Dlaczego samoloty są zawsze białe?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mimo, że samoloty mają napisy i zawsze jakieś logo ozdabia ogon, dominującym kolorem jest biały. Powodów, dla których maszyny są białe, jest w rzeczywistości niewiele, pisze news.com.au.

 

 

 

1. Rozwiązywanie problemów - na białym najłatwiej znaleźć pęknięcia, zauważyć wycieki oleju lub inne podobne problemy. To znacznie upraszcza pracę inżynierów, którzy sprawdzają samoloty przed każdym startem.

 

2. Prawo temperatury – kolor biały najlepiej odbija promienie słoneczne. Stabilna temperatura kadłuba to wielka sprawa.

 

3. „Rzucanie się w oczy” - biały kolor jest uderzający i nie ulega szybkiej degradacji. Na przykład w wyniku katastrofy poszukiwanie szczątków maszyn jest bardziej uproszczone.

 

4. Koszty i trwałość - pomimo faktu, że samoloty mogłyby być bardziej kolorowe, ich malowanie to długi i kosztowny proces. Ozdabianie kadłuba może trwać od dwóch dni do nawet dwóch tygodni w zależności od budżetu i zachcianek właściciela.

 

5. Handel – pstrokaty samolot trudniej odsprzedać innym liniom lotniczym.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Samoloty latają i to bardzo !

Samoloty latają i to bardzo ! Tam gdzie mieszkam w Polsce to od trzech tygodni obserwuję straszne nasilenie oprysków chemtrails ! Chyba się wścielki eNWOwcy i chcą nas szybciej wytuć ! Dawno tak nie sypali z nieba tego bioinżynieryjnego proszku ! Strasznie się robi !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj