juz zacząć odliczać, bo inaczej ich jebana babajaga AI rozjebie nas w drobny mak

Portret użytkownika axell69

Brednie , jak zwykle 

Brednie , jak zwykle   brednie  w podpięciu do  ocieplenia    , szkoda  czasu  na popierdoleństwa   naukowców i pijusów  jaskowskich 

"Naukowcy z niepokojem zauważają, że podobne załamanie w przyszłości może być nieuniknione, zwłaszcza w kontekście globalnego ocieplenia."

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika keri

Te nałukofce nie miały

Te nałukofce nie miały żadnych podstaw do wyciągnięcia wniosków, które przedstawiły.

DNA ośmiornic wskazuje, że miały wspólnych przodków. To dotyczy mnóstwa gatunków. Biggrin

Wiadomo z odwiertów lodowych, że na Antarktydzie był klimat z roślinnością podzwrotnikową.

Nałukowce bez żadnych podstaw wyprowadziły wniosek, że przed zlodowaceniem Antarktydy była ona pokryta lodem - przecież to nie było zapisane w DNA ośmiornic Biggrin

Admin debili zaprezentował jako naukowców, dodał ostrzeżenie globalne, wpierdolił jakąś wymyśloną katastrofę, która nie była katastrofą i  ocipiał klimatycznie. Biggrin

Skomentuj