Długa nauka przedłuża życie - przełomowe odkrycie naukowców

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Naukowcy dokonali niezwykłego odkrycia - okazuje się, że im dłużej się uczymy, tym dłużej żyjemy! Wyniki obszernego badania opublikowanego w prestiżowym czasopiśmie "JAMA Network Open" rzucają nowe światło na związek między edukacją a procesem starzenia się.

 

Międzynarodowy zespół badaczy z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, Wielkiej Brytanii i Norwegii przeanalizował dane od ponad 3 tysięcy osób z trzech pokoleń. Wykorzystując zaawansowaną technologię pomiaru wieku biologicznego na podstawie markerów w DNA, naukowcy mogli dokładnie określić, jak edukacja wpływa na starzenie się organizmu.

 

Okazało się, że każde dodatkowe dwa lata nauki szkolnej spowalniają proces starzenia się o 2-3%. Oznacza to, że osoba z wyższym wykształceniem może mieć nawet kilka lat "młodszego" biologicznie organizmu w porównaniu do osoby, która ukończyła tylko podstawówkę.

 

Naukowcy podkreślają, że jest to przełomowe odkrycie, które może mieć ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i długości życia. Edukacja to inwestycja, która nie tylko rozwija nasz umysł, ale także przekłada się na lepsze funkcjonowanie naszego organizmu.

 

Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem badaczy, osoby z wyższym wykształceniem mogą mieć lepszy dostęp do opieki zdrowotnej i prowadzić zdrowszy tryb życia. Jednak dokładne mechanizmy łączące edukację i spowolnienie starzenia wymagają dalszych badań.

 

Niezależnie od przyczyn, to niezwykle ważne odkrycie, które może zrewolucjonizować nasze podejście do edukacji. Inwestycja w naukę i kształcenie się przez całe życie to nie tylko rozwój intelektualny, ale także sposób na przedłużenie naszego aktywnego i zdrowego życia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bartosz Maski

Nie musimy dłużej czekać.

Nie musimy dłużej czekać. Myslę, że plus lub minus klika może co setna osoba. Niezależnie od tego mamy wynik, ze około 41% jest za aborcją. Co to oznacza? Oznacza to, że mamy poważny problem. Nie chodzi tu o prawo -  to są tylko głupie przepisy szlonych polityków. Nas interesuje ile jest w naszym społeczeństwie procent ludzi zdeprawowanych. Musimy pamiętać, że istnieją prawa boskie. Tego nie da się przeskoczyć. Te prawa zawsze działają i dają życie za życie  a śmierć za śmierć. Karma zawsze zadziała. Mamy 41% zwolenników cywilizacji śmierci. Oni ściągną śmierć. 

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". 

Ja nie podam ręki takiej osobie. Jest bardzo źle. 

Portret użytkownika Bartosz Maski

Komu przedłuża temu przedłuża

Komu przedłuża temu przedłuża, niektórym skraca. Piszę to powodowany forsowanym hasłem "aborcja". Ja akurat jestem z tych, którzy tankują na Orlenie ze zniżką na Kartę Dużej Rodziny. Mam więc dla kogo walczyć. 

Tak sobie słucham ministrę, ginokolożkę czy inną larwę, która się wypowiada publicznie w radiu na temat aborcji. Na pewno ciekawy byłby raport o przekroju społecznym osób dokonujących aborcji. Kiedyś gdzieś wyczytałem (ale szczerze nie pamiętam gdzie - chyba to było o statku - klinice). Więc tam było wspomniane, że częstymi "pacjentkami" są zakonnice. Ale to taka dygresja. Żeby nie zbaczać z tematu: byłem kiedyś w takim ośrodku gdzie były dzieci potworki. Były ich tam setki. Śniło mi się to potem przez kilka lat. Był to straszny i smutny widok, a oprowadzili mnie jak Gierka jakiegoś, żebym dobrze zapamiętał.... Po tej traumie nie jestem jednak za aborcją. Co chcę powiedzieć - to nie dzieci nie mają prawa do życia . Nie maja prawa do życia ci którzy je zabijają, To są mordercy.

Argument, że "co zrobić jak już wiadomo, że dziecko urodzi się z wodogłowiem [...]" jest podnoszony przez te larwy. Otóż należy PODJĄĆ ŚLEDZTWO JAKA JEST PRZYCZYNA TEGO WODOGŁOWIA. Bo przyczyna może być po stronie rozpuszczonej matki lub zaćpanego ojca, ale może być po stronie trucicieli żywności. Może to truciciele powinni ponieśc odpowiedzialność.

Oczywiście świat debili stoi większością za debilizmem więc na pewno posypią się teraz minusy. Nie dbam o to. Minusy to jest to dla mnie wyłacznie sondaż. Wręcz z zaciekawieniem je obserwuję i liczę sobie to wodogłowie. 

Aha, muszę to dopisać. Dokonanie aborcji to jest według debilnej nomenklatury "DOKONANIE". Teraz wiemy gdzie  żyjemy.

 

Skomentuj