Dieta niskowęglowodanowa może być niezwykle skuteczna w odchudzaniu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najnowsze badania potwierdzają, że dieta niskowęglowodanowa może pomóc organizmowi spalić więcej kalorii. W badaniu oceniano bezpośredni wpływ diety na metabolizm, który przyczynia się do spadku masy ciała.

 

W badaniu wzięło udział 164 osób z nadwagą i otyłością w wieku 18–65 lat. Wszyscy zostali umieszczeni na diecie niskowęglowodanowej, jednak zawierającej duże ilości tłuszczu. Eksperyment trwał od sierpnia 2014 do maja 2017 roku.

 

Badania ujawniły, że w ciągu 20 tygodni, uczestnicy spalali średnio 250 dodatkowych kalorii dziennie. Jeśli uczestnicy będą kontynuowali dietę, w ciągu kolejnych trzech lat mogą stracić do 10 kg. Dieta nie zakładała zmniejszania liczby kalorii. Za każdym razem, gdy metabolizm uczestnika badania przyspieszył, naukowcy dopasowywali dietę do wymagań organizmu.

Odkrycia pokrywają się z teorią, że spożywanie przetworzonych węglowodanów powoduje wzrost poziomu insuliny, zmuszając organizm do spalania mniejszej ilości kalorii. Zamiast tego, ciało przechowuje te kalorie w postaci tłuszczu.

 

Anastassia Amaro, dyrektor medyczny Penn Metabolic Medicine na Uniwersytecie w Pensylwanii ostrzega, że ​​w badaniu nie określono, czy rzeczywiście była to dieta o niskiej zawartości węglowodanów, czy też wysoka zawartość tłuszczu spowodowała utratę wagi.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika reMedium

Czy Admin czyta w ogóle to co

Czy Admin czyta w ogóle to co pisze czy robi to jakiś automat?
"Eksperyment trwał od sierpnia 2014 do maja 2017 roku. Badania ujawniły, że w ciągu 20 tygodni, uczestnicy spalali średnio 250 dodatkowych kalorii dziennie. Jeśli uczestnicy będą kontynuowali dietę, w ciągu kolejnych trzech lat mogą stracić do 10 kg."

3 lata eksperymentu, który zakończył się 2 lata temu. Dopiero dziś naukowcy "ujawnili" odkrycia. Przy czym odkrycia dotyczą tylko 5 miesięcy stosowania tej cudownej diety z zaleceniem kontynuowania jej przez kolejne 3 lata. Jeden wielki bełkot.

Portret użytkownika dobra rada

Też mi odkrycie. Przecież już

Też mi odkrycie. Przecież już od dawna wiadomo, że:

1. organizmowi trzeba dostarczać paliwo: cukry, albo tłuszcze

2. organizm nie potrafi składować tłuszczów przyswajanych z pokarmu, musi je spalić. W przeciwieństwie do cukrów, które przetwarza na tkankę tłuszczową.

3. organizm reguluje ilość przyswajanych tłuszczów ilością żółci wstrzykiwanej do układu pokarmowego. W przeciwieństwie do cukrów, które przyswaja w każdej ilości "ile fabryka dała".

 

Tylko tyle

Skomentuj