Długotrwała fala upałów rozwija się nad Europą. W Polsce będzie ciepło jak w Afryce!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Modele prognostyczne sugerują, że pierwsza znacząca fala upałów w tym sezonie rozwija się w Europie. Po niezwykle zimnej wiośnie, która dotknęła znaczną część kontynentu, bezprecedensowa fala upałów utrzyma się do końca czerwca, osiągając w niektórych miejscach nawet do 35°C.

 

Pierwszymi krajami, które odczują tę zmianę, będzie północna Hiszpania, cała Francja i Niemcy. Od 15 czerwca, wysokie temperatury uprzykrzą również życie mieszkańcom Szwajcarii i części Austrii. Następnie, wysokie temperatury rozprzestrzenią się na północny wschód w kierunku Polski, Morza Bałtyckiego, Litwy i Białorusi.

Najgorsze upały, mają mieć miejsce w Niemczech, północnych Włoszech, Korsyce i Sardynii. Szacuje się, że najwyższe temperatury, przypadną tam na okolice 20 czerwca. Następnie, front na krótko obejmie całą Francję a 25 czerwca, przesunie się na wschód w kierunku Półwyspu Bałkańskiego. Wytchnienie od wysokich temperatur spodziewane jest od 26 czerwca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Zastanawiam się na ogółem NAS

Zastanawiam się na ogółem NAS MAS. Jak idzie być tak ślepym, żeby nie widzieć oczywistości rzeczywistości przed oczyma Smile No i niby rozumiem,że na tym właśnie to polega żeby ślepym być. Trup się gęsto ścielił a były wojny. O co były ? A któż to ma wiedzieć ? Ale większość równo ...chciała ginąć za TO czy za TAMTO drobnych popierdułek Najpierw jednak... a ONI byli tak samo ślepi jak dzisiaj.... a NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO    :) 

Portret użytkownika Kwazar

Niema co udawać, że ZAWSZE

Niema co udawać, że ZAWSZE albo JUŻ kiedyś tak było.Otóż nie,nie było a teraz JEST ....I jest coraz gorzej. A co dalej będzie ? Nie mam zielonego pojęcia ale tym wszystkim, co dopiero wchodzą w życie, proponuję się dobrze zastanowić i przygotować....na każdą ewentualność i na najgorsze. Może dzięki temu garstka z NAS przetrwa ? Ten decydujący moment w końcu nadejdzie, to jest pewne jak amen w pacierzu. A reszta to "INO rupta co hceta i na wesoło imprezy multum  A polejjjjj....no jeszcze "    :)    Tak też można na koniec.

Portret użytkownika axell69

Hiszpania - Costa del Sol  ,

Hiszpania - Costa del Sol  , prowincja Malaga - jest chłodniej   niż  zwykle  i opady  deszczów  , które sa tu  w czerwcu  niemal niespotykane a  jednak  pada , po jutrze ma  znów  padać  . Miejscowi mówią że  takiego chłodnego czerwca już   dawno nie było , he he  chłodny to on dla mnie  nie jest . 

Ventusky  dodał  przycisk  w  dziale  "temperatura  -  anomaly " gdzie pokazane  są   różnice   temperatur   średnich  a  bierzących 

https://www.ventusky.com/?p=37.5;-4.1;3&l=temperature-anomaly-2m

Portret użytkownika Rumcajs

ja w 2012 i 2013 jezdzilem

ja w 2012 i 2013 jezdzilem rowerem po Austrii i Włochach - w 2012 w przed Rzymem samym jak jechałem rowerem to licznik pokazywał temperaturę 50 podczas jazdy w słońcu (kolor licznika srebrny zeby odbijał słońce i się nie nagrzewał sam) - na postoju około godziny 15tej jak połżyłem się plackiem w cieniu drzew to licznik nie schodził z 45 w cieniu... A w 2013 jak wracałem z Riva Del Garda rowerkiem to standardem było 39'C w cieniu i jechało mi sie SUPER DOBRZE bo jak się jedzie i się dużo poci człowiek to jest mokry ale trzeba szybciej jechać żeby pot spełniał swoją rolę chłodziwa - generować trzeba wiatr - bo wiatr + pot to super chłodzenie. Wbrew pozorom 39'C wcale nie jest takie złe na szybką jazdę rowerem - oczywiście gorzej jest jak się trzeba zatrzymać - człowiek wtedy aż bucha jak parowóz z wysiłku i braku owiewu Smile

Czekam na te 35'C tutaj bo nie chce mi się w tym roku nigdzie jechać przez tych porąbanych wariatów od fake srandemii... 

Za to maj w tym roku był iście dziadosko zimny. (coś okropnego).

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Strony

Skomentuj