Dlaczego jedzenie zbyt małej ilości soli jest również niedobre dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Oto, do czego to prowadzi. Brak soli, podobnie jak jej nadmiar, jest szkodliwy dla zdrowia. Potwierdziły to ostatnie badania naukowe. Dlaczego jedzenie zbyt małej ilości soli jest szkodliwe dla zdrowia?

 

Sól to chyba najpopularniejsza przyprawa na świecie. Wiadomo, że nadmiar soli negatywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Jednak brak soli jest również szkodliwy dla zdrowia ludzkiego.

 

Nowe badanie wykazało, że osoby z niewydolnością serca mogą być bardziej narażone na przedwczesną śmierć, jeśli nie jedzą wystarczającej ilości soli.

 

W ramach badania eksperci przeanalizowali dane z dziewięciu artykułów naukowych. W pracach tych znalazły się informacje o blisko 3500 chorych z niewydolnością serca. Okazało się, że osoby z niewydolnością serca, które otrzymywały mniej niż 2,5 g sodu dziennie, były o 80% bardziej narażone na przedwczesną śmierć.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika LifeLife

Radzę wziąć sobie do serca.

Radzę wziąć sobie do serca. Przez prawie 15 lat miałem problemy z koncentracją i skończyło się na wieloletnim braniu mocnych leków. Okazało się że żaden lekarz nie wpadł na to że od wysiłku i zbyt dużej ilości pitej wody wypłukiwałem stale sól z organizmu albo cokolwiek z czym ona jest związana. Codziennie muszę rano przynajmniej szczyptę dodawać do wody i w razie dużego wysiłku jeszcze na wieczór. Jestem jak nowy. 

 

Portret użytkownika axell69

Sól Kłodawska - wspaniała

Sól Kłodawska - wspaniała Polska sól którą w niemczech sprzedają jak własną lub Himalajską , szkopy odziedziczyli zmysł handlowy po rabinach .
Soli ,tej dobrej, nie wolno unikać jednak nie wolno kupować tej która jest opisana jako jodowana a tak naprawdę jest śnieżnobiała co zaprzecza wszelkiej logice , dlatego polecam Kłodawską którą można zamówić bezpośrednio w Kopalni zdaje się że wysyłają minimum 5 kg.
Organizm doskonale sobie poradzi z nadmiarem soli która w odpowiednim stężeniu może być używana jako środek wymiotny (dwie łyżki na szklankę wody powoduje natychmiastową reakcję )
Unikać należy cukru rafinowanego - biała zagłada ludzkości , wystarczy pobyć kilka dni w stanach zjednoczonych by zrozumieć co cukier z ludźmi czyni

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ARTUR

Wyłączyłem debila na samym

Wyłączyłem debila na samym początku bo nawet zwierzęta wiedzą co należy spożywać a on będzie rozprawiał jak o szczepionkach lub że Ukraińcy wygrywają Smile Cała Europa od wieków używała naszej soli jako lekarstwa ale teraz można na faceta w kiecce powiedzieć że " ma " dzieci i jest kobietą więc jakąż prawdę mogą nam zaprezentować oszołomy .

Portret użytkownika Arya

Ja mam mieszane uczucia co do

Ja mam mieszane uczucia co do tego filmu, ale twojej odpowiedzi nie rozumiem. Film jest o soli, a Ty piszesz o szczepionkach i o Ukraińcach. Poza tym gość mówi merytorycznie, a Ty nazwałeś go debilem, a jedyny twój argument jest taki, że cała Europa od wieków używała naszej soli jako lekarstwa.... A wiesz, że kiedyś leczono ludzi rtęcią i jej związkami i trwało to długo? Chyba nie muszę pisać, jakie były skutki takiego leczenia. To, że coś robi mnóstwo ludzi, nie oznacza, że mają rację... 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika ARTUR

Co do rtęci to od dawnych

Co do rtęci to od dawnych czasów nic się nie zmieniło bo nadal się ją stosuje w szczepionkach jako nośnik i konserwant co udowadnia jedynie zacofanie naszej służby chorób bezobjawowych . Nowocześnie i postępowo jest natomiast zakazywanie użycia naturalnej soli , debilizm to zapewne choroba zarażliwa przenoszona przez " ciężką gotówkę " .

Portret użytkownika ARTUR

Nieświadomi są spokojniejsi

Nieświadomi są spokojniejsi lecz niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialności za życie . Jeśli chcesz się zabić to nie nakłaniaj innych aby też jedli truciznę , co prawda można nawet udowadniać jak przy szczepionkach że zabijają a i tak 6 miliardów ludzi się zaszczepiło . Kto ma uszy to słucha , kto ma oczy to patrzy a głowa nie służy do noszenia czapki ale do myślenia .

Strony

Skomentuj