Dieta bogata w ryby może być kluczem do zachowania zdrowego serca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

American Heart Association wydało nowy poradnik, który zachęca do spożywania większej ilości ryb ze względu na ich właściwości zdrowotne. Produkty te są niezwykle bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3, które wzmacniają układ krwionośny.

Organizacja opublikowała nowe badania w swoim czasopiśmie „Circulation”. Biuletyn ma zachęcać do częstszego jedzenia ryb ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwasy te mają niezwykle pozytywny wpływ na serce oraz cały układ sercowo-naczyniowy.

Badania wykazały, że ludzie, którzy spożywali owoce morza i ryby przynajmniej cztery razy w tygodniu, posiadają o 22% mniejsze ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, niż osoby, które jedzą ryby rzadziej. Ponadto spożywanie zmniejsza ryzyko zawału serca.

 

Kolejną kwestią, którą zajmowało się agencja American Heart Association, była obecność rtęci w rybach. Zespół badawczy stwierdził, że kilka rodzajów ryb, takich jak miecznik, tuńczyk i rekin, zawierało większe ilości rtęci. W związku z tym organizacja zaleca spożywanie świeżego łososia, tuńczyka białego, makreli, śledzia, sardynek i pstrąga przynajmniej dwa razy w tygodniu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika nel35

Nastąpiły na Ziemi takie

Nastąpiły na Ziemi takie zmiany, że teoretycznie zdrowe ryby, mogą się stać źródłem choroby. Niedawno pokazywali w tv dokument, nt. łososi norweskich, które są mocno skażone. Rząd Norwegii udaje, że wszystko jest ok.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj