Długotrwała fala upałów rozwija się nad Europą. W Polsce będzie ciepło jak w Afryce!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Modele prognostyczne sugerują, że pierwsza znacząca fala upałów w tym sezonie rozwija się w Europie. Po niezwykle zimnej wiośnie, która dotknęła znaczną część kontynentu, bezprecedensowa fala upałów utrzyma się do końca czerwca, osiągając w niektórych miejscach nawet do 35°C.

 

Pierwszymi krajami, które odczują tę zmianę, będzie północna Hiszpania, cała Francja i Niemcy. Od 15 czerwca, wysokie temperatury uprzykrzą również życie mieszkańcom Szwajcarii i części Austrii. Następnie, wysokie temperatury rozprzestrzenią się na północny wschód w kierunku Polski, Morza Bałtyckiego, Litwy i Białorusi.

Najgorsze upały, mają mieć miejsce w Niemczech, północnych Włoszech, Korsyce i Sardynii. Szacuje się, że najwyższe temperatury, przypadną tam na okolice 20 czerwca. Następnie, front na krótko obejmie całą Francję a 25 czerwca, przesunie się na wschód w kierunku Półwyspu Bałkańskiego. Wytchnienie od wysokich temperatur spodziewane jest od 26 czerwca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Zastanawiam się na ogółem NAS

Zastanawiam się na ogółem NAS MAS. Jak idzie być tak ślepym, żeby nie widzieć oczywistości rzeczywistości przed oczyma Smile No i niby rozumiem,że na tym właśnie to polega żeby ślepym być. Trup się gęsto ścielił a były wojny. O co były ? A któż to ma wiedzieć ? Ale większość równo ...chciała ginąć za TO czy za TAMTO drobnych popierdułek Najpierw jednak... a ONI byli tak samo ślepi jak dzisiaj.... a NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO    :) 

Portret użytkownika Kwazar

Niema co udawać, że ZAWSZE

Niema co udawać, że ZAWSZE albo JUŻ kiedyś tak było.Otóż nie,nie było a teraz JEST ....I jest coraz gorzej. A co dalej będzie ? Nie mam zielonego pojęcia ale tym wszystkim, co dopiero wchodzą w życie, proponuję się dobrze zastanowić i przygotować....na każdą ewentualność i na najgorsze. Może dzięki temu garstka z NAS przetrwa ? Ten decydujący moment w końcu nadejdzie, to jest pewne jak amen w pacierzu. A reszta to "INO rupta co hceta i na wesoło imprezy multum  A polejjjjj....no jeszcze "    :)    Tak też można na koniec.

Portret użytkownika axell69

Hiszpania - Costa del Sol  ,

Hiszpania - Costa del Sol  , prowincja Malaga - jest chłodniej   niż  zwykle  i opady  deszczów  , które sa tu  w czerwcu  niemal niespotykane a  jednak  pada , po jutrze ma  znów  padać  . Miejscowi mówią że  takiego chłodnego czerwca już   dawno nie było , he he  chłodny to on dla mnie  nie jest . 

Ventusky  dodał  przycisk  w  dziale  "temperatura  -  anomaly " gdzie pokazane  są   różnice   temperatur   średnich  a  bierzących 

https://www.ventusky.com/?p=37.5;-4.1;3&l=temperature-anomaly-2m

Strony

Skomentuj