Dietetycy ostrzegają przed olejem kokosowym. Niektórzy nazywają go "czystą trucizną"

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kontrowersje wokół oleju kokosowego powróciły po tym, jak profesor Uniwersytetu Harvarda, Karin Michels, powiedziała podczas wykładu, że jest to „czysta trucizna”. Przeprowadzono kilka badań na temat tego, czy olej kokosowy jest zdrowy, a rezultaty były ze sobą sprzeczne.

 

Wykład, zatytułowany „Olej kokosowy i inne błędy żywieniowe” wygłosiła profesor Karin Michels, która jest także dyrektorem Instytutu Zapobiegania i Epidemiologii Nowotworowej Uniwersytetu w Fryburgu.

Zdaniem profesor, nie ma jednoznacznych badań, które wykazałyby znaczące korzyści zdrowotne, płynące ze spożywania oleju kokosowego. Ponadto, olej kokosowy jest w rzeczywistości bardziej niebezpieczny niż smalec, ponieważ składa się prawie całkowicie z nasyconych kwasów tłuszczowych, które są odpowiedzialne za choroby wieńcowe.

 

Badania przeprowadzone przez naukowców z University of Cambridge potwierdzają, że olej kokosowy posiada korzyści zdrowotne - między innymi zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru oraz chorób serca.

American Heart Association wydała oświadczenie dotyczące oleju kokosowego, w którym opisane jest, że podnosi on poziom cholesterolu. Według AHA, 82% tłuszczu w oleju kokosowym to tłuszcze nasycone, które zwiększają poziom złego cholesterolu we krwi człowieka. Dla porównania, masło ma 63% tłuszczu nasyconego, tłuszcz wołowy 50%, a smalec wieprzowy 39%.

 

Frank Sacks z Harvard School of Public Health powiedział, że społeczeństwo mogło zbyt szybko uwierzyć w trendy dietetyczne, takie jak ten, który uważa olej kokosowy za zdrowy. Profesorowie mają nadzieję, że ich uświadamianie sprawi, że trend na spożywanie oleju kokosowego straci na popularności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Ponieważ poruszono tu wątek

Ponieważ poruszono tu wątek chorób serca, to sprawa jak zwykle rozbija się o cholesterol. A to znaczy że badania są zlecane przez farmafię, a ich wynik jest z góry ustalony. To podtrzymywanie " cholesterolowego kłamstwa " aby utwierdzić społeczeństwo w przekonaniu że statyny są  cacy. Druga strona medalu to fakt że w USA zabroniono sprzedaży i dystrybucji tłuszczów " trans " - czyli popularnych margaryn. Ale fabryki istnieją i nadal produkują ten syf i trzeba go  sprzedać tam gdzie zakazu sprzedaży nie ma, więc obrzydza się zdrowy i naturalny olej kokosowy aby uruchomić dystrybucję " zdrowej " margaryny w formie frytury. Jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o mega zyski.

Portret użytkownika Artur4747

Zwykł pier*lenie, od lat

Zwykł pier*lenie, od lat spożywam olej kokosowy nierafinowany i zawsze mam bardzo dobre badania, za pieniądze ludzie odwalają każdą głupotę, aby ludziom robić z mózgu papke. Chemia jest w każdej żywniści, wędlina, kurczak, owoce, warzywa, w każdym produkcje ale nie w oleju bo on jest naturalny a nie jak owoce które są faszerowane jakimiś specyfikami aby szybciej dojrzewały i były jak najlepsze! Nie dajcie robić sobie z mózgu wody!

Portret użytkownika figa

Kolejny zakłamany ,

Kolejny zakłamany ,,profesorek ''na uslugach mafii lekowej . Olej kokosowy nierafinowany jest cudem ! Jako jedyny , wyleczył moją ciężką egzemę skory dloni zniszczonej agresywnymi chemikaliami ! Zawiodły wszystkie środki , a olej kokosowy uratowal mi zdrowie i ręce !  Jem go i smaruję się nim juz ćwierć wieku i nie zamienię na nic innego ! A idiotów szkoda sluchać !

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika osa

"Badania przeprowadzone przez

"Badania przeprowadzone przez naukowców z University of Cambridge potwierdzają, że olej kokosowy posiada korzyści zdrowotne - między innymi zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru oraz chorób serca. " Ciekawe jakich, chorób serca, może takich jak choroby wieńcowe? Wink

Portret użytkownika Groot

Profesorek mówi to za co mu

Profesorek mówi to za co mu płacą. Już dawno przestałem wierzyć takim jak on. Mam własne zdanie w większości spraw i nikt do niczego mnie nie przekona.
Jeśli ktoś mówi, że coś szkodzi tzn, że jest zdrowe i dobre. A jeśli mówi, że jest zdrowe to trzeba to omijać szerokim łukiem.

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj