Dietetycy twierdzą, że czekolada jest dobra dla zdrowia

Kategorie: 

Źródło: tg

Joshua Lambert, profesor nauk o żywności na Uniwersytecie w Pensylwanii, wyjaśnił, dlaczego jedzenie czekolady jest dobre dla zdrowia. Być może nie wiedziałeś o niektórych korzyściach z tego płynących. Dietetyk ujawnia zdrowotne właściwości czekolady.

 

Z jakiegoś powodu wiele osób kojarzy czekoladę z miłością i intymnością. Może to wynikać z faktu, że jest przyjemna w spożyciu i jedzeniu. Zawiera również cukry i tłuszcze, których organizm potrzebuje do funkcjonowania.

 

Czekolada w rzeczywistości nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia, jeśli spożywa się ją z umiarem. Najlepiej będzie, jeśli ułożysz sobie dietę bogatą w owoce i warzywa, zaczniesz ćwiczyć i rzucisz palenie. Wtedy możesz użyć czekolady zamiast czegoś innego, czyli „produktu dla przyjemności”.

 

Wśród zalet czekolady naukowcy odkryli zmniejszenie otyłości, stanów zapalnych i innych czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Inne badania wykazały, że ci, którzy jedli więcej czekolady, byli mniej narażeni na choroby serca i nadciśnienie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Aleksandra

Na naturalnews.com jakiś czas

Na naturalnews.com jakiś czas temu był artykuł o przekroczonych normach metali ciężkich w czekoladach gorzkich pewnego koncernu. Należą do nich też czekolady Lindt sprzedawane w Polszy. Głośno też było o wszystkich mikołajach i jajkach produkowanych na okoliczność świąt. Tam to już cała tablica Mendelejewa była.

Portret użytkownika maracash

Może warto napisać, że

Może warto napisać, że wartościowe składniki odżywcze znajdują się przede wszystkim w miazdze kakaowej, czyli zmielonych owocach kakaowca. O ile czekolada gorzka, będzie posiadała dużą ilość składników odżywczych o tyle biała, będzie posiadała znikomą. Cytuję "czekolada w rzeczywistości nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia, jeśli spożywa się ją z umiarem" Smile to sie tyczy prawie wszystkiego. „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną” (łac. Dosis facit venenum). Ustalił to, już 530 lat temu ojciec współczesnej medycyny i toksykologii - Paracelsus. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Lommo

Od czekolady się można

Od czekolady się można uzależnić.  Muszę wstawać o 4 tej rano bo jestem uzależniony  od czekolady  i muszę sobie strzelić dawkę  . A że nie mogę się ograniczyć  to nie jem jej na kostki.  Generalnie  nie mam jakichś  dolegliwości  prócz  tego że wszystkie co do jednego zęby mam poplombowane a dobrych kilku sztuk już nie ma, w poniedziałek  znowu muszę dygać do dentysty bo plomba wypadła. No i ponoć jak mówią  znajomi to "spuchłem" , a naprawdę nie jem już mięsa i masła lecz tylko zupki warzywne. Ale powiem tak , żeby były tylko takie uzależnienia. W krajach zachodnich  widziałem dziesiątki narkomanów  na twardych środkach to zębów mieli wcale a wyglądali jął kosciotrupy . To już jednak wolę być trochę "spuchnięty ".