Dlaczego Polska ma płacić za głupotę "Zachodu"?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Odbywający się w Glasgow szczyt klimatyczny, jest kolejną okazją do tego, aby przypomnieć, że na Polsce wymusza się działania, na których realizację inne kraje miały o wiele więcej czasu i pieniędzy.

Światowym pionierem przemysłu naftowego był Polak - Ignacy Łukasiewicz. Uważał, że musi dzielić się swoją wiedzą ze społeczeństwem za darmo, tak, aby służyła całej ludzkości. Amerykanie pukali się w czoło, gdy po prostu zdradził im swoje know-how i powiedział, że nie chce niczego w zamian.

 

Ci sami ludzie rozwinęli potem gigantyczne koncerny naftowe, zarobili biliony dolarów i skutecznie zatruli ziemskie środowisko oraz popsuli klimat. W międzyczasie Polska została zdewastowana przez II wojnę światową i wejście w radziecką strefę wpływów, co na dekady zablokowało nam możliwość rozwoju w skali szybszej niż ta, która pozwoliła Niemcom zostać największą potęgą Europy.

 

Nie dość, że nic nie mamy z tytułu osiągnięć naszych naukowców, bez których nie byłoby takich gigantów, jak Saudi Aramco, ExxonMobil czy Gazprom, to jeszcze mamy sobie sfinansować wydumaną przez Brukselę transformację energetyczną, której nie mogliśmy przeprowadzić wcześniej i z mniejszymi kosztami społecznymi, bo nas zbombardowali i zniewolili!

 

Teraz te państwa, które dorobiły się olbrzymich pieniędzy i wpływów z powodu przemysłu wydobywczego, które dzięki tym pieniądzom, mogą spokojnie przechodzić na odnawialne źródła energii, prawią nam kazania i wymuszają, abyśmy w 10 lat zrobili coś, na co inni mieli 100 lat.

 

Po raz kolejny mamy płacić za głupotę Zachodu, który najpierw dorobił się na niszczeniu ziemskiego klimatu, a teraz chce zarżnąć rozwijające się gospodarki, wykorzystując własną uprzywilejowaną pozycję gospodarczą, technologiczną i negocjacyjną.

 

Na to nie może być zgody nie tylko polskiego rządu, ale przede wszystkim społeczeństwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

A jak Polska się nie

A jak Polska się nie dostosuje i nie zapłaci żadnych "kar" to co , zbombardują nas ? Co do zmarnowanych szans i potencjału naukowców to winę tu głównie ponosi ZSRR , bo to ich polityka zmuszała naszych rodaków do emigracji i rozwijania swoich pomysłów za granicą w obcych firmach , zabraniając im działalności w Polsce lub skutecznie ją ograniczając . Najpierw narzucili nam siermiężną technologię po aneksji nas do bloku wschodniego a potem pilnowali aby nikt nie mógł tu niczego zmienić , zmodernizować ani ulepszyć . Teraz jest podobnie , tyle że w drugą stronę . Przecież tylko naiwniacy wierzą , że tu chodzi o zatrzymanie zmian klimatycznych .. a tak naprawdę naciskają nas byśmy się zanadto nie umocnili gospodarczo i nie wybili na lidera europy bo kto wtedy będzie kupował ich np. niemieckie produkty (specjalnie dla nas spreparowane , gorszej jakości) i kto będzie starym niemcom "dupy podcierał" ?? To oto w tym wszystkim chodzi o podporządkowanie Polski niemieckiej strategii polityczno - gospodarczej . Oni NIGDY nie byli naszymi przyjaciółmi - nigdy ! Germanie , Prusy a teraz niemcy zawsze byli tylko wilkiem w owczej skórze , czekającym okazji by dopaść Polskę i ją złupić.

Takich mamy tu sąsiadów z jednej i drugiej strony tylko czekających aż się nam "noga powinie" . Do czechów też nie mam szczególnej sympatii za to że sprzedali się niemcom i teraz grają w ich drużynie . Za nic nie musimy płacić , nic nikomu winni nie jesteśmy to ONI nas okradali , ciemiężyli , napadali , tłamsili przez stulecia ! Ale jak nawet dekomunizacji nie udało się przeprowadzić , odciąć tej plugawej przeszłości , zlikwidować raz na zawsze te układy , służby , całe to "ukryte państwo" , czyli oczyścić swój kraj należycie to jak niby teraz mamy się skutecznie bronić przed wrogiem zewnętrznym ? No jak ?! 

Portret użytkownika Ar

Niemcy i inne kraje

Niemcy i inne kraje faszystowskie wzbpgacily sie na grabiezach wojennych stad teraz bogaci.
Grecja ktora nie kradla nie stala sie bogata nawet nie bedac w strefie sowieckiej. Troche obiektywnosci polecam.
Grabieze wojenne, grabieze kolonialne to jest zrodlo bogactwa zachodu i tyle.

Portret użytkownika ARTUR

Szkoda że Morawiecki nie

Szkoda że Morawiecki nie powiedział na tym zgromadzeniu tego co miał na myśli aby powiedzieć . We fragmencie jego wypowiedzi dotyczącym 200 lat rozwoju zachodu i niszczenia Ziemi jest moment zawahania , zapewne chciał powiedzieć że 200 lat mordowania i okradania świata dało zachodowi przewagę i teraz powinni wszystko zwrócić a nie domagać się jeszcze opłat za CO2 . W naszym przypadku wypłata odszkodowań wojennych przez Niemcy ,USA  i Izrael powinna skutecznie zahamować dalszy rozwój idiotyzmów politycznych .

Skomentuj