Dlaczego warto postawić na drukarkę laserową?

Kategorie: 

Źródło: antpkr / Shutterstock.com

Jeśli planujesz zakup drukarki to z całą pewnością zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy drukarka laserowa a atramentową. W niniejszym artykule przedstawiamy argumenty przemawiające za drukarką laserową.

Dlaczego warto postawić na drukarkę laserową?

Po pierwsze drukarka laserowa jest nowocześniejszą technologią od druku atramentowego. Jeszcze kilka lat temu drukarki laserowe były wyraźnie droższe od drukarek atramentowych. Natomiast współcześnie różnica w cenie pomiędzy drukarką laserową a atramentową jest niemal niezauważalna. Kolejnym argumentem przemawiającym za drukarką laserową jest fakt że nawet modele pochodzące z przeciętnej półki cenowej drukują z bardzo dobrą jakością. Natomiast w przypadku druku atramentowego zdarza się że najtańsze modele drukują z jakością pozostawiają trochę do życzenia. Następny argument to szybkość druku. Drukarki laserowe są wyraźniej szybsze od atramentowych. Jedynie najszybsze drukarki atramentowe dorównują szybkością druku przeciętnej drukarce laserowej.

Druk laserowy powszechnie uchodzi za wydajny i ekonomiczny. Wystarczy kupić toner (np. toner Lexmark C3224dw) by mieć możliwość wydrukowania nawet kilkuset stron (oczywiście wydajność i żywotność zależy od możliwości konkretnego modelu drukarki). Dlatego też w  biurach i korporacjach częściej wykorzystywane są drukarki laserowe niż atramentowe.

Czy drukarka atramentowa to przeszłość? 

Jak widać drukarki laserowe mają wiele wyraźnych zalet. Zatem stosowne wydaje się  pytanie – czy drukarki atramentowe są już przeszłością czy może jednak w niektórych sytuacjach warto rozważyć zakup drukarek laserowych. Naszym subiektywnym zdaniem więcej korzyści przemawia za drukarką laserową. Jednak drukarki atramentowe również mają swoje argumenty. Jednym z nich jest łatwiejszy druk w kolorze gdyż większość modeli drukarek laserowych skupia się jedynie na druku monochromatycznym (np. gdy wykorzystywany jest Lexmark MB2236adw toner). Ponadto zaletą drukarek atramentowych jest ich ogromny wybór oraz bardzo niskie ceny. Najtańsze drukarki atramentowe można kupić już za jedyne 100 zł lub 200 zł.

Podsumowując to na jaką drukarkę się zdecydujesz zależy tylko i wyłącznie od twoich preferencji. No to czy zakup będzie udany mocno wpływa wybór konkretnego modelu urządzenia. Dlatego przed dokonaniem decyzji zakupowej warto poczytać opinie i recenzje dostępne w Internecie.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke