Dietetycy twierdzą, że czekolada jest dobra dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: tg

Joshua Lambert, profesor nauk o żywności na Uniwersytecie w Pensylwanii, wyjaśnił, dlaczego jedzenie czekolady jest dobre dla zdrowia. Być może nie wiedziałeś o niektórych korzyściach z tego płynących. Dietetyk ujawnia zdrowotne właściwości czekolady.

 

Z jakiegoś powodu wiele osób kojarzy czekoladę z miłością i intymnością. Może to wynikać z faktu, że jest przyjemna w spożyciu i jedzeniu. Zawiera również cukry i tłuszcze, których organizm potrzebuje do funkcjonowania.

 

Czekolada w rzeczywistości nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia, jeśli spożywa się ją z umiarem. Najlepiej będzie, jeśli ułożysz sobie dietę bogatą w owoce i warzywa, zaczniesz ćwiczyć i rzucisz palenie. Wtedy możesz użyć czekolady zamiast czegoś innego, czyli „produktu dla przyjemności”.

 

Wśród zalet czekolady naukowcy odkryli zmniejszenie otyłości, stanów zapalnych i innych czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Inne badania wykazały, że ci, którzy jedli więcej czekolady, byli mniej narażeni na choroby serca i nadciśnienie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Aleksandra

Na naturalnews.com jakiś czas

Na naturalnews.com jakiś czas temu był artykuł o przekroczonych normach metali ciężkich w czekoladach gorzkich pewnego koncernu. Należą do nich też czekolady Lindt sprzedawane w Polszy. Głośno też było o wszystkich mikołajach i jajkach produkowanych na okoliczność świąt. Tam to już cała tablica Mendelejewa była.

Portret użytkownika jakiś człowiek

już dusze kosmitów

już dusze kosmitów masochistów nie mogą się doczekać, aż ich będziecie trzymać w niewoli na.łańcuchu,.wozić pociągiem i zarzynać w rzeźniach, by się napchać ich ciałem i pić ich krew.

Portret użytkownika maracash

Może warto napisać, że

Może warto napisać, że wartościowe składniki odżywcze znajdują się przede wszystkim w miazdze kakaowej, czyli zmielonych owocach kakaowca. O ile czekolada gorzka, będzie posiadała dużą ilość składników odżywczych o tyle biała, będzie posiadała znikomą. Cytuję "czekolada w rzeczywistości nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia, jeśli spożywa się ją z umiarem" Smile to sie tyczy prawie wszystkiego. „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną” (łac. Dosis facit venenum). Ustalił to, już 530 lat temu ojciec współczesnej medycyny i toksykologii - Paracelsus. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Lommo

Od czekolady się można

Od czekolady się można uzależnić.  Muszę wstawać o 4 tej rano bo jestem uzależniony  od czekolady  i muszę sobie strzelić dawkę  . A że nie mogę się ograniczyć  to nie jem jej na kostki.  Generalnie  nie mam jakichś  dolegliwości  prócz  tego że wszystkie co do jednego zęby mam poplombowane a dobrych kilku sztuk już nie ma, w poniedziałek  znowu muszę dygać do dentysty bo plomba wypadła. No i ponoć jak mówią  znajomi to "spuchłem" , a naprawdę nie jem już mięsa i masła lecz tylko zupki warzywne. Ale powiem tak , żeby były tylko takie uzależnienia. W krajach zachodnich  widziałem dziesiątki narkomanów  na twardych środkach to zębów mieli wcale a wyglądali jął kosciotrupy . To już jednak wolę być trochę "spuchnięty ". 

Skomentuj