Dlaczego warto sięgnąć po airsoftową broń gazową ASG?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Airsoftowa broń gazowa jest zasilana dwutlenkiem węgla zawartym w naboju lub w butelce. Ta zasada działania stosowana jest głównie w airsoftowej broni krótkiej (pistolety i rewolwery) i wyjątkowo również w airsoftowej broni długiej (pistolety maszynowe). W zależności od wydajności broni, jeden nabój wytrzymuje około 50 strzałów i standardowo jest ukryty w kolbie.

 

Naboje są zwykle jednorazowego użytku, tylko niektóre modele broni do airsoftu pozwalają na użycie nabojów wielokrotnego napełniana. Nabój jednorazowego użytku kosztuje kilka złotych. W przypadku naboju wielokrotnego użytku, który jest doładowywany za pomocą butli, dochodzi do przeniesienia ciśnienia z butli do magazynku (podobna zasada jak w przypadku ładowania zapalniczki gazowej).

Zalety i wady

Broń do airsoftu zasilana za pomocą dwutlenku węgla jest zwykle znacznie potężniejsza niż broń ręczna lub elektryczna. Energia pocisku airsoftowej broni gazowej osiąga przeciętnie od 1.00 J do 3.00 J, dlatego można oczekiwać, że będzie ona bardziej celna i będzie mieć lepszy zasięg. W związku z tym, można do takiej broni użyć również cięższych kulek.

 

W przeciwieństwie do broni elektrycznej, najczęściej strzela w trybie semi-auto, bez możliwości przełączenia do trybu full-auto. Zaletą jednak jest to, że jeśli nie będziesz mieć więcej nabojów lub skończy Ci się gaz w magazynku, nabój wymienisz lub gaz doładujesz i strzelasz dalej, nie musząc czekać kilka godzin na doładowanie baterii, jak w przypadku broni elektrycznej. Na pojemność wystrzeliwania airsoftowej broni gazowej w dużym stopniu wpływa temperatura powietrza otoczenia, więc jeśli strzelasz w temperaturach zbliżonych do zera, zdolność strzelania może być znacznie niższa. Na pojemność wystrzeliwania oddziaływa także częstotliwość naciskania spustu.

 

Dlatego też, jeśli zbyt szybko naciskasz spust i nie masz co najmniej sekundowej przerwy między strzałami, może dojść do nadmiernego unikania dwutlenku węgla, co również zmniejsza Blow-Back. Dzięki tej funkcji zamek broni porusza się podczas strzelania tak samo jak w przypadku prawdziwej broni palnej, dzięki czemu strzelanie wydaje się bardziej realistyczne.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro