Długotrwałe trzęsienie ziemi u wybrzeży Grecji

Kategorie: 

Źródło: USGS

W pobliżu greckiego półwyspu Peloponez wystąpiło trzęsienie ziemi o umiarkowanej sile. USGS odnotowało aktywność sejsmiczną w poniedziałek rano o 8:15 czasu lokalnego.

 

Wstrząs o sile 5,5 w skali Richtera uderzył w pobliżu greckiego wybrzeża. Epicentrum znajdowało się 28 km na zachód od miejscowości Metoni i około 70 km na południowy zachód od miasta portowego Kalamata.

 

Lokalne media podają, że było to długotrwałe trzęsienie i wywołało zaniepokojenie lokalnej ludności. Po głównym trzęsieniu odnotowano również kilka wstrząsów wtórnych. W chwili obecnej nie ma żadnych informacji o rannych i zniszczeniach.

Region ten jest podany na trzęsienia ziemi. W ostatnich latach wystąpiły tam liczne wstrząsy sejsmiczne. W 2017 roku, trzęsienie o sile 6,6 w skali Richtera nawiedziło Morze Egejskie i było odczuwalne w Grecji i Turcji. Zdarzenie spowodowało śmierć dwóch osób na wyspie Kos, zraniło 115 osób i uszkodziło niektóre budynki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj