Dlaczego USA nie reaguje na masowe morderstwa dokonywane przez islamistów w Nigerii?

Kategorie: 

Źródło: www.assakina.com
Wszyscy zwracamy uwagę na śmierć kilkunastu osób podczas ostatnich zamachów we Francji. Przywódcy wielu państw wybrali się nawet do tego kraju solidaryzując się z ofiarami i potępiając Państwo Islamskie. Tymczasem w Nigerii sytuacja jest o wiele gorsza i żaden kraj jakoś nie zwraca uwagi na śmierć kilku tysięcy osób.

 

Organizacja terrorystyczna Boko Haram, która stosuje podobne metody do Państwa Islamskiego, dokonała w Nigerii masakry mordując i podpalając żywcem tysiące cywilów. Jednak Stany Zjednoczone są bardziej zainteresowane wojną na Bliskim Wschodzie i dozbrajaniem syryjskiej opozycji, która walczy ze znienawidzonym Assadem. Należy dodać, że armia w Syrii jako tako jest w stanie walczyć i bronić się przed dżihadystami, natomiast w Nigerii sytuacja jest o wiele gorsza.

Zniszczenia dokonane przez terrorystów w nigeryjskim stanie Borno - źródło: Twitter/Human Rights Watch

 

Jak wskazuje Russia Today, Nigeria eksportowała kiedyś spore ilości ropy naftowej do Stanów Zjednoczonych, jednak sytuacja się zmieniła ze względu na eksploatację amerykańskiego gazu łupkowego. Należy więc powiedzieć wprost, że Nigeria przestała być w centrum zainteresowania Stanów Zjednoczonych.

 

Gdyby było inaczej, Amerykanie i inne kraje natychmiast podjęłyby odpowiednie środki do walki z terrorystami, tak jak to jest w przypadku Państwa Islamskiego. Niestety, USA nie pomoże Nigerii, ponieważ organizacja radykalnych islamistów Boko Haram nie zagraża amerykańskim interesom.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika harmagedon

Dla Bohemian Grove czyli

Dla Bohemian Grove czyli lobby rządzącego światem nie ma znaczenia kto morduje tylko czy jest odpowiedni poziom strachu.Strach razem z totalną inwigilacją  narzędziami NWO.USA wykonuje głównie polecenia tego lobby.

Portret użytkownika 777

W USA planuje się wiele

W USA planuje się wiele rzeczy, oni się nie zajmują ratowaniem w Nigerii ale planowaniem NWO ! Wiadomo że mają plan zrobić wielką jedną cywilizację genetycznych ludzi, z ich planów masońskich to wszystko wynika ! Możliwe że UFO atakuje Polaków bo Polska to kraj chrześcijański i może się bronić przed NWO i UFOlami ! Oto urywek przypadku z Polski !
[...]Następnie według Czesławy G. między nią a siedzącą przy niej istotą nastąpił telepatyczny przekaz myśli, który prawdopodobnie docierał również do świadomości jej męża. Czesława G. jest przekonana, że ów przekaz czy też wymiana myśli trwała dłuższy czas, lecz zapamiętała jedynie następujące zdanie: „Jesteś potrzebna do reprodukcji ludzi", „Zmieni się kalendarz i czas, oraz bliżej nie sprecyzowane zdanie: „Jesteśmy istotami nie ziemskimi lub .,nie jesteśmy Ziemianami".
Czesława G. odczuwała, że koniecznie musi wyjść z domu, co jak stwierdziła miało związek z wrażeniem, „jakby przez moją głowę przepływały fale, jakby wyrywało mi mózg"[...]

http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html

Portret użytkownika Delta

Dlaczego USA nie reaguje na

Dlaczego USA nie reaguje na masowe morderstwa dokonywane przez islamistów z Nigerii ? 
Bo nie musi dla was jest wszystko źle USA wysyła wojska do Syrii żeby szkolili ich wojska ŹLE,to też ŹLE to co u was ku**a jest dobrze sami nie umiecie się zdecydować i ta wasza gadka logicznie myślący to,że umiecie pisać i czytać jakieś pseudonaukowe gó**a wcale nie czyni was mądrych przeciwnie głupich.

"Ktokolwiek wierzy w sprawiedliwość na świecie, ten jest fałszywie poinformowany"-John F Kennedy
 

Portret użytkownika samiec_alfa

Chyba zaszło swojego rodzaju

Chyba zaszło swojego rodzaju nieporozumienie. Napisałeś że amerykanie szkolą syryjskie wojska. Upraszam o poprawienie wypowiedzi ponieważ nie jest to prawda, chodzi o szkolenie syryjskiej opozycji przeciwko wojskom Assada, a wiec przeciwko syryjskim wojskom. Dlatego jest zupełnie na odwrót niż napisałeś, dlatego proszę o sprostowanie Twojej wypowiedzi w momencie w którym prawda jest odwrócona o 180 stopni.

Bardzo chetnie przedyskutowałbym główny watek tego co napisałeś, ale nie mogę tego zrobić, ponieważ w moich oczach tracisz wiarygodność, tym bardziej iż sprostowanie zupełnie zmieni sens Twojej opinii ponownie w moich oczach, ponieważ w takim wypadku Twoja odpowiedz będzie brzmiała następująco:

Stany zjednoczone popierają syryjską opozycje to źle, USA popiera Boko Haram(nie podejmując działań) to też źle.

Rozumiesz że brzmi to co najmniej idiotycznie, dlatego po raz kolejny pragnę usłyszeć sprostowanie, które pozwoli mi zacząć dyskusję na ten temat.

Strony

Skomentuj