Długofalowe konsekwencje katastrofy w Fukushimie dotkną milionów ludzi

Kategorie: 

latestnews.ekutub.net

Minęło już ponad miesiąc od początku kryzysu spowodowanego trzęsieniem i tsunami w elektrowni Fukushima Daiichi. Nic nie jest poprawione a w zasadzie sprawy się dramatycznie pogorszyły.

 

Dodatkowo odpowiedzialni za radzenie sobie z kryzysem zamiast to robić zajęli się tuszowaniem informacji o krótko i długoterminowych skutkach uszkodzeń reaktorów i niebezpieczeństw związanych z energetyką jądrową.

 

Słabo skonstruowany amerykański reaktor Mark 1 GE sprawiał kłopoty i bez tsunami a kompletnie przemilczany jest fakt, że na terenie zakładu Fukushima Daiichi składuje się 600 000 ton radioaktywnych odpadów paliwowych z całej Japonii z 45 lat. Czy ktoś o tym słyszał w mediach? To jest po prostu kolejne wielkie niebezpieczeństwo, jaki nagle dochodzi do i tak już długiej listy zagrożeń.

 

Nawet za pomocą zdalnie sterowanych maszyn, to nie będzie długo naprawione. Ratowanie twarzy jest dla japońskich oficjeli i szefów korporacji czymś ważniejszym i łatwiejszym niż przyznanie swojemu narodowi, że narazili go na wielkie ryzyko. Narażono też i nas.

 

Od pierwszego dnia japońskie władze wraz z amerykańskimi i europejskimi postanowiły nie informować za wiele o charakterystyce opadu radioaktywnego i zamiast mówić o konkretach, przerzucano się jednostkami miar dokładnie jak w 1986 roku. Media, zwłaszcza w Polsce, zaczęły pełnić prawie wyłącznie funkcję uspokajającą. A radioaktywne konsekwencje awarii czterech reaktorów w Fukushimie z pewnością przekroczą poziomy Czarnobyla. Wszyscy o tym dobrze wiedzą, ale wolą o tym nie mówić.

 

 

Kolejne wstrząsy wtórne mogą tą sytuację jeszcze pogorszyć. Wciąż nieznana liczba ofiar znajduje się w gruzowiskach po tsunami, podczas gdy wciąż straszą cztery zrujnowane reaktory, nadal za ciepłe, nadal wysoce radioaktywne i nadal przeciekające. Ewakuacje prowadzi się niemrawo a przedłużające się przebywanie w strefie skażenia zdecydowanie wpływa na ich zdrowie.

 

Wiele radioaktywnych izotopów nie opadnie w Japonii, lecz zostanie rozniesione po całej półkuli północnej. Cza zrozumieć, że to dotyczy każdego z nas. Wpłynie to nawet na geny jeszcze nienarodzonych dzieci. Skażenie będzie długotrwałe i TEPCO nie będzie w stanie finansowo podołać lawinie pozwów, jaka może ich spotkać, gdy zaczną się zachorowania na leukemię lub inne rodzaje raka albo, gdy z powodu bezpłodności. Konsekwencje będą dotyczyły milionów ludzi.

 

 

A w międzyczasie TEPCO zaczęło jakiś czas temu zrzut radioaktywnej wody do Oceanu Spokojnego i nie zamierza przestać!! Skażenie świata morskiego to kolejny koszmar, z którym musimy się zmierzyć. To może zmienić zwyczaje żywieniowe całych narodów gdyż wszystkie owoce morza na długo mogą być skażone radioaktywnością. Należy się zastanowić, kto pozwolił na ten zrzut radioaktywnej wody i czy to jest zgodne z prawem międzynarodowym? Jeśli nie to czy ktoś za to odpowie?

 

Powietrze, którym oddychamy naładowane jest różnymi truciznami a teraz nasze organizmy muszą sobie poradzić z jeszcze jedną, ciągłym skażeniem radioaktywnym. Katastrofa w Fukushimie jest prawdopodobnie największą w naszym życiu. Wzrost zachorowalności na raka będzie prawdopodobnie za 10 lat, więc tego typu trucie jest łatwo ukryć.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Xawery

Zmienicie lekarstwa bo takich

Zmienicie lekarstwa bo takich bzdur dawno nie czytałem. 600000 ton paliwa hahaha. reaktor na rok zuzywa ok 20 ton paliwa. Może 60000 ton to bym uwierzył jeszcze... poza tym paliwo w elektrowniach skaladowane jest przez około 5 lat aż wystygnie i potem przewożone jest do składowania lub dalej chłodzone w specjalnych składach basenowych... 

Portret użytkownika hadaszaka

"składuje się 600 000 ton

"składuje się 600 000 ton radioaktywnych odpadów paliwowych z całej Japonii z 45 lat" - to pewne info? przeciez oni paliwko oddaja do kolegow za oceanu - chlopacy przerabiaja je na pociski do swoich zabawek i zrzucaja to u swoich "kolegow" tych co pokojowo nie chca oddac ropy....

Portret użytkownika waryjat

Jak przyjąć że TV mówi prawdę

Jak przyjąć że TV mówi prawdę to niedawno dowiedziałem się (TVP Info pare dni temu) że planowane uporanie się ze skutkami katarstrofy (uprzątnięcie terenu i chyba brak zwiększonej radioaktywności poza teren elek.) obliczone jest na koniec tego roku!

Portret użytkownika na świadectwo

jeszcze ludzie za jakis czas

jeszcze ludzie za jakis czas beda wolac "pokoj i bezpieczenstwo" - 1 Tesaloniczan 5:3 a bezbozny swiat pojdzie w podziwie za tzw antychrystem wiec i na pólkuli pólnocnej nie powinno byc zle - to chrześcijanie beda masowo przesladowani i mordowani : OBJAWIENIE JANA 13:8 :
"I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi,
każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze
żywota Baranka, który został zabity" - jesli ktos dozyje tych dni to nie radze mu isc droga bezboznego swiata google :
 
- WOJNA POD KONIEC CZASU - DANIELA 8:1-14   ,
 
- obalenie ateizmu informacja w przyrodzie
 

Portret użytkownika morpheus

generalnie przyjęto zasadę

generalnie przyjęto zasadę aby mówić "nie jak czarnobyl" zamiast "fukishima" Typowa zasłona dymna, aby nie mówić o sobie i swoich błędach wyolbrzymia się błędy innych . Co by nie było Rosja wtedy szybko starała się działać z tego co pamiętam , mimo tuszowania to zanim minał miesiąc już zaczynali betonować, albo przynajmiej jakieś plany mieli w celu zminimalizowania tragedii, tutaj jak widać miotają się, gadają , pie....lą o Czarnobylu a generalnie żadnych działań poza doraźnym chłodzeniem nie ma .W Rosji czy Chinach czy wielu innych krajach które są wyśmiewane czy bagatelizowane pod wzgędem nowoczesnego myślenia , potencjałem są ludzie, mimo że człowieka tak się nie szanuje to jak wspomniał poprzednik potrafi się tym kapitałem ludzkim zarządzać, W krajach nowoczesnych stawia się na technikę a jak ona zawodzi to ludzie nawet myśleć nie potrafią, albo myślą abstrakcyjnie. Kolejny dowód na to jest że nic choby nie wiem jak nowoczesne nie zastąpi prostego człowieka.

Portret użytkownika Aroo

Skur...syny. Jednak to Rosja

Skur...syny. Jednak to Rosja wie jak zarządzać ludzkim kapitałem, kryzystem i sytuacjami awaryjnymi, a tymczasem japończycy i amekrykanie to jednostki głównie szkolone na debili i tak też zostało, a potem debile objęli tam władzę. Eh, żal... żal... 

Skomentuj